کرم حلقه ای

بازدید از این مطلب: 14046 | | تاریخ نگارش:Ring Worm – Body

Tinea Corporis - آیا کرم حلقه ای قابل درمان است؟

عفونت های قارچی Corporis نام لاتین برای بیماری شایع شناخته شده با عنوان کرم حلقه ای (Ringworm) بدن است. علی رغم نام آن، و با وجود باور برخی افراد، در واقع هیچ ربطی به هیچ نوع کرمی ندارد.

این عفونت قارچی در لایه سطحی پوست توسعه می یابد. نام آن به دلیل ظاهر بثورات مربوطه است که به صورت یک ناحیه ی مسطح، و ناهموار بر روی پوست ایجاد می شود و ممکن است قرمز و خارش دار باشد و یک حلقه ی خارجی روشن تشکیل می شود که شکلی نامنطم دارند و شبیه طرح کلی یک کرم یا مار هستند.

در برخی موارد، ممکن است چندین حلقه به شکل تکه هایی که با هم همپوشانی دارند، وجود داشته باشد. که تنها یکی از چندین مورد عفونت قارچی است. که با سایر موارد مانند Athlete's Foot، Jock Itch و کرم حلقه ای پوست سر در ارتباط است.


چه چیزی باعث کرم حلقه ای در بدن می شود؟

Tinea Corporis به دلیل نوعی انگل کوچک، کپک مانند است که در لایه بیرونی پوست شما زندگی می کنند. این بیماری کاملا مسری است و از طریق حیوانات خانگی آلوده و یا از طریق تماس مستقیم با افراد آلوده منتقل می شود. اغلب موارد از حیوانات خانگی به دست می آیند، هر چند تماسِ پوست به پوست با یک فرد آلوده نیز می تواند یک علت شایع باشد.

این قارچ همچنین می تواند از طریق تماس با وسایل شخصی مانند ملحفه، حوله و شانه ی فرد آلوده منتشر شود. در موارد بسیار نادر، تماس با خاک آلوده می تواند محرکی برای گسترش عفونت از فردی به فرد دیگر باشد.


بهترین گزینه های درمانی چیست؟

معمولا پس از استفاده از داروهای طبیعی ضد قارچ مانند R-Worm Clear ، دو بار در روز بر روی پوست، Tinea corporis به سرعت رفع می شود. گزینه های دیگر طبیعی شامل سیر، روغن درخت چای و سرکه سیب هستند که می توانید امتحان کنید. شما می توانید چگونگی استفاده از آنها را به صورت آنلاین یاد بگیرید.

اگر گزینه های طبیعی تاثیر نداشتند، شما می توانید یک کرم ضد قارچ و / یا داروهای خوراکی را امتحان کنید، اما شما باید آنها برای یک هفته پس از رفع ضایعات ادامه دهید چرا که ممکن است قارچ در زیر پوست باشد و با چشم غیر مسلح قابل رویت نباشند . در بیشتر موارد، شکست درمان به دلیل توقف زودهنگام داروهاست.

اگر این داروها برای شما تاثیر نمی کند، ممکن است متخصص پوست داروهای ضد قارچ های دیگر از جمله Lotrimin AF  و  Lamisil ATرا تجویز نماید.

شما می توانید برای جلوگیری از عود بیماری، حیوانات خانگی را نیز درمان کنید. زیرا آنها رایج ترین عامل گسترش این بیماری هستند، آزمایش منظم حیوانات خانگی برای عفونت قارچی ضروری است. گذشته از درمان حیوانات خانگی مبتلا، شما همچنین می توانید برای جلوگیری از گسترش بیماری از تماس مستقیم پوست به پوست با افراد آلوده و از شرکت در ورزش هایی که چنین تماس هایی دارند، مانند کشتی اجتناب کنید، و وسایل شخصی مانند لباس، حوله و برس مو را به صورت اشتراکی استفاده نکنید.

همچنین بسیار مهم است که در هر زمانی تمیز باشید. شستن مرتب دستها می تواند به جلوگیری از گسترش قارچ کمک کند، همجنین می توانید از حضور در فضاهای مشترک مانند رختکن، سالن های ورزشی و مراکز نگهداری کودکان دوری کنید.

به خاطر داشته باشید که کچلی بدن، فقط یکی از دلایل ضایعات دایره ای با مراکز روشن و لبه های پوسته پوسته است. اگر ضایعات شما پس از یک دوره ی درمانی بهبود نیافتند، برای پیگیری نزد دکتر خود بروید تا این وضعیت مورد ارزیابی دوباره قرار گیرد.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: Ring Worm Tinea Corporis Corpori عفونت قارچی کرم حلقه ای بیماری های پوستی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.