والدین کودکان مبتلا به اتیسم بیشتر احتمال دارد که ویژگی های اتیستیک داشته باشند

بازدید از این مطلب: 3781 | | تاریخ نگارش:والدین کودکان مبتلا به اتیسم بیشتر احتمال دارد که ویژگی های مرتبط با اتیسم داشته باشند تا والدین کودکانی که این اختلال را ندارند.

در میان خانواده های این مطالعه، آن هایی که هر دو والدین امتیاز بالایی در تست ویژگی هایی اتیستیک داشتند، 85 درصد افزایش ریسک اتیسم در کودکان آن ها مشاهده شد. و در میان خانواده هایی که در آن ها یک والد امتیاز بالایی داشت، ریسک به میزان 52 درصد افزایش پیدا کرد که با خانواده هایی که در آن والدین امتیاز کمتری داشتند، مقایسه می شود.

بعضی از ویژگی هایی متداول تری که محققان در والدین کودکان مبتلا به اتیسم  متوجه شدند، شامل مشکلات جزئی با مهارت های اجتماعی، تمایل برای جدا ساختن خود از دیگران و تفکر تکراری بود.

داشتن صفات اتیسم متفاوت با داشتن خود  بیماری است. برای مثال اتیسم معمولا در 1 درصد افرادی که بالاترین امتیاز را در تستی که محققان در مطالعه خود استفاده کردند، داشتند تشخیص داده می شود، در حالی که در میان والدین در مطالعه آن هایی که کودکانشان ریسک افزایش یافته اتیسم داشتند، امتیاز 20 درصد بالایی در افرادی که تست را انجام دادند، داشتند.

ما از قبل می دانستیم که کودک والدین با امتیازهای صفت اتیستیک بالاتر از نظر علمی امتیازهای ویژگی اتیستیک بالاتری  از بقیه جمعیت عمومی داشت. آن چه ما نمی دانستیم این بود که آیا امتیازهای بالاتر در والدین می تواند در واقع ریسک را برای سندرم های اتیستیک سطح بالینی افزایش دهد یا خیر. اکنون ما این مطلب را می دانیم.

تحقیقات قبلی نشان داده است که خواهر و برادران کودکان مبتلا به اتیسم که خودشان این مشکل را ندارند، همچنان احتمال دارد که ویژگی های اتیستیک بیشتری از خواهر و برادران کودکان بدون اتیسم داشته باشند. 

در مطالعه جدید که به صورت آنلاین در 18 ژوئن در مجله روانشناسی جاما منتظر شد، محققان داده هایی را از 256 کودک مبتلا به اتیسم بررسی کردند و تقریبا 1400 کودک که این اختلال را نداشتند، هم بررسی شدند. همچنین محققان داده هایی را از بیش از 1200 مادر و 1600 پدر کودکان بررسی کردند.

افراد در مطالعه بخشی از مطالعه سلامت پرستاران II بودند که اطلاعات سلامت را از بیش از 116000 پرستار از 1989 مورد جمع آوری کرده بود.

همچنین محققان دریافتند که اگر یک والد امتیاز بالاتری در تست برای ویژگی های اتیستیک داشته باشد، والد دیگر بیشتر احتمال دارد که امتیاز بالاتری را نشان دهد. به نظر می رسد که افراد همسرانی را انتخاب کنند که ویژگی های شخصیتی مشابهی داشته باشند.

محققان بیان کردند که آن ها مطمئن نیستند که چرا چنین ویژگی هایی در بعضی  از والدین اتفاق می افتد، اما آن ها بیان کردند که این ویژگی ها در جمعیت عمومی متداول است.

در حدود یکی از 68 کودک در ایالات متحده اکنون اتیسم دارند که مطابق با گزارش مارس از مراکز برای کنترل بیماری و پیشگیری می باشد. این عدد تقریبا ۳۰ درصد بالاتر از نرخ ۱ در ۸۸ کودک است که CDC در ۲۰۱۲ گزارش کرد. اختلال تقریبا پنج برابر در پسر ها متداول تر از دختران است. 1 مورد از هر 42 پسر و یک مورد از هر 189 دختر، اتیسم دارند. علل دقیق اتیسم شناخته شده نیستند. 

مطالعه جدید نشان داد که ویژگی های جزئی اتیستیک در والدین ریسک را برای اتیسم بالینی در کودکان افزایش می دهد. به علاوه، این مطلب نشان می دهد که ویژگی های مربوط به والدین می تواند از نظر ریسک افزایش یافته، اتیسم بالینی را در کودکان بیشتر نشان دهد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: اوتیسم اتیسم adhd

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.