زگیل

بازدید از این مطلب: 2140 | | تاریخ نگارش:آیا راه آسانِ برای خلاص شدن از شر زگیل وجود دارد؟

زگیل، رشد بی ضرر پوستی ناشی از یک ویروس می باشد. زگیل ها  سطح زبری  دارند  که در آن، ذرات کوچک تیره ای  ممکن است دیده شود. آنها ممکن است در هر قسمتی از بدن رشد کنند و ظاهر آنها  به مکان آنها بستگی دارد. زگیل ناحیه تناسلی یا مقعدی، ظاهر مرطوبی  دارد  و مانند گل کلم است.


چه چیزی باعث زگیل می شود؟

دقیقا نمی دانیم چرا برخی از افراد زگیل دارند در حالی که دیگران هرگز دچار آن نمی شوند . هیچ راهی برای جلوگیری از وقوع زگیل وجود ندارد.

زگیل، رایج می باشد. اگر زگیل ها  زخمی شوند ممکن است خونریزی کنند  . با این حال، هرگز سرطانی نمی شوند .

از آنجا که زگیل ها توسط یک ویروس ایجاد می شوند ، کمی مسری هستند . از لباس یا پارچه کتانی کسی که مبتلا به زگیل است استفاده نکنید . زگیل ها  ممکن است در بدن پخش شوند  و در مناطق دیگر ،تخم ریزی کنند.


بهترین راه برای درمان موثر زگیل چیست؟

هیچ راه عالی برای خلاص شدن از شر زگیل وجود ندارد، چون بدون کشتن سلول هایی که از این ویروس آلوده شده اند قادر به کشتن ویروس نیستیم . هر نوع درمان می تواند سبب  یک جای زخم دائمی در محل زگیل شود.

زگیل را می توان با درمان های طبیعی مانند Wartrol، جراحی، انجماد با نیتروژن مایع، با استفاده از مواد شیمیایی و یا اسیدها و با تزریق بلئومایسین به آنها نابود کرد.

موثرترین روش برای درمان زگیل ،لیزر CO2 است، اما گران ترین روش نیز می باشد .

درمان زگیل به محل و اندازه زگیل ، نوع پوست شما  و تشخیص پزشکی بستگی دارد. متخصص پوست در مورد روش های ممکن   با شما صحبت خواهد کرد.

زگیل در ناحیه تناسلی نیاز به توجه خاص دارد. زگیل  های تناسلی، سرطانی نیستند، با این حال در زنان ممکن است سبب تغییرات پیش سرطانی در دهانه رحم شود. زنان مبتلا به  زگیل ناحیه تناسلی باید توسط پزشک و یا متخصص زنان شخصی خود تحت آزمایش پاپ اسمیر قرار گیرند.

در بزرگسالان، زگیل تناسلی معمولا از طریق مقاربت جنسی منتقل می شود. برای جلوگیری از سرایت بیماری، زگیل های تناسلی باید کامل  درمان شوند  تا پاکسازی شوند.

مردان مبتلا به زگیل آلت تناسلی برای جلوگیری از انتقال زگیل به شریک جنسی خود باید از کاندوم استفاده کنند.

گاهی اوقات در حالیکه زگیل های موجود در حال از بین رفتن هستند  زگیل جدید تشکیل می شود . زگیل ها باید به  اندازه کافی رشد کنند تا دیده شوند.

مهم نیست که چه درمانی استفاده می شود، زگیل گاهی اوقات ناپدید نمی شود. زگیل ها ممکن است هفته ها یا ماهها پس از درمان برگردند . اگر زگیل دوباره ایجاد می شود نگران نشوید  . یک وقت ملاقات با متخصص پوست خود بگیرید  و درمان راتکرار کنید ، و یا از روش های مختلف برای از بین بردن زگیل استفاده کنید .


برداشتن  زگیل چقدر هزینه دارد ؟

هیچ روش درمان تضمین شده ای برای برداشتن زگیل وجود ندارد. حتی عمل جراحی لیزر که موثرترین روش است 100٪ موثر نیست.

ممکن است درمان وقت گیر باشد و نیاز باشد چند بار به مطب پزشک مراجعه کنید . همچنین می تواند گران باشد. هر بار که به مطب  بروید  برای  درمان زگیل  باید هزینه بدهید .

هیچ تضمینی وجود ندارد که حتی بعد از درمان های متعدد زگیل با موفقیت برداشته شود. مناطق تحت درمان ممکن است همراه با  درمان، ضایعات جدید پیچیده تری را توسعه دهد.

زگیل اطراف مقعد مانند این تصویر در سمت راست می تواند از راه جنسی منتقل شود  اما همواره با رابطه جنسی منتشر نمی شود.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: Warts درمان زگیل علت زگیل برداشتن زگیل

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.