زایمان طولانی مدت

بازدید از این مطلب: 5404 | | تاریخ نگارش:زایمان یک تجربه منحصر به فرد برای هر زن است چه شما برای اولین بار مادر می شوید یا قبلا هم بچه دار شده باشید. گاهی, کودک خیلی سریع به دنیا می آید. بعضی وقتها, زایمان زیاد سریع نیست. اینکه زایمان شما چقدر سریع انجام شود بستگی به چیزهای زیادی دارد از جمله اینکه درد زایمان چقدر سریع اتفاق بیفتد.

درد زایمان یک سری انقباضات عضلانی تکراری شدید است . انقباضات به هل دادن نوزاد از رحم و وارد کردن او به کانال زایمان کمک می کند. شما احتمالا این انقباضات را در بخش پایینی کمر و شکم احساس می کنید. این درد های زایمان نام دارد. انقباضات به گشاد کردن مجرای واژن کمک می کند. این به نوزاد امکان خروج از بدن شما و به دنیا آمدن می دهد.

مادرانی که اولین بار زایمان می کنند, معمولا 12 تا 18 ساعت در این وضعیت هستند. اگر شما قبلا بچه دار شده باشید, زایمان معمولا سریعتر اتفاق می افتد و معمولا نصف این زمان طول می کشد.

زایمان طولانی چیست؟

گاهی درد زایمان بیش از حد کند می شود. زایمان طولانی ممکن است به عنوان عدم توانایی پیشروی هم نامیده شود. زایمان طولانی می تواند با مرحله زایمان و اینکه سرویکس به صورت مناسبی طی زایمان باز شده یا نه تعیین شود. اگر نوزاد بعد از تقریبا 20 ساعت انقباضات منظم به دنیا نیاید, شما احتمالا زایمان طولانی دارید. بعضی متخصصین سلامت می گویند که این بعد از 18 تا 24 ساعت اتفاق می افتد.

اگر شما دو قلو یا چند قلو داشته باشید, زایمان طولانی زایمانی است که بیش از 16 ساعت طول بکشد.

دکتر شما ممکن است به زایمان کند, زایمان با تاخیر طولانی هم بگوید.

زایمان طولانی ممکن است در صورتی اتفاق بیفتد که

 • کودک شما بسیار بزرگ است و نمی تواند از کانال تولد عبور کند.
 • کودک شما در وضعیت غیر طبیعی است. معمولا نوزاد سرش رو به پایی است و صورتش رو به کمر شماست.
 • مجرای زایمان برای کودک بیش از حد کوچک است.
 • انقباضات شما خیلی ضعیف هستند.

اگر زایمان خیلی کند باشد چه اتفاقی می افتد؟

بیشتر زنان دوست دارند زایمان سریع و راحتی داشته باشند. اما اگر زایمان شما خیلی کند پیش برود, خیالتان راحت باشد چون دکتر شما, پرستار یا ماما کاملا شما و نوزادتان را تحت نظر دارند و هر مشکلی که طی این مدت پیش بیاید حل می کنند.

تیم پزشکی مسائل زیر را بررسی خواهد کرد:

 • هر چند وقت یک بار انقباضات اتفاق می افتد؟
 • قدرت انقباضات چقدر است

تست های زیر انجام می شود:

 • اولتراسوند برای اندازه گیری اندازه نوزاد و وضعیت او در رحم
 • نظارت الکترونیکی مداوم بر جنین برای سنجش ضربان قلب نوزاد

زایمان طولانی مدت چطور درمان می شود؟

اگر زایمان بیش از حد کند انجام شود, ممکن است به شما توصیه شود که اندکی استراحت کنید. گاهی دارو برای کاهش دردهای زایمان و کمک به آرام شدن شما داده می شود. ممکن است احساس کنید تغییر در پوزشن بدنتان باعث می شود احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

درمان بیشتر بستگی به این دارد که چرا زایمان شما کند انجام می شود.

اگر کودک از قبل در مجرای زایمان باشد, دکتر یا ماما ممکن است از ابزارهای خاصی به نام فورسپس یا ابزار خلا (وکیوم) برای کمک به بیرون کشیدن کودک از واژن استفاده کنند. اگر کودک شما بتواند از میان مجرای زایمان عبور کند, ممکن است به شما پیتوسین داده شود. این دارو سرعت انقباضات را بالا می برد و آنها را قوی تر می کند. دکتر ها از این دارو برای کمک به جلوگیری از نیاز به سزارین در بعضی زنان استفاده کرده اند. اما یک بازبینی از بیش از 1300 زن باردار که در سال 2011 انجام شد نشان داد که این دارو شانس عمل سزارین یا زایمان با استفاده از فورسپس را کاهش نمی دهد.

اگر کودک بیش از حد بزرگ باشد یا دارو سرعت زایمان را بیشتر نکند, شما نیاز به سزارین دارید.

خطرات زایمان طولانی مدت

زایمان طولانی مدت شانس اینکه شما نیاز به سزارین داشته باشید را افزایش می دهد. زایمانی که بیش از حد طولانی شود می تواند برای نوزاد خطرناک باشد. این ممکن است منجر به موارد زیر شود:

 • سطوح اکسیژن کم برای نوزاد
 • ریتم قلبی غیر طبیعی در نوزاد
 • مواد غیر طبیعی در مایع آمنیوتیک

اگر کودک در ناراحتی و فشار باشد, شما نیاز به زایمان اورژانسی خواهید داشت. 


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: زایمان طولانی مدت بارداری زایمان زایمان طولانی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery THE WORLD'S FIRST FITNESS SOCIAL MEDIA PLATFORM FITNESS SOCIAL MEDIA
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.