دلایل دیابت نوع 2

بازدید از این مطلب: 1253 | | تاریخ نگارش:دیابت جزو بیماری هایی است که شامل مشکلات با هورمون انسولین است.  گرچه لزوما فردی با اضافه وزن دیابت نوع دو ندارد، چاقی و فقدان فعالیت های بدنی دو مورد از بیشترین دلایل به دیابت هستند. همچنین این دلایل تقریبا 95% دلیل دیابت در ایالات متحده با توجه به CDC است.

این مقاله به شما درک بهتری از دلایل دیابت نوع 2، اینکه زمانی که دیابت نوع 2 رخ می دهد چه اتفاقی در بدن می افتد و مشکلات بهداشتی خاصی که خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهند، را می دهد. هر بخش برای درک بیشتر موضوع لینک می شود.

در یک فرد سالم، لوزوالمعده (یک ارگان در پشت معده) انسولین ذخیره شده را برای کمک به بدن آزاد می کند و از قند غذای که میخورید استفاده می کند. وقتی یکی از اتفاقات زیر رخ دهد دیابت اتفاق می افتد:

 • وقتی که پانکراس انسولین تولید نکند.
 • وقتی که پانکراس انس.لین بسیار کمی تولید کند.
 • هنگامی که بدن پاسخ مناسب به انسولین نمی دهد. شرایطی که به نام "مقاومت در برابر انسولین" است.

بر خلاف افراد مبتلا به دیابت نوع 1، افراد مبتلا مبتلا به دیابت نوع 2 انسولین تولید می کنند. با این حال انسولینی که از پانکراس ترشح می شود یا کافی نیست و یا بدن قادر به تشخیص انسولین و استفاده از آن به درستی (مقاومت در برابر انسولین) نمی باشد. هنگامی که انسولین کافی نباشد و یا طوری که باید استفاده نشود، گلوکز (قند) نمی تواند یه سلول های بدن رسانده شود و به جای آن در جریان خون ساخته می شود. وقتی که گلوکز در جریان خون روان به سلول ها ساخته شود باعث آسیب در نواحی مختلف بدن می شود. همچنین از آنجایی که سلول ها گلوکزی که نیاز دارند را نمی گیرند نمی توانند به درستی عمل کنند.


نقش انسولین در دلیل دیابت نوع 2

درک اینکه چرا انسولین مهم است کمک می کند که بیشتر درباره اینکه چگونه بدن از غذا برای انرژی استفاده می کند، بدانیم. بدن از میلیون ها سلول ساخته شده است. برای تولید انرژی این سلول ها در فرم بسیار ساده نیاز به غذا دارند. وقتی که شما غذایی می خورید یا چیزی می نوشید بیشتر این غذا به یک شکر ساده به نام گلوکز تجزیه می شود. سپس گلوکز با استفاده از جریان خون به این سلول ها، جایی که ممکن است برای تولید انرژی که بدن برای فعالیت های روزانه نیاز دارد استفاده شود، برده می شود. مقدار گلوکز در جریان خون به شدت به انسولین و سایر هورمون ها مربوط است. انسولین همیشه به مقدار کم توسط پانکراس آزاد می شود. وقتی که مقدار گلوکز در خون به مقدار مشخصی افزایش پیدا می کند پانکراس انسولین اضافه را برای اینکه گلوکز بیشتری به سلول ها بفرستد، آزاد می کند. این باعث می شود که سطح گلوکز در خون (سطح گلوکز خون) کاهش پیدا کند.

برای اینکه سطح گلوکز خون زیاد پایین نرود (هیپوگلیسمی یا کاهش قند خون) بدن به شما علامت می دهد که چیزی بخورید و گلوکز را از ذخیره شده ها در کبد آزاد می کند. آن همچنین علامت می دهد که مقدار انسولین آزاد شده را کاهش دهد. افراد دیابتی یا انسولین درست نمی کنند و یا سلول های بدنشان قادر به تشخیص انسولین که منجر به قند خون بالا می شود، نیستند. با این تعریف، دیابت سطح گلوکز خون بالاتر یا مساوی 126 میلی گرم در دسی متر بعد از یک شبانه روز روزه داری (چیزی نخوردن)، یا داشتن سطح گلوکز بالاتر یا مساوی 200 میلی گرم در دسی متر فرد غیر روزه دار به همراه نشانه های دیابت، یا داشتن سطح گلوکز که بالاتر یا مساوی 200 میلی گرم در دسی متر در تست تحمل دو ساعته گلوکز، یا A1C بزرگتر مساوی 6.5% است. دیابت باید توسط حداقل دوتا از این تست ها یا تکرار یکی از این تست ها در روزهای مختلف تایید شود.


فاکتورهای تهدید سلامتی برای دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 بر داشتن یک ارتباط قوی ژنتیکی معتقد است. به این معنی که این امر منجر به اجرا در خانواده ها می شود. ژن های مختلفی مورد مطالعه قرار دارند که ممکن است مربوط به دلیل دیابت نوع 2 باشند. اگر هر گونه از عوامل خطر دیابت نوع 2 را داشته باشید باید از پزشک خود درباره تست بیماری سوال کنید. با یک رژیم غذایی مناسب دیابت و عادات زندگی سالم به همراه داروهای دیابتی در صورت لزوم می توانید دیابت نوع 2 را طوری که سایر فضاهای زندگیتان را مدیریت می کنید، مدیریت کنید. برای ادامه دادن آخرین جستجوها در مورد دیابت نوع 2 مطمئن باشید، زیرا باعث می شود که شما حامی سلامت خود باشید.

سایر عوامل خطر دیابت نوع 2 شامل موارد زیر است:

 • فشار خون بالا
 • سطح تری گلیسیرید (چربی) بالای خون
 • دیابت حاملگی یا زایمان نوزادی با وزن بیشتر از 9 پوند
 • چربی بالا و رژیم غذایی کربوهیدرات دار
 • مصرف زیاد الکل
 • سبک زندگی بی تحرک
 • چاقی و یا اضافه وزن
 • قومیت: گروه های خاص مانند آمریکایی های آفریقایی تبار، بومیان آمریکا، آمریکایی های اسپانیایی و آمریکایی های آسیایی در معرض خطر بیشتری به دیابت نوع 2 نسبت به سفید پوستان غیر اسپانیایی هستند.
 • سن» افزایش سن یک عامل خطرساز برای دیابت نوع 2 است. خطر ابتلا به دیابت نوع 2 تقریبا در حدود 45 سالگی افزایش می یابد و بعد از سن 65 سالگی بطور چشمگیری بالا می رود.

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com 


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: دلایل دیابت نوع دو علل دیابت نوع 2 علل دیابت نوع دو

مقالات پیشنهادی مرتبط با: دلایل دیابت نوع 2


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: دلایل دیابت نوع 2


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان acupuncture toronto آموزشگاه زبان
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.