کچلی سر

بازدید از این مطلب: 3796 | | تاریخ نگارش:کچلی سر یا "عفونت قارچی پوست سر اشاره به خارش و بثورات پوسته پوسته شدن پوست سر دارد. علل بسیاری که موجب خارش پوست سر می شوند، وجود دارد؛ با این حال، زمانی که آن توسط یک قارچ ایجاد می شود، محل خارش به عنوان عفونت قارچی سر شناخته می شود. قارچ ایجاد کننده کچلی قارچی سر، فولیکول های مو را ترجیح می دهند. این دلیل این است که چرا کچلی قارچی سر، منطقه پوست سر را می پسندد. موهای آسیب دیده می توانند پناهگاهی برای قارچ به مدت یک سال یا بیشتر باشند. همان طور که این موهای آسیب دیده ریزش می یابند، پوست سر دیگر اعضای خانواده می تواند آلوده به همان قارچ شود. کچلی قارچی سر در سن بین پیش دبستانی و نوجوانی شایع ترین است.


علل

  • کچلی قارچی سر توسط قارچ ها ایجاد می شود.
  • کچلی قارچی سر مسری است: گسترش از طریق شانه ها، برس ها، کلاه ها، رو بالشی ها، صندلی های پارچه ای، و دیگر اشیاء بی جان.

درمان

  • کچلی قارچی سر معمولاً با یک داروی ضد قارچی مانند گریزئوفولوین تحت درمان قرار می گیرد که به صورت خوراکی یا دهانی به مدت 8 هفته مصرف می شود.
  • کچلی قارچی سر نیز با FungRx، یک روش درمانی مؤثر طبیعی، و یا شامپو Nizoral که برای شستن پوست سر 2-3 بار در هفته استفاده می شود، درمان می شود.
  • این بسیار مهم است که استفاده از داروهای خوراکی و شامپو برای کل 8 هفته ادامه یابد. شکست در درمان زمانی که داروها هر روز برای 8 هفته کامل مصرف نشوند، شایع است.
  • کودکانی که مبتلا به عفونت های قارچی سر هستند، اگر تحت درمان قرار گیرند، لازم نیست که مدرسه را ترک کنند. اکثر کودکان در هنگام استفاده از داروهای خوراکی و شامپو مسری نیستند.

ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: Tinea Capitis تاسی کچلی عفونت قارچی پوست سر کچلی سر طاسی سر بیماری های پوستی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.