زایمان طبیعی بعد از سزارین

بازدید از این مطلب: 6915 | | تاریخ نگارش:زایمان طبیعی بعد از سزارین چیست؟

اگر شما زایمان سزارین داشته باشید, ممکن است بتوانید نوزاد بعدی خود را طبیعی به دنیا بیاورید. این زایمان طبیعی بعد از سزارین یا VBAC نام دارد.

بیشتر زنان چه به صورت طبیعی زایمان کرده باشند یا با سزارین, مشکلات جدی هنگام زایمان ندارند.

اگر شما و دکتر شما موافق هستید که VBAC را امتحان کنید, باید آزمایش زایمان بعد از سزارین را انجام دهید. این به این معناست که شما برنامه ریزی می کنید که برای زایمان طبیعی به سراغ زایمان بروید. اما مثل هر زایمانی, مشخص نیست که VBAC موثر خواهد بود یا نه. شما هنوز ممکن است نیاز به سزارین داشته باشید. 4 زن از هر 10 زنی که آزمایش زایمان دارند باید سزارین شوند.

آیا آزمایش زایمان ایمن است؟

زایمان طبیعی بعد از سزارین می تواند انتخاب ایمنی برای بیشتر زن ها باشد. درست بودن یا نبودن این بستگی به چیزهای متعددی دارد از جمله اینکه چرا شا قبلا سزارین کرده اید و چند بار سزارین کرده اید. شما و دکترتان می توانید درباره ریسک برای داشتن مشکلاتی طی آزمایش زایمان صحبت کنید.

زنی که VBAC را انتخاب می کند کاملا تحت نظارت است. مثل هر زایمانی, اگر مادر یا نوزاد علائم ناراحتی را نشان دهند سزارین اورژانسی انجام می شود.

مزیت های TOLAC چیست؟ (آزمایش زایمان طبیعی بعد از سزارین)

مزیت های VBAC در مقایسه با سزارین عبارتند از:

  • اجتناب از اسکار دیگر روی رحمتان. اگر شما می خواهید دوباره باردار شوید این مسئله اهمیت دارد. هرچه اسکار های بیشتری روی رحم خود داشته باشید, احتمال مشکلات با بارداری بعدی بیشتر خواهد بود.
  • درد کمتر بعد از زایمان
  • روزهای کمتر در بیمارستان و زمان بهبودی کوتاه تر در خانه
  • ریسک کمتر عفونت
  • نقش فعال تر برای شما و همسر شما در زایمان کودک

ریسک های TOLAC کدامند؟

جدی ترین ریسک آزمایش زایمان این است که اسکار سزارین ممکن است طی زایمان باز شود. این بسیار نادر است. اما وقتی که اتفاق بیفتد, می تواند برای مادر و کودک بسیار جدی باشد. ریسک اینکه اسکار باز شود طی VBAC بسیار کم است وقتی که شما تنها یک اسکار سزارین پایین داشته باشید و زایمان شما با دارو شروع نشده باشد. این ریسک است که موجب می شود VBAC تنها توسط بیمارستان هایی ارائه شود که می توانند عمل سزارین اورژانسی سریع انجام دهند.

اگر شما آزمایش زایمان دارید و نیاز دارید که سزارین شوید, ریسک عفونت شما اندکی بالاتر از این است که فقط سزارین داشته باشید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: زایمان طبیعی بعد از سزارین زایمان بارداری حاملگی سزارین زایمان طبیعی VBAC

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery THE WORLD'S FIRST FITNESS SOCIAL MEDIA PLATFORM FITNESS SOCIAL MEDIA
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.