کودکان دارای اتیسم ممکن است رنگ ها را بشنوند صدا ها را ببینند!

بازدید از این مطلب: 3101 | | تاریخ نگارش: افراد مبتلا به اتیسم ممکن است بیش از دیگران سینستزیا داشته باشند، مشکلی که در آن افراد ترکیبی از حس های خود را تجربه می کنند مثل شنیدن مزه ها و شکل ها و دیدن اعداد در رنگ ها.
محققان 164 نفر مبتلا به اتیسم و 97 نفر بدون اتیسم را با دادن پرسشنامه های آنلاین به آن ها بررسی کردند. ارزیابی  شامل این بود که آیا آن ها سینستزیا دارند یا خیر. آن ها دریافتند که سینستزیا در حدود 7 درصد افرادی که اتیسم ندارند، اتفاق می افتد، رقمی که در طیف نرخ های گزارش شده در قبل قرار دارد.
در مقابله 19 درصد افراد مبتلا به اتیسم به نظر می رسید که سینستزیا دارند که این مسئله مطابق با مطالعه منتشر شده در مجله اتیسم مولکولی بود.

یافته ها ممکن است نگرش های جدیدی در فاکتورهای مشترکی فراهم کند که زمینه ساز رشد مغز در این شرایط مجزا می باشند.  

مطابق با یک فرضیه افراد مبتلا به سینستزیا ارتباطات عصبی بیشتری بین مناطق مغز در مقایسه با افرادی که این مشکل را ندارند، دارند. به طور مشابه، مطالعات نشان می دهد که، در حالی که افراد مبتلا به اتیسم ارتباطات عصبی کمتری بین بخش های دور مغز دارند، ارتباطات کوتاه تر یا موضعی تری در بعضی مناطق مغزی وجود دارد.

احتمال دارد که پروسه نرمال قطع ارتباطات عصبی در اوایل زندگی در هر دو شرایط تحت تاثیر قرار گرفته باشد و افراد با اتیسم یا سینستزیا بعضی ارتباطات را حفظ می کنند که افراد دیگر طی رشد مغزی خود، آن از دست داده اند.

این نظر به محققان یک راه جدید جالب برای تحقیق بر روی ژن ها می دهد که بین این دو مشکل تسهیم شده اند و می تواند نقشی در این مسئله ایفا کند که چطور مغز ارتباطات عصبی را شکل می دهد یا از دست می دهد.

بیشتر تجربه های سینستزیا بصری هستند اما سینستزیا می تواند شامل هر جفت حس هم  باشد.

در میان 31 نفر مبتلا به اتیسم در مطالعه که سینستزیا داشتند، متداول ترین فرم ها مشکل رنگ گرافم بود که در آن حروف به صورت رنگی دیده می شود و صدا- رنگ که در آن شنیدن یک صدا تجربه بصری رنگ را تحریک می کند. فرم های دیگر سینستزی گزارش شده مزه ها، لمس یا بوهایی بودند که تجربه بینایی رنگ را تحریک می کند.

افراد با اتیسم سطوح بالای حساسیت بیش از حد حسی را گزارش می کنند. این مطالعه جدید یک گام بیشتر در تعیین سینتزیا به عنوان مسئله حسی است که در این جمعیت نادیده گرفته شده است.

این نتایج مطرح می کند که بعضی افراد مبتلا به اتیسم تجربه سینستزیا دارند که ممکن است بر رفتار روزانه آن ها، ترجیحات و بیزاری های آن ها اثر بگذارد- درست همان طور که سینستزی می تواند بر رفتار افراد بدون اتیسم اثر بگذارد.

پرسشنامه استفاده شده در مطالعه ارزیابی کرد که آیا شرکت کننده ها سینستزیا داشتند یا خیر و درباره تجربه های حسی ترکیبی آن ها سوال کرد، زمانی که این تجربه ها شروع می شود و آیا شرکت کننده ها مشکل پزشکی داشتند یا تا به حال از دارویی استفاده کرده اند.

برای تائید نتایج اولیه پرسشنامه، محققان از شرکت کنندگان خواستند که رنگ هایی را پیدا کنند که مرتبط با حروف و اعداد است، اما تن ها تعداد کمی از افراد این تست را کامل کردند که شامل بیش از 240 مورد انتخابی می شود. مطالعات به جای تست آنلاین، بیشتر برای اجرای تست در آزمایشگاه لازم است تا سینستزی گزارش شده تائید شود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: اوتیسم اتیسم رنگ کودکان دارای اتیسم ممکن است رنگ ها را بشنوند صدا ها را ببینند! کودکان دارای اتیسم کودکان و اتیسم راهنمای والدین بیماری های کودکان کودکان اختلال طیف اتیسم

مقالات پیشنهادی مرتبط با: کودکان دارای اتیسم ممکن است رنگ ها را بشنوند صدا ها را ببینند!


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.