جراحی موس

بازدید از این مطلب: 2249 | | تاریخ نگارش:جراحی موس چگونه عمل می کند؟

مقدمه

جراحی موس یک روش جراحی میکروسکوپی مورد استفاده در درمان سرطان پوست است. توسعه یافته توسط دکتر فردریک موس در دانشگاه ویسکانسین، این روش بسیار مؤثر در برطرف کردن کارسینوم سلول بازال و کارسینوم سلول سنگفرشی که هر دو از رایج ترین انواع سرطان پوست هستند، می باشد.


درمان موس مستلزم چه چیزی می شود؟

  • این جراحی بخش قابل مشاهده از تومور را با جراحی برطرف می کند.
  • او حاشیه های بافت پوست را در زیر میکروسکوپ مطالعه می کند و حضور سلول های سرطانی را بررسی می کند.
  • اگر این حاشیه ها حاوی سلول های سرطانی باشند، جراح دوباره یک لایه نازک از بافت منطقه ای که در آن بقایای بدخیم وجود دارند را برمی دارد.
  • این روش تا زمانی که بافت پوست حذف شده عاری از سلول های سرطانی شود، تکرار می شود.

چگونه جراحی موس متفاوت از دیگر روش ها است؟

در یک عمل جراحی استاندارد، تومور قابل مشاهده است و بخش کوچکی از بافت پوست سالم نیزهمزمان حذف خواهد شد. حاشیه بافت ها به طور میکروسکوپی تنها پس از عمل جراحی مورد بررسی قرار می گیرند. اگر سلولهای سرطانی یافت شوند، اغلب یک عمل جراحی ثانویه، مورد نیاز است.

در روش میکروسکوپی موس، تنها تومور قابل مشاهده در ابتدا حذف خواهد شد. جراح به بررسی حاشیه بافت های پوست می پردازد تا سلول های سرطانی را جستجو کند. او یک لایه دیگر از بافت پوست را تنها اگر سلول های سرطانی یافت شده در منطقه وجود داشته باشند، حذف می کند. اگر حاشیه بافت های پوست عاری از سلول های سرطانی باشند، عمل جراحی بلافاصله به پایان می رسد.

در یک عمل جراحی استاندارد، از دست دادن بافت پوست سالم اجتناب ناپذیر است که هر دو تومور قابل مشاهده و بخش کوچکی از پوست سالم یک مرتبه حذف خواهند شد. فرض اندکی برای جراح وجود دارد که ریشه های تومور تا چه حد عمیق هستند.

در عمل جراحی موس، بافت پوست با یک لایه نازک در یک زمان حذف خواهند شد. هیچ گمانی مبنی بر این که هر لایه با دقت برای وجود سلول های بدخیم مورد بررسی قرار گیرد، وجود ندارد. عمل جراحی به محض آن که سرطان برداشته شود، به پایان می رسد. که این امکان را برای جراح فراهم می آورد تا سلول های سرطانی را به طور کامل با حفظ اندازه بافت پوست سالم بردارد.


چگونه موس برای درمان سرطان پوست مؤثر و بی خطر است؟

میزان معالجه و درمان از 97% تا 8/99% متفاوت است، که باعث می شود درمان موس یکی از مؤثر ترین روش های درمانی سرطان پوست باشد. روشی بسیار جامع می باشد و از دست دادن بافت بسیار کمی وجود دارد. بنابراین، آن برای درمان سرطان هایی استفاده می شود که در معرض بروز خطر بالایی هستند و حتی سرطان هایی که قبلاً به طور ناموفق درمان شده اند.

موس برای درمان ملانوما در گذشته استفاده نمی شد، اما پیشرفت های اخیر در تکنولوژی پزشکی آن را برای جراحان موس امکان پذیر کرده اند تا در شناسایی و حذف ملانوما موفق شوند. بنابراین، این روش برای درمان ملانوما نیز استفاده می شود.

این عمل جراحی بسیار بی خطر و مؤثر است. که به صورت سرپایی انجام می شود. به شما قبل از عمل جراحی بی حسی موضعی داده می شود تا مطمئن شوید که شما هیچ گونه درد یا احساس ناراحتی نمی کنید. عمل جراحی فقط چند دقیقه طول می کشد، اما جراح حاشیه بافت ها را به آزمایشگاه می فرستد تا آنها را برای سلول های سرطانی مورد بررسی قرار دهند. این بخش از این روش معمولاً مدتی طول می کشد.

در حالی که جراح به بررسی حاشیه بافت ها می پردازد، شما می توانید در اتاق انتظار استراحت کنید. کل این روش در هر مکانی از دو تا چهار ساعت طول می کشد. بی حسی موضعی دوباره اگر توسط جراح لازم تلقی شود، تجویز می شود.

پس از عمل جراحی، جراح معمولاً یک برنامه پیگیری برای شما در نظر گرفته می شود. پیگیری تست های پوست برای نظارت بر بازیابی شما لازم می باشد و برای اطمینان از التیام زخم های شما مناسب هستند.

نظم و دقت این روش و این واقعیت این است که از دست دادن بافت بسیار کمی وجود دارد که باعث می شود که روشی بی خطر برای مردم در تمام سنین باشد. در واقع، آکادمی درماتولوژی آمریکا می گوید که درمان موس حتی برای افرادی که 90 سال یا بیشتر سن دارند، ایمن است.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: درمان سرطان پوست mohs surgery

مقالات پیشنهادی مرتبط با: جراحی موس


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: جراحی موس


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.