غربالگری دیابت نوع 2

بازدید از این مطلب: 2417 | | تاریخ نگارش:دیابت نوع 2 یک بیماری شایع و جدی در سراسر جهان است.  با این حال، تصور می شود که یک سوم از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بی اطلاع هستند که این بیماری جدی است. از آنجا که اغلب هیچ نشانه ابتلا به دیابت نوع 2 وجود ندارد، غربالگری های اولیه ممکن است به مردم برای جلوگیری از عوارض جدی تر این بیماری، از جمله افزایش مزمن قند خون کمک کند که با آسیب طولانی مدت از جمله چشم ها، کلیه ها، اعصاب، رگهای قلب و خون همراه است. افراد با دیابت نوع 2 تشخیص داده نشده در معرض خطر بیشتری برای سکته مغزی، بیماری عروق کرونر قلب، و بیماری عروق محیطی هستند. افراد مبتلا به دیابت نیز احتمال بیشتری برای کلسترول غیر طبیعی ، فشار خون بالا و چاقی دارند.

چه کسی باید برای دیابت غربالگری شود؟

به گزارش انجمن دیابت آمریکا، تمام بیماران باید برای دیابت در فاصله های سه ساله از آغاز سن 45 باید غربالگری شوند، به خصوص افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند. اگر شخص در حال حاضر عوامل خطر متعدد را دارد ، غربالگری باید در سنین پایین تر و بیشتر انجام می شود.در  ایالات متحده کارگروه خدمات پیشگیری توصیه می کند که بزرگسالان مبتلا به فشار خون بالا یا کلسترول بالا برای دیابت نوع 2 (دیابت مقاوم به انسولین) به غربالگری روند، برای کاهش بیماری های قلبی عروقی درتلاش هستند.


عوامل خطرساز دیابت چیست ؟

عوامل خطرساز رایج برای دیابت عبارتند از:

  •  سابقه خانوادگی دیابت (پدر و مادر یا خواهر و برادر مبتلا به دیابت)
  • اضافه وزن (شاخص توده بدن مساوی یا بزرگتر از 25)
  • عدم فعالیت فیزیکی همیشگی
  • قومیت / نژاد (از جمله آمریکایی های آفریقایی تبار، اسپانیایی-آمریکایی ها، بومیان آمریکا، آسیایی آمریکایی، و جزایر اقیانوس آرام)
  • تاریخچه اختلال قند خون ناشتا (IFG) و یا اختلال تحمل گلوکز (IGT)
  • فشار خون بالا (مساوی یا بیشتر از 140/90 در بزرگسالان)
  • چربی غیر طبیعی: کلسترول HDL برابر یا کمتر از 35 mg / dl و / یا سطح تری گلیسرید برابر یا بیشتر از 250 میلی گرم / دسی لیتر
  • سابقه دیابت بارداری و یا زایمان یک نوزاد با وزن بیش از £ 9
  • سندرم تخمدان پلی کیستیک

برای غربالگری از چه تستی استفاده می شود؟

آزمون قند خون ناشتا (FPG) و یا انجام آزمایش هموگلوبین A1c را می توان برای غربالگری استفاده کرد.


اگرتست غربالگری دیابت منفی باشد چه می شود؟

اگر تست غربالگری دیابت منفی شد، آزمایشات پیگیری غربالگری هر سه سال و یا به عنوان توصیه دکتر باید ادامه داده شود. با این حال، دکتر شما ممکن است آزمایش های بیشتر غربالگری دیابت انجام دهد اگر مظنون باشد که شما دیابت و یا پیش دیابت دارید و نتیجه غربالگری اولیه تان منفی شود.

علاوه بر این، شما می توانید شانس خود را از ابتلا به دیابت با از دست دادن وزن، حفظ فشار خون و چربی تان در سطح طبیعی، ورزش منظم کاهش دهد.


اگر دیابت غربالگری تست مثبت باشد؟

اگر تست غربالگری دیابت مثبت است، شما احتمالا به آزمایش های بیشتر برای اطمینان از تشخیص دقیق نیاز دارید. دکتر شما ممکن است دارو را همراه با یک رژیم غذایی، رژیم ورزش به طور منظم، و برنامه سبک زندگی برایتان تجویز کند تا به شما کمک کند قند خون خود را مدیریت کنید و از مشکلات جدی جلوگیری کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: غربال دیابت نوع 2 دیابت نوع دو

پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: غربالگری دیابت نوع 2


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان acupuncture toronto آموزشگاه زبان
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.