خارش Ani یا خارش مربوط به مقعد

بازدید از این مطلب: 1840 | | تاریخ نگارش:خارش مقعد که به عنوان خارش Ani شناخته شده است، یک بیماری نسبتا خوش خیم است اما کسی می تواند بابت آن بسیار شرمنده شود. این بیماری می تواند تقریبا در هر سنی رخ دهد و ممکن است شامل احساس سوزش و همچنین میل شدید به خارش باشد. به طور کلی جدی در نظر گرفته نمی شود و معمولا خود را در عرض یک هفته از شروع درمان تصحیح می کند. هیچ دلیلی برای نگرانی اینکه سرطان باشد وجود ندارد مگر اینکه علائم برای بیش از یک هفته باقی بماند یا اگر خونریزی از مقعد داشته باشید. در این حالت باید به دکتر مراجعه کنید.


دلیل بوجود آمدن این خارش چیست؟

خارش مقعد معمولا یک پوست جدا شده بطور متفاوت در افراد سالم است. اما در برخی بخشی از اختلال مربوط به سایر مناطق پوست است. چه خارش ani یک مشکل جدا شده باشد یا قسمتی از اختلال پوست، التهاب ناشی از مدفوع و از پاکسازی پس از اجابت مزاج، تحریک پوست را حفظ می کند. دلیل این است که اصطکاک ناشی از این اقدامات می تواند به پوست حساس آسیب برساند و در نتیجه باعث احساس خارش و سوزش شود. ممکن است متوجه شوید که الکل، قهوه، چای و غذاهای تند خارش ani را بدتر می کنند. این غذاها دستگاه گوارش و افزایش تعداد دفعات دفع و یا مقدار ترشح بلغم از مقعد را تحریک می کنند. حذف کردن غذاهایی که باعث این مشکلات می شوند می تواند سریع تر علائم را کاهش دهد.

این وضعیت معمولا در مردان رخ می دهد. دلیل ناشناخته است. هنگامی که این اتفاق در خانم ها رخ می دهد اغلب به یک عفونت قارچی مربوط می شود. گاهی اوقات خارش مقعد به عنوان بواسیر شروع خواهد شد. این رگه های خونخورده که در زیر سطح پوست نزدیک ورودی مقعد قرار گرفته اند، به عنوان یک نتیجه از زور زدن در هنگام دفع مدفوع رخ می دهد. اگر فکر می کنید که ممکن است بواسیر باشد باید توسط یک دکتر معاینه شوید.

یکی دیگر از نشانه های بالقوه ، بیماری انتقال یافته جنسی یا انگل ها هستند. هنگامی که خارش مقعد در کودکان وجود دارد، اغلب حالت کرمک دارد. کرمک می تواند باعث خارش شدید مقعد شود و همچنین می تواند بزرگسالان در خانواده را آلوده کند. می توانید کرم ها را با قرار دادن نوار اسکاچ در ناحیه و پس از آن به دنبال نوار ببینید. این مشکل نیاز به درمان توسط پزشک دارد.


چگونه خارش ani می تواند درمان شود؟

درمان برای کاهش تحریک پوست مقعد در نظر گرفته شده است. مهم ترین روش درمان شامل دقت، از اول تا آخر، پاک کننده ملایم پس از اجابت مزاج است. دستمال کاغذی را با آب ولرم مرطوب کنید، زیرا دستمال خشک توالت به اندازه دستمال مرطوب تمیز نمی کند و همچنین پوست را تحریک می کند. هرگز در ناحیه مقعد از صابون استفاده نکنید. از آب ساده استفاده کنید. در زیر دوش یا وان این کار را انجام دهید.

داروهایی که برای درمان این بیماری موفق بوده اند کرم Lotrimin مخلوط با کرم هیدروکورتیزون 1٪ است که روزانه استفاده می شود. هر دوی این کرم ها در داروخانه در دسترس هستند.

آلفا هیدوکسین معتدل در هر روز می تواند علائم را تسکین دهد و همچنین روزانه از وازلین در ناحیه مقعد استفاده شود.

خارش ani اغلب سرسخت است و ممکن است نیاز به ماه ها استفاده از داروهای محلی و مراقب پوستی داشته باشد. برخی از افراد نیاز به ادامه دارو یکبار یا دو بار در روز به طور نامحدود دارند زیرا در ناحیه ای که دارو متوقف شود مجددا خارش شروع می شود.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: Pruritus Ani Itchy Butt خارش باسن

مقالات پیشنهادی مرتبط با: خارش Ani یا خارش مربوط به مقعد


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: خارش Ani یا خارش مربوط به مقعد


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.