چرا اتیسم در مردان شایع تر است؟

بازدید از این مطلب: 3739 | | تاریخ نگارش: چرا اتیسم در مردان شایع تر است؟ تستسترون بر ژن ها اثر می گذارد!
یک مطالعه جدید سرنخ هایی مطرح کرده است در مورد این که چرا اتیسم چهار برابر در مردان شایع تر از زنان است. 
نتایج نشان می دهد که تستسترون و استروژن اثرات مخالفی بر روی ژنی به نام RORA دارند. در نورون ها، تستسترون توانایی سلول ها برای بیان یا روشن کردن ژن RORA کاهش می دهد، در حالی که استروژن آن را افزایش می دهد.
اوتیسم تحت تاثیر جنسیت قرار می گیرد و پیشنهاد شده است که سطوح بالاتر تستسترون جنینی می تواند جنین را در خطر قرار دهد. ما توضیحی از چگونگی تاثیر آن آماده کرده ایم.

در حالت طبیعی، کار RORA در سلول ها این است که ژن های متعدد دیگری را روشن می کنند. زمانی که سلولی سطوح بالای تستسترون دارد، سطوح RORA کم می شود که بر هر ژنی که RORA قرار است آن را روشن کند، اثر می گذارد.

محققان یافته های خود را بر اساس تست های نورون های در حال رشد در ظرف های آزمایشگاهی مبتنی ساخته اند.

تحقیق نشان نمی دهد که سطوح کم RORA باعت اتیسم شود، تنها نشان می دهد که این حالت با این شرایط مرتبط است. اما تحقیق دیگر پیشنهاد کرده است که نقص RORA می تواند بسیاری از اثرات مشاهده شده در اتیسم را توضیح دهد.

برای مثال نشان داده شده است که ژن ها از نورون ها در برابر اثرات استرس و تورم حفاظت می کنند که هر دوی آن ها در اتیسم افزایش پیدا می کند.   

 تحقیق نشان داده است که بافت های مغزی افراد مبتلا به اتیسم حاوی سطوح پایین تر RORA نسبت به افرادی هستند که این مشکل را ندارند.

همینطور به نظر می رسد که RORA به حفظ ریتم شبانه روزی بدن کمک کند و افراد مبتلا به اتیسم متداولا اختلالات خواب را تجربه می کنند.

بر خلاف تستسترون، استروژن سطوح RORA را در سلول ها افزایش می دهد.

این به این معنی است که زنان ممکن است در برابر اتیسم حفاظت شده باشند- حتی اگر سطوح RORA پایین باشد،  استروژن سطوح RORA را  در سلول افزایش می دهد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: اوتیسم اتیسم مردان یا زنان زنان

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.