رژیم غذایی

بازدید از این مطلب: 1819 | | تاریخ نگارش:آیا تاکنون فکر کرده‌اید که با تیکه بر اعتقادات مذهبی وزن خویش را کم کنید؟ با وجود اینکه این نوع رژیم متداول و معمولی نیست که ممکن است برای خود برگزینید، اما مفاهیم رژیم کاهش وزن پیرامون این مسئله است که شما می‌توانید ارتباط خود را با مواد غذایی از طریق تقویت ارتباط خود با خدا تغییر دهید. مؤلف و متخصص رژیم غذایی، گون شامبلین می‌گوید: کانون تمرکز این رژیم ساده است: زمانی که گرسنه هستید غذا بخورید. زمانی که شما نیاز به تغذیه روحتان دارید، به سوی خدا بروید، نه به سوی تنقلات موجود در آشپزخانه. اگر بتوانید بین غذا خوردن احساسی و گرسنگی فیزیکی تفاوت قائل شوید، به اهدافتان خواهید رسید. رژیم غذایی کاهش وزن خواستار یک اعتقاد یا مذهب خاص برای دستیابی به موفقیت نیست (هرچند شما را به انجیل ارجاع می‌دهد). شما صرفاً نیاز به اعتقاد به یک قدرت بالاتر برای تبعیت کامل از این برنامه دارید.


چه چیزی می‌توانید و چه چیزی نمی‌توانید بخورید

این رژيم غذایی پیرامون غذاهایی که باید بخورید یا باید از آن اجتناب نیست، بلکه در مورد میزان غذایی است که می‌ خورید.

به صدای بدنتان گوش دهید، وقتی که احساس سیری کردید دست از غذا خوردن بکشید. این مفاهیم صرف‌ نظر از نوع اعتقاد شما به کار بسته می‌شوند.

برای اینکه متوجه شوید احساس گرسنگی چگونه است، رژیم غذایی کاهش وزن به شما توصیه می‌کند که هیچ چیزی نخورید تا زمانی که شکمتان شروع به قاروقور کند. سپس چیزی که دوست دارید را بخورید، حتی اگر آن ماده‌ی غذایی شامل قند، نمک یا چربی باشد. در این رژیم به جای خوردن غذاهای رژیمی شما تشویق به خوردن غذاهای عادی می‌شوید. در ابتدای کار، با کاهش وعده‌های غذایی خود به نصف، این رژیم را تجربه کنید. به آرامی غذا بخورید، بر روی بافت و طعم مواد غذایی تمرکز کنید و یاد بگیرید که وقتی احساس گرسنگی کردید دست از غذا خوردن بکشید تا زمانی که سیر نشده‌اید صبر نکنید. تا زمانی که برای غذا خوردن مجدد احساس گرسنگی کردید صبر کنید.

این کتاب ابتدا خوردن غذاهای مورد علاقه‌ تان را پیشنهاد می‌ دهد زیرا ممکن است با این کار شما در هر زمانی احساس سیری کنید. اگر با خوردن غذاهایی که کمتر مورد علاقه‌ تان است سیر شوید ممکن است مجبور شوید غذا خوردن را ادامه دهید تا چیزی را بچشید که واقعاً دوست دارید. به خاطر داشته باشید که اگر غذاهای مورد علاقه‌ تان برای شما خوب نباشند، ممکن است قادر به برطرف نمودن نیازهای تغذیه‌ ای شما نباشند.

سطح تلاش: متوسط

تلاش شما باید بر روی تغییر دادن ارتباطتان با غذا و بنا نهادن این حس متمرکز شود که بدنتان احساس سیری می‌کند یا گرسنگی.

محدودیت‌ها: شما می‌توانید غذاهایی که دوست دارید را میل کنید، بنابراین نیاز به فداکاری بزرگی در این رژیم غذایی ندارید.

پخت‌ وپز و خرید: شما باید مطابق معمول قادر به خرید مواد غذایی و آشپزی باشید.

مواد غذایی یا غذاهای بسته بندی شده: خیر.

جلسات حضوری: خیر.

ورزش: مورد نیاز نیست. این کتاب به شما توصیه می‌ کند تا ورزش کردن را متوقف کنید، به ویژه برای اینکه آنچه خورده‌اید را بسوزانید یا اینکه به خودتان اجازه دهید غذای بیشتری را بخورید. انجام فعالیت فیزیکی چنانچه برای شما لذت‌ بخش باشد خوب است.


آیا محدودیت‌ها یا اولویت‌هایی برای رژیم غذایی مجاز است؟

از آنجایی که شما فقط وقتی غذا می‌خورید که بدنتان به شما سیگنال گرسنگی را بدهد، می‌توانید از این برنامه استفاده کنید حتی اگر رژیمتان:

  • گیاه‌ خواری باشد.
  • کم‌ نمک باشد.
  • کم‌ چرب باشد.
  • فاقد گلوتن باشد.

نکات دیگری که باید بدانید

هزینه: یک درس گروهی آنلاین 6 هفته‌ ای هزینه‌ای معادل با 99 دلار دارد. بسیاری از افراد تمایل به صرف این هزینه‌ی گزاف نداشته و زمانی که یاد می‌ گیرند غذا خوردن خود را کنترل کنند هزینه‌ای بیش از این را نیز در سوپرمارکت ها پرداخت نمی‌ کنند.

پشتیبانی: سمینارهای کارگاهی کاهش وزن در وب‌ سایت این رژیم وجود دارند. اگر شما در این سمینارها ثبت‌ نام کنید می‌ توانید به صورت آنلاین با افرادی که این رژیم را می‌ گیرند چت کنید و حس داشتن یک انجمن آنلاین را داشته باشید. هماهنگ‌ کننده‌ی کلاس‌ها به صورت هفتگی در خلال سمینار با شما تماس می‌گیرد تا پیشرفتتان را بررسی کند. همچنین می‌ توانید با انجمن رژیم غذایی کاهش وزن تماس بگیرید تا با فردی صحبت کنید که به شما مشاوره داده یا شما را تشویق به ادامه کار کنند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: کاهش وزن سریع لاغری رژیمی کاهش وزن

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.