عرق کردن بیش از حد

بازدید از این مطلب: 2580 | | تاریخ نگارش:چگونه به مقابله با تعریق بیش از حد بپردازیم؟

تعریق بیش از حد می تواند یک شرایط شرم آور را به وجود آورد، اما آن به هیچ وجه جدی نیست. به نظر نمی آید که تسلی بسیار برای افرادی که از این نوع خاص از عرق کردن بیش از حد رنج می برند، کفایت کند. خوشبختانه، با این حال، درمان های موجود که می توانند به کنترل آن کمک کنند و حتی به طور کامل علائم آن را از بین ببرند، وجود دارد.

انتشار عرق، روش بدن برای خنک کردن خودش می باشد، در نتیجه، شما دیگر گرمازده نمی شوید. هنگامی که دما افزایش می یابد و یا شما درجه حرارت بدن خود را از طریق افزایش فعالیت بدنی افزایش می دهید، و یا حتی زمانی که شما بسیار عصبی هستید، بدن شما با عرق کردن پاسخ خواهد داد. در تعریق بیش از حد، که پاسخ عرق بسیار شدید است، منجر به عرق کردن بیش از حد در زیر بغل و در کف دست و کف پا می شود.


چه چیزی باعث تعریق بیش از حد می شود؟

عرق کردن بیش از حد ناشی از یک نقص در عملکرد سیستم عصبی می باشد که باعث می شود که اعصابی که عرق کردن را شروع می کنند، بیش از حد فعال باشند. در مواردی که تنها کف دست ها و پاها تحت تأثیر قرار می گیرند، نقص ممکن است ژنتیکی باشد، به طوری که این شکل بیماری تمایل دارد در خانواده ها اتفاق بیافتد.

تعریق بیش از حد در سراسر بدن می تواند دارای بسیاری از محرک های مختلف از جمله یائسگی، قند خون پایین، اختلالات تیروئید، حمله قلبی، انواع خاصی از سرطان و مصرف برخی داروهای خاص باشد.


چه کاری می توانم برای درمان تعریق انجام دهم؟

هنگامی که منطقه مشکل فقط زیر بغل شما باشد، شما می توانید یک محصول به نام خشک کننده مخصوص را امتحان کنید، که بدون نیاز به نسخه در دسترس می باشد. شما می توانید خشک کننده مخصوص را در فروشگاه های سلامت آنلاین اصلی پیدا کنید. باید آن را قبل از خواب مصرف کرده تا زیربغل ها را خشک کند.

بهترین روش کنترل 20% محلول الکلی هگزا کلرید آلومینیوم (Drysol) است که تنها با نسخه پزشک در دسترس است. هنگام استفاده از دارو، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. این دارو را در زمان خواب به زیر بغل های (و یا مناطق دیگر) خود بمالید تا آنها را خشک کند. برای جلوگیری از تحریک، آن را در صبح با آب معمولی بشویید. دئودورانت را در طول روز به طور منظم استفاده نکنید. این روش درمان را شبانه تا زمانی که عرق کردن تحت کنترل درآید، تکرار کنید.
  2. کلرید آلومینیوم ممکن است پوست شما را تحریک کند؛ اگر زیر بغل های شما درد یا خارش داشته باشد، با یک متخصص پوست برای مشاوره تماس بگیرید. تا زمانی که عرق کردن بیش از حد زیر بغل شما تحت کنترل درآید، داروی آلومینیوم کلراید و شستشوی با آب را برای زیر بغل خود استفاده کنید. بعداً، زمانی که عرق کردن تحت کنترل در می آید، شما می توانید در طول روز دئودورانت خود را مصرف کنید.
  3. پوست ضخیم کف دست ها و پاها به اثر کلرید آلومینیوم مقاوم تر است. در ابتدا، دارو را در زمان خواب به کف دست ها و یا پاهای خشک خود بمالید، و در صبح آن را با آب معمولی بشویید. اگر در 10-14 روز، شما کاهش تعریق را مشاهده نکردید، دست ها و پاهای خود را در طول شب با فیلم های پلاستیکی بپوشانید. برای دست های خود، از دستکش یکبار مصرف پلاستیکی قابل انعطاف و نازک موجود در اکثر داروخانه ها استفاده کنید.
  4. پس از استفاده از دارو، اجازه دهید تا آن خشک شده و سپس دستکش های پلاستیکی را بپوشید. دستکش ها را در صبح درآورده و دست های خود را با آب معمولی شستشو دهید. برای پاها، از کیسه های پلاستیکی با جوراب را استفاده کنید. کیسه های پلاستیکی را به اندازه برش دهید به طوری که آنها کف پاهای شما را به تنهایی نه کل پاهای شما را پوشش دهند. در صبح، کیسه های پلاستیکی را بردارید و پای خود را با آب معمولی شیر شستشو دهید. استعمال کلرید آلومینیوم و پوشش پلاستیک شبانه را برای یک تا دو هفته تکرار کنید تا زمانی که شما به اثر مورد نظر دست یابید، سپس آن را کمتر کنید.
  5. معمولاً، استعمال موضعی هگزاهیدرات کلرید آلومینیوم، کنترل رضایت بخش عرق را در پی خواهد داشت؛ زمانی که آنها شکست خوردند، شما می توانید داروهای داخلی یا الکتروفورز را امتحان کنید. برای تقریباً همه مشکلات ناشی از تعریق بیش از حد، یک درمان برای کنترل این مشکل وجود دارد.

 ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: عرق زباد عرق کردن زیاد زیادی عرق

مقالات پیشنهادی مرتبط با: عرق کردن بیش از حد


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: عرق کردن بیش از حد


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.