سلامتی شما در دوران پس از یائسگی

بازدید از این مطلب: 2208 | | تاریخ نگارش:به دوران پس از یائسگی که دوره ای جدید از زندگی است « postmenopause » یا «پس از یائسگی » می گویند . در طی این زمان یک خانم ممکن است علائم آزاردهنده ای را تجربه کند که البته به مرور زمان کم می شوند . اما به علت کاهش استروژن پس از یائسگی ، خانم ها در خطر ابتلا به مواردی چون پوکی استخوان و بیماری های قلبی قرار می گیرند .

چگونه بفهمم که در مرحله پس از یائسگی قرار گرفته ام ؟

یک خانم زمانی در این مرحله قرار می گیرد که به مدت یک سال کامل پریود نشود . یک راه دیگر برای فهم این موضوع هم آزمایش FSH ( هورمون محرک فولیکول ) است . این هورمون را غده هیپوفیز ( در پایه مغز واقع است ) تولید می کند . همین که کارکرد تخمدان های شما کاهش می یابد ، دیگر FSH را جذب نمی کنند و سطح این هورمون در خون افزایش می یابد زیرا دیگر توسط تخمدان ها جذب نمی شوند . پس به راحتی با یک آزمایش خون می توان به مقدار این هورمون در خون پی برد .

چه تغییراتی در مرحله پس از یائسگی قابل انتظار است ؟

همین که در این مرحله قرار می گیرید ممکن است دوباره انرژی تان را بدست آورید اما ممکن است در خطر شرایط خطرناک تری قرار بگیرید . با یکسری داروها و نیز تغییر سبک زندگی می توان از این خطرات کاست . چون خطر در خانم های مختلف متفاوت است پس راجع به مراحلی که باید برای کاستن از این خطرات انجام دهید با پزشک صحبت کنید .

آیا هم اکنون که در دوره پس از یائسگی قرار گرفته ام ممکن است باردار شوم ؟

معمولا همین که به مدت یکسال کامل پریود نشوید ، امکان بارداری از بین می رود .

در دوره پس از یائسگی ، هرچند وقت یکبار باید نزد پزشک بروم ؟

حتی اگر یائسه شوید هم باید برای سلامتی تان بطور مرتب چک آپ و آزمایشات پیشگیری کننده ای مثل تست لگنی ، پاپ اسمیر ، آزمایش پستان ها و ماموگرافی را همچنان انجام دهید . این که هرکدام از این ها را هرچند وقت یکبار انجام دهید به سابقه شما و پرونده پزشکی تان و نیز نظر پزشکتان بستگی دارد .


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: یائسه شدن یائسه

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery THE WORLD'S FIRST FITNESS SOCIAL MEDIA PLATFORM FITNESS SOCIAL MEDIA
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.