Pseudofolliculitis Barbae یا ضربه های تیغ

بازدید از این مطلب: 1932 | | تاریخ نگارش:درمان ضربه های تیغ به طور موثر سخت نیست.

Pseudofolliculitis Barbae یا ضربه های تیغ یک بیماری نسبتا شایع است که در درجه اول بر مردان آمریکایی آفریقایی تبار تاثیر می گذارد. اگرچه می تواند در میان مردان سایر نژادها که موهای فوق العاده مجعدی دارند رخ دهد. همچنین به دلیل تنوع شرایط می تواند هم بر آقایان و هم بر خانم ها در ناحیه تناسلی شان هنگامی که این ناحیه تراشیده شده است، تاثیر بگذارد.

این حالت یک سری از جوش های کوچک، برجستگی رنگ پوست در منطقه دارای مو را نشان می دهد. در موارد شدید ممکن است  زخم و تغییر رنگ و شکل گیری کلوئید  باشد. آبسه ممکن است هنگامی که عفونت در گذشته وجود داشته است، رخ دهد. این عوارض بطور کلی تنها در صورتی که شرایط اولیه نادرست درمان شده باشد یا مزمن باشد، می تواند رخ دهد.


دلایل ظاهر شدن جوش اصلاح چیست؟

اصلاح با تیغه انتهای موها را مثل یک نیزه تیز می کند. سپس موهایی که بصورت منحنی به سمت پوست قرار دارند باعث pseudofolliculitis barbae می شوند. مردان آمریکایی آفریقایی تبار به دلیل ماهیت شدیدا فر بودن موهایشان به این بیماری مستعد هستند. هنگامی که اصلاح از نزدیک صورت می گیرد می تواند باعث مشکل شود. اعضای ارتش آمریکایی آفریقایی تبار چون طبق قوانین ارتش اصلاح نزدیک دارند بیشتر از این مشکل رنج می برند.


بهترین و موثرترین درمان جوش اصلاح چیست؟

یک درمان 100% موثر این است که اجازه دهید موها رشد کنند. هنگامی که موها به یک طول مشخص برسند به سمت پوست رشد پیدا نمی کنند. منطقه دارای مو را با صابون Lever 2000، که از یک Buf-Puf که به افزایش موها و جلوگیری رشد آن ها به سمت به سمت پوست می شود استفاده می کند، بشویید. این کار باید دوبار در روز انجام شود. Buf-Pufs بدون نسخه در داروخانه موجود هستند. اگر مجبور به اصلاح هستید از یک ریش تراش برقی استفاده کنید، زیرا آن را با تیغه دو لبه یا سه لبه اصلاح نمی کند. برخی دکترها اصلاح شیمیایی با موادی مانند Nair یا Neet را به منظور بهبود pseudofolliculitis barbae توصیه می کنند. روزانه اصلاح نکنید زیرا باعث می شود التهاب پوست کاهش پیدا کند. قبل از اصلاح صورت خود را با یک پاک کننده ملایم مانند کرم Cetaphil تمیز کرده و سپس بشویید. منطقه مو دار را به آرامی با یک لیف حمام گرم، مرطوب و نرم  برای نرم کردم موهای آزاد، با حرکت دورانی ماساژ دهید.

از کف صابون به همراه یک ژل اصلاح غیر تحریک کننده مانند Aveeno Therapeutic Shave Gel به جای کرم و اصلاح در جهت رویش مو بدون کشیدن پوست، در ناحیه مو دار استفاده کنید. از Aveeno PFB Bump Fighter Razor استفاده کنید. جفت این محصولات در دسترس هستند. بعد از پایان اصلاح ناحیه را به طور کامل با آب گرم بشویید و از یک لوسیون مرطوب کننده خفیف مانند لوسیون Cetaphil استفاده کنید. سایر درمان ها شامل استفاده از Retin-A یا یک راه حل آنتی بیوتیک دار موضعی تجویز شده توسط پزشک، کرم ترکیب موضعی مانند Triluma و کرم های کورتیکواستروئیدی موضعی خفیف است.

در موارد شدید هنگامی که آبسه پیشرفت می کند، آنتی بیوتیک های خوراکی ممکن است لازم باشد. در سال های اخیر، استفاده از لیزر درمانی برای درمان این بیماری در نظر گرفته شده است. این روش ممکن است موفقیت آمیز باشد اما ممکن است باعث تغییر رنگ پوست درمان شده شود. مطالعات بیشتر بر روی این روش درمان در حال انجام است.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: Pseudofolliculitis Barbae فولیکولیت ریش

مقالات پیشنهادی مرتبط با: Pseudofolliculitis Barbae یا ضربه های تیغ


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: Pseudofolliculitis Barbae یا ضربه های تیغ


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.