بثوارت استرس

بازدید از این مطلب: 2143 | | تاریخ نگارش:چگونه می توانم از بثوارت استرس ممانعت کنم؟

آیا تا به حال متوجه شده اید که هنگامی که شما در حال آماده شدن برای یک رویداد بزرگ هستید و یا احساس اضطراب و ناراحتی می کنید، پوست شما به طور ناگهانی شروع به جوش زدن همراه با خارش و قرمزی می کند؟ اگر چنین است، شما ممکن است مستعد ابتلا به بثوارت استرس باشید.

این نوع از بثوارت در زمانهای فشار عاطفی از هر نوع اتفاق می افتد و در حالی که آن را به طور معمول جدی نیست، می تواند ناراحت کننده و شرم آور باشد. آن همچنین می تواند استرس شما را حتی بدتر کند! خبر خوب این است که این نوع از بثوارت می تواند به راحتی تشخیص داده شده و درمان گردد، و حتی اجتناب شود.

مهم این است که درک کنیم چرا و چگونه این جوش ها ایجاد می شوند، بنابراین شما می توانید یاد بگیرید که چگونه از آنها اجتناب کنید و پس از آن نیز نحوه مدیریت آنها را زمانی که آنها رخ می دهند، زیر نظر بگیرید.


علائم و دلایل بثوارت استرس

گفتن این که این نوع از بثوارت به این دلیل رخ می دهد که فرد تحت استرس است کاملاً دقیق نیست، زیرا هر کسی استرس را در برهه ای از زمان تجربه می کند، اما همه کس دچار کهیر بر روی پوست خود نمی شود.

بسیاری از کارشناسان می گویند که یک بثوارت استرس در واقع به سیستم ایمنی بدن مرتبط است و این که چگونه آن در مواقع استرس واکنش نشان می دهد. زمانی که یک فرد استرس یا فشار ناشی از نیروهای خارجی را تجربه می کند، فشار خون آنها ممکن است افزایش یابد به طوری که قلب خون بیشتری پمپاژ می کند، بنابراین بدن می تواند با یک موقعیت استرس زا مقابله کند. هورمونهای و مواد شیمیایی خاص نیز منتشر می شوند تا با فشار مقابله کنند و این واکنش ها همه سازش ایمنی بدن هستند.

برای برخی، این واکنش می تواند پوست آنها را تحت تأثیر قرار دهد به طوری که آنها حساسیت بیشتری نسبت به چیزهایی که ممکن است آنها را آزار ندهد، مانند صابون و یا لوسیون یا حتی آلودگی در اطراف آنها داشته باشند. هنگامی که سیستم ایمنی بدن آنها به طور معمول پاسخ می دهد، پوست آنها نیز قادر به مبارزه با این حساسیت است، اما زمانی که ایمنی آنها در معرض خطر قرار می گیرد، آنها کهیر و التهاب را تجربه می کنند.

این نوع از التهاب بر روی پوست معمولاً به صورت قرمزی، تورم یا ضربه بروز می کند که می تواند منجر به یک الگوی مشخص شود که قرمز نیست. دیگران ممکن است خشکی شدید و خارش پوست را تجربه کنند. از آنجایی که پوست بدن و سیستم ایمنی بدن افراد مختلف متفاوت است، علائم بثورات استرس نیز می تواند برای هر کس متفاوت باشد. شما ممکن است یک نوع کاملاً متفاوت از واکنش نسبت به فرد دیگری را تجربه کنید.


آیا می توان آن را درمان و یا حتی پیشگیری کرد؟

یادگیری برای مدیریت بهتر استرس و فشار اولین گام برای اجتناب از یک بثوارت استرس و همچنین بسیاری از شرایط دیگر مربوط به پوست و غیر پوست می باشد. فعالیت های فیزیکی منجر به انتشار اندورفین می کند که در یک حس آرامش را به همراه دارد و همچنین به کنترل تغییرات فیزیکی مرتبط با تحت فشار قرار گرفتن کمک می کند.
فعالیت های آرامش بخش مانند حمام گرم، تنفس عمیق، و ماساژ نیز به حفظ آرامش بدن کمک کند. مراقبت از پوست شخص زمانی که تحت فشار است، حیاتی می باشد. اضافه کردن بلغور جو دوسر به حمام می تواند پوست را خنک و راحت نگه دارد، و پوشیدن لباس های راحت از تحریک کننده عرق ناشی از سایش پوست اجتناب می کند.

برای جوش های شدید، دکتر ممکن است یک آنتی هیستامین توصیه کند، زیرا این به کنترل واکنش های آلرژیک کمک می کند. پمادهای نسخه ای همچنین می توانند به درمان کهیر شدید و سوزش کمک کنند. به یاد داشته باشید زمانی که شما برای مراقبت از پوست خود و مراقبت از خود احساس فشار می کنید، بنابراین شما از بثورات استرس ناخوشایند و ناراحتی همراه با آن اجتناب می کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: Stress Rash جوش استرسی جوش زدن در اثر استرس

مقالات پیشنهادی مرتبط با: بثوارت استرس


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: بثوارت استرس


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.