درمان سرطان

بازدید از این مطلب: 710 | | تاریخ نگارش:پيدا کردن آنچه در مورد رايج ترين راه هاي درمان سرطان مانند جراحي، شيمي درماني، پرتو درماني وبسياري ديگر نياز است بدانيد و ياد بگيريد که چگونه کار مي کنند و به همين دليل آنها استفاده مي شوند  وآنچه از آنها انتظار داريد و اگر به سرطان مبتلا شديد چگونه آنها ممکن است به شما کمک کنند.


جراحي

اين مورد را براي تشخيص درمان . يا حتي براي پيشگيري از سرطان در برخي موارد مي توان استفاده کرد .اغلب افراد مبتلا به سرطان مورد جراحي  قرار مي گيرند. اين افراد بزرگترين شانس براي درمان را دارند. بخصوص اگر سرطان به ساير نقاط بدن گسترش نيافته باشد . بيشتر در مورد جراحي اينجا بدانيد.


شيمي درماني

شيمي درماني (شيمي) استفاده از دارو و يا مواد شیمیایی براي درمان سرطان است. فکر داشتن شيمي درماني باعث ترس بسياري از مردم مي شود اما دانستن  اينکه شيمي درماني چيست. چگونه کار مي کند و چه در انتظار آنهاست مي تواند اغلب مي تواند به رفع  نگراني شما کمک کند .همچنين مي تواند شما را در درک بهتري از کنترل بر درمان سرطان خود کمک کند.


پرتو درماني

پرتو از ذرات پر انرژي يا امواج براي از بين بردن سلولهاي سرطاني و يا آسيب ديده استفاده مي کند. اين يکي از رايج ترين راه هاي  درمان سرطان است که يا خود يا به همراه يکي ديگر از راه ها درمان مي کند. در اين بخش بيشتر در مورد پرتو درماني بدانيد.


درمان هدف

درمان يک نوع جديدتر از راه هاي درمان سرطان است که با استفاده از مواد مخدر يا مواد ديگر سلولهاي سرطاني را شناسايي و به آنها حمله مي کند .معمولا انجام اين روش کمي آسيب به سلولهاي طبيعي مي زند. درمان هدفمند بخش  رو به رشد رژيم درمان سرطان بسياري است.اطلاعات در مورد اين روش را اينجا بدانيد.


هايپرترمي

گاهي اوقات ايده استفاده از گرما در اطراف براي درمان سرطان است. اما تلاشهاي اوليه نتايج مختلفي داشته است. امروزه  ابزار جديدتر تحويل دقيقتر از گرما و هايپرترمي را اجازه مي دهد که براي استفاده در برابر بسياري از انواع سرطان بررسي مي کنند.


پيوند سلولهاي بنيادي (خون محيطي، مغز استخوان و بند ناف پيوند خون)

در اينجا ما ارايه يک بررسي از پيوند مغز استخوان و ديگر نوع پيوند سلول هاي بنيادي است که براي درمان سرطان استفاده مي شود. رئوس مطالب که پيوند چيست براي اکثر مردم  و بحث در مورد برخي از مسايل آمده است.


درمان فتو ديناميک

درمان که با استفاده از داروهاي خاص بنام گشادي مردمک همراه با نور براي کشتن سلولهاي سرطاني است. داروها تنها با فتو ديناميک يا توسط انواع خاصي از نور روشن و يا کار پس از آنها فعال شده است.


ليزر در درمان سرطان

ليزر که بسيار قدرتمند هستند با پرتو هاي دقيق نور به جاي تيغ جراحيميتوان براي کار جراحي بسيار دقبق استفاده شوند.از جمله براي  درمان برخي سرطانها.


محصولات اهداي خون  و انتقال خون

هنگاميکه بدن يک فرد نميتواند خود را و يافراورده هاي خوذ راکه در اثر خونريزي از دست داده جبران کند  ازطريق تزريق خون و فراورده هاي خوني بطور موقت او را کمک ميکند.در اينحا ما خون و اجزا يان و به همين دليل انها مهم هستند را توصيف ميکنيم.ما همچنين توضيح ميدهيم که چگونهبراي افراد مبتلا به سرطان خون اهدا و انتقال  ميدهيم.


ترجمه شده از وبسایت: www.cancer.org


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: درمان سرطان درمانی جراحی سزطان شیمی درمانی سرطان انتقال خون اهداء خون پيوند سلولهاي بنيادي

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.