زایمان نوزاد نابالغ

بازدید از این مطلب: 3955 | | تاریخ نگارش:زایمان نوزاد نابالغ ممکن است ناگهان یا بعد از چند روز یا چند هفته نگرانی و انتظار اتفاق افتاده باشد. اگر شما می دانید که قرار است زودتر زایمان کنید, شما, والدین شما و دکتر شما می توانند برای زایمان قبل از موعد آماده شوید.

شما و نوزاد ناکامل شما در ریسک بالایی طی زایمان پیش از موعد قرار دارید. این به این معناست که شما آزادی کمتری خواهید داشت, هم برای اتخاذ تضمیمات مرتبط با ز ایمان و هم برای حرکت آزاد. شما مممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

  • شما ممکن است نیاز  داشته باشید برنامه زایمان خود و انتخاب های زایمان را تنظیم کنید. شما می توانید از داروهایی مثل مسکن طی زایمان پیش از موعد اجتناب کنید اما دیگر درمان ها مثل آنتی بیوتیک ها یا کورتیکواستروئیدها می تواند برای اطمینان حاصل کردن از شانس سلامت خوب نوزاد بعد از تولد مهم باشد. حتما هر سوالی که به ذهنتان می رسد از ارائه کننده خدمات پزشکی خود بپرسید. هرچه بیشتر درباره تصمیمات دکتر خود اطلاع داشته باشید, احساس اضطراب کمتری خواهید داشت.
  • شما تحت نظارت مداوم ضربان قلب نوزاد قرار می گیرید. همچنین به صورت منظم برای تغییرات در ضربان قلب, دمای بدن و انقباضات رحمی بررسی می شوید.
  • شما احتمالا زایمان طبیعی به جای سزارین دارید تا زمانی که شما و نوزاد شما هیچ علامتی از مشکل نشان ندهید

بعد از زایمان پیش از موعد: نوزاد

به محض اینکه بند ناف قطع می شود, تیم درمان مراقب نوزاد شما خواهند بود و وضعیت او را تثبیت می کنند. اگر نوزاد شما کمتر از 36 هفته بارداری در هنگام تولد داشته باشد, آنها او را به واحد مراقبت ویژه نوزادی برای نظارت و مراقبت ویژه می برند. اگر شما در بیمارستانی زایمان کنید که این واحد را ندارد, نوزاد شما باید به بیمارستان دیگری برده شود.

طی ساعات و روزهای اول, نوزاد شما با زندگی بیرون از سیستم ساپورت زندگی مادری تطابق خواهد یافت. این زمانی است که نقایص نوزاد و مشکلات زود به دنیا آمدن اغلب ظاهر می شود.

اگر نوزاد شما بین 22 و 25 هفته کامل بارداری به دنیا بیاید, شما احتمالا با تصمیمات مشکلی طی ماه اول بعد از زایمان مواجه می شوید. این داستان های فردی می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند.

بعد از زایمان زودهنگام: مادر

درحالیکه کارکنان نوزادی به نوزاد شما رسیدگی می کنند, کارکنان بارداری مراقب شما هستند. بسته به شرایط شما, حداقل چند ساعت طول می کشد. در عین حال, شریک زندگی شما ممکن است بخواهد با نوزاد به بخش مراقبت ویژه برود.

قبل از اینکه شیر شما بیاید, از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید به نوزاد ناکامل خود با سینه شیر بدهید یا شیشه. شیر خشک به نوزاد شما حفاظت اضافی از عفونت اولیه نمی دهد بنابراین به شدت پمپ کردن شیر برای نوزاد شما حداقل برای چند هفته توصیه می شود. اگر تصمیم دارید که با سینه شیر بدهید, در ابتدا انتظار داشته باشید که برای تغذیه شیر را پمپ کنید تا زمانی که نوزاد شما به اندازه کافی بزرگ شود که بتواند خودش شیر بخورد.

شیر سینه حاوی آنتی بادی هایی است که به حفاظت نوزاد آسیب پذیر شما از عفونت های جدی اولیه کمک می کند از جمله sepsis و ورم روده نکروزی و نیز عفونت های مجرای تنفس بالایی و گوش طی اوایل کودکی

مزیت های شیر دهی با سینه نسبت به شیر خشک شامل جذب بهتر مواد مغذی, عملکرد هاضمه, و توسعه سیستم عصبی می باشد.

هر دو شیر خشک و شیر مادر می تواند برای شما تغذیه عالی فراهم کند.

دوشیدن و شیر دادن به سینه می تواند یکی از چیزهای مفید و سودمندی باشد که شما برای نوزاد نابالغ خود انجام می دهید. اما این ممکن است سخت و خسته کننده باشد. اگر شما نمی توانید با سینه شیر بدهید, تصمیم گرفتید که باسینه شیر ندهید یا فهمیدید که باید شیر دهی را قطع کنید, شیر خشک نیازهای تغذیه ای کودک شما را برطرف خواهد کرد.

مشاور ایجاد شیر بیمارستان شما می تواند در مورد سوالات مرتبط با دوشیدن و شیر دهی با سینه و مشکلات قبل و بعد از زایمان مفید باشد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: نوزاد نا بالغ زایمان زودرس نابالغ بجه زایمان پیش از موعد

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.