یادگیری آرامش و ریلکس کردن در طول یائسگی

بازدید از این مطلب: 2184 | | تاریخ نگارش:از آنجا که استرس می تواند باعث تشدید علائم یائسگی شود ، این خیلی مهم است که یاد بگیرید چگونه ریلکس کنید .

چگونه می توانم در طی یائسگی آرام باشم ؟

برای یادگیری نحوه آرام شدن در طی یائسگی یا هر زمان دیگری ، ابتدا باید با الگوی تنفسی خود آشنا شوید و یاد بگیرید که چگونه برای آرام شدن ، آن را تغییر دهید . معمولا الگوی تنفسی شما به هنگام تغییرات روحی و عاطفی دچار تنش و اختلال می شود . افرادی که مضطرب اند ، تنفس خود را نگه می دارند و سعی می کنند هنگام صحبت کردن ، صدایشان را بلند بیرون دهند . از طرف دیگر ، افرادی که افسرده هستند ، آه می کشند و صدایشان را موقع صحبت کردن ، آرام بیرون می دهند .

در زیر یکسری ورزش های آرامش بخش آمده است . یک موقعیت آرام را که در آن مزاحمتی وجود ندارد و حالت بدن شما هم راحت است پیدا کنید . ذهنتان را از نگرانی ها و افکار پریشان خلاص کنید .

تنفس ریتمیک : اگر تنفس شما کوتاه و شتاب زده است ، آن را آهسته کنید و آرام و طولانی نفس بکشید . آرام نفس را داخل داده و آرام هم بیرون بدهید . همین که نفس را داخل می دهید از 1 تا 5 بشمارید و همین که بیرون می دهید هم باز از 1 تا 5 بشمارید تا این عمل طول بکشد . توجه کنید که در هنگام بازدم آرام و طولانی چقدر بدن شما احساس آرامش می کند ، فهمیدن این تغییر به شما کمک می کند تا بیشتر آرام شوید .

نفس عمیق : یک نقطه را درست در زیر نافتان تصور کنید . به طرف داخل نقطه نفس بکشید و شکمتان را با هوا پر کنید تا به سمت بالا بیاید و سپس نفس خود را بیرون دهید ، مثل خالی شدن یک بالن . با یک بازدم آرام و طولانی باید احساس آرامش کنید .

تنفس تصوری : مکانی راحت را پیدا کنید و بنشینید و چشمانتان را ببندید و تنفس آرام خود را همراه با تصوراتتان همراه کنید . آرامش وارد بدن شما می شود . با ریتم طبیعی ، نفس عمیق بکشید . تصور کنید که نفس وارد سوراخ بینی شما می شود ، به ریته تان می رود و در قفسه سینه و شکم شما پخش می شود و از همین راه هم بیرون می رود . تنفس خود را ادامه دهید اما هر بار مراحل تنفس را تصور کنید تا بیشتر احساس آرامش کنید .

استراحت پیش رونده ماهیچه : چند نفس عمیق را به آرامی بکشید . بدنتان را در ذهنتان اسکن کنید . نواحی ای را که احساس کشش و انقباض دارند شناسایی کنید . این نواحی را شل کنید . تا می توانید کشش را از ماهیچه ها دور کنید . یک یا دوبار سر خود را به شکل دورانی بچرخانید ( هر حرکتی را که ایجاد درد می کند انجام ندهید ) . چند بار شانه های خود را به سمت جلو و عقب بچرخانید . به همه ماهیچه هایتان استراحت دهید . چند دقیقه به چیزهای خوب فکر کنید . یک نفس عمیق دیگر بکشید و بیرون دهید . حالا احساس آرامش خواهید کرد .

با موزیک آرام شوید : ورزش های آرامشبخش را با موزیک های مورد علاقه خود همراه کنید . آهنگ هایی امتخاب کنید که حال شما را خوب می کنند . خیلی از مردم هستند که با این کار حس خوبی به دست می آورند .

آرامش ذهنی تصویری : نوعی ریلکسیشن تمرکزی است که باعث ایجاد یک هماهنگی بین جسم و ذهن می شود . مربی های تصویری به شما کمک می کنند تا تصاویری آرام و پر از صلح و دوستی در ذهنتان پدید آورید . گفتگوی درونی خود را پیدا کنید . گفتگوی درونی ، چیزی است که شما به خودتان راجع به وقایع می گویید . گفتگوهای درونی منفی را پیدا کنید و خط بزنید و در عوض گفتگوهای مثبت را یافته و ارتقا بخشید . در این جا چند نظریه مثبت وجود دارد که می توانید تمرینشان کنید :

  • من چیزهایی را که نمی توانم کنترل کنم رها می کنم
  • من سالم ، بانشاط و قوی هستم
  • هیچ چیزی در دنیا وجود ندارد که من نتوانم انجام دهم
  • هر چه که نیاز دارم وجود دارد
  • من کاملا در امنیت هستم
  • من هر روز دارم قوی تر می شوم

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: یائسه یائسه شدن یادگیری آرامش و ریلکس کردن در طول یائسگی یائسگی آرامش و ریلکس کردن در طول یائسگی ریلکس کردن در طول یائسگی آرامش و ریلکس کردن در یائسگی آرامش در یائسگی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery THE WORLD'S FIRST FITNESS SOCIAL MEDIA PLATFORM FITNESS SOCIAL MEDIA
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.