اگزمای کودک - چگونه مقابله کنیم؟

بازدید از این مطلب: 8041 | | تاریخ نگارش:بسیار سخت و وحشتناک است که شما ببینید لکه های قرمز شروع به ظاهر شدن در پوست حساس کودک شما می کنند. در حالی که آن وحشناک به نظر می رسد، مطمئن باشید که آن در واقع کاملاً رایج است و به احتمال بسیار خوب است که کودک شما به سادگی در این شرایط بزرگ می شود. اما چه کاری می توانید برای بهبود پوست و برای کاهش خارش این بثورات کودکتان انجام دهید؟

اگزما به نظر می رسد تقریباً در هر نقطه از بدن، پاها، بازوها، صورت، حتی در مفاصل کوچک که می تواند دردناک باشد، ایجاد شود. دلایل بسیاری وجود دارد که چرا اگزما بوجود می آید از جمله وراثت که این می تواند مشخص کند که آیا فرزند شما اگزما می گیرد یا خیر. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد و ممکن است دلیل دیگر این باشد که کودک شما به اندازه کافی سرامیدها که سلول هایی هستند که حفاظت از پوست را بر عهده دارند، را تولید نمی کند. مقادیر ناکافی این سلول ها به این معنی است که پوست خشک می شود.

اگر این مورد مطرح نیست، نگاهی به علل بالقوه دیگر بیندازید:

  • استرس مطمئناً می تواند منجر به خارش و برافروخته شدن پوست شود.
  • ناراحتی های شایعی هستند، عطرها، صابون ها، لباس ها، همگی می توانند باعث شعله ور شدن اگزما شوند.
  • گرم کننده های خانه نیز می توانند باعث کم شدن رطوبت و خشکی هوا و پوست شوند.
  • اگر کودک شما بیش از حد گرم شود و عرق کند، این هم می تواند خارش پوست و اگزما را بدتر کند.
  • آلرژی ها نیز امکان پذیر است که به عنوان آغازگر در نظر گرفته شوند و شما می توانید سعی کنید تا انواع مواد غذایی خاص مانند تخم مرغ، بادام زمینی و یا حتی شیر گاو را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

خارش می تواند درد را در هر گونه بثورات بدتر کند، بنابراین سعی کنید مانع کودک خود از خاراندن شوید، شما می توانید این را با کوتاه نگه داشتن ناخن های آنها و یا استفاده از دستکش ها انجام دهید. اما، روش های دیگری برای کاهش خارش و برای جلوگیری از بدتر شدن اگزما وجود دارند مانند حمام کردن نوزاد تنها در آب گرم تا از روغن های طبیعی در پوست از تکمیل شدن جلوگیری شود.

استفاده از صابون های ملایم - مطمئن شوید که آنها بدون بو هستند و از مالش پوست کودک خود به جای پت خشک اجتناب کنید. یک مرطوب کننده طبیعی بخرید و در حالی که پوست کودک شما هنوز مرطوب است، آن را به کار ببرید.

حمام بلغور یولاف (جو دوسر) برای کمک به کاهش خارش می تواند بسیار مفید باشد و آماده سازی آن ساده می باشد. فقط مقدار کمی از جو دو سر خریداری شده را آنقدر بهم بزنید تا تبدیل به پودر شود، و سپس به آب حمام کم کم اضافه کنید تا زمانی که آب کدر به نظر برسد. کودک را به مدت 10-20 دقیقه در این محلول استحمام کنید.
روغن نارگیل همچنین به نظر می رسد که در درمان اگزما بسیار مؤثر است.

هر چه روش طبیعی تری شما در پیش بگیرید، شانس بهتری برای کودک شما وجود دارد که کمتر مبتلا به اگزما شود، بنابراین این راه حل های ساده را امروز امتحان کنید و ببینید که چگونه آنها می توانند تفاوت را در پوست کودک شما ایجاد کنند.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: سلامت پوست کودک مراقبت از پوست کودک

مقالات پیشنهادی مرتبط با: اگزمای کودک - چگونه مقابله کنیم؟


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: اگزمای کودک - چگونه مقابله کنیم؟


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.