کچلی سر یا " کرم حلقه ای پوست سر "

بازدید از این مطلب: 2824 | | تاریخ نگارش:Tinea Capitis کچلی سر - Ring Worm – Scalp

تعریف

کچلی سر یا "کرم حلقه ای پوست سر" به بثورات خارش دار و پوسته دار پوست سر اشاره دارد. علل بسیاری برای خارش پوست سر وجود دارد. با این حال، زمانی که به دلیل قارچ ایجاد می شود، جوش ها با عنوان عفونت های قارچی سر شناختهمی شوند. قارچی که باعث کچلی می شود،  فولیکول های مو را ترجیح می دهد. به همین دلیل است که کچلی قارچی سر منطقه پوست سر را ترجیح می دهد. موهای آلوده می توانند قارچ برای یک سال یا بیشتر پناهگاهی برای قارچ باشند. با ریختن موهای آسیب دیده، ممکن است پوست سر سایر اعضای خانواده نیز به قارچ آلوده شود. کچلی قارچی سر بین سنین پیش دبستانی و نوجوانی شایع تر است.


دلایل

  • کچلی قارچی سر توسط یک قارچ ایجاد می شود.
  • کچلی قارچی سر مسری است: از طریق شانه، برس، کلاه، بالش، پارچه روکش صندی، و دیگر اشیاء بی جان گسترش می یابد.

درمان

  • کچلی قارچی سر معمولا با یک داروی ضد قارچی مانند گریزئوفولوین griseofulvin  که به مدت 8 به صورت خوراکی مصرف می شود، قابل درمان است.
  • کچلی قارچی سر با FungRx نیز درمان می شود که یک درمان طبیعی موثر است، و یا شامپو Nizoral، که برای شستن پوست سر 2-3 بار در هفته مورد استفاده قرار می گیرد.
  • بسیار مهم است که استفاده از داروهای خوراکی و شامپو به مدت 8 هفته ادامه داشته باشد. شکست درمان زمانی است که داروها هر روز و به مدت 8 هفته کامل مصرف نشده باشند.
  • در کودکان مبتلا به عفونت های قارچی سر، اگر درمان طبق دستور ادامه یابد، لازم نیست مدرسه را ترک کنند. هنگام استفاده از داروهای خوراکی و شامپو ، بیشتر کودکان مسری بیماری نیستند.

ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: Ring Worm - scalp

مقالات پیشنهادی مرتبط با: کچلی سر یا " کرم حلقه ای پوست سر "


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: کچلی سر یا " کرم حلقه ای پوست سر "


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.