ام اس و خواب

بازدید از این مطلب: 2089 | | تاریخ نگارش:مردم مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس اغلب به طور آشکاری مشکلات در خواب دارند، اما مشکلات ممکن است به علت خود بیماری نباشد. استرس، اسپاسم در بازوها یا پاها، عدم فعالیت، یا افسردگی که می توانند همراه با MS ظاهر شوند و با استراحت خوب شبانه تداخل ایجاد کنند. در برخی موارد، ضایعات MS در نقاط خاصی از مغز نیز ممکن است بعضی از افراد را از خواب معمول نگه دارند.

علت مشکلات خواب تان هرچه باشد، برخی از روش های ساده ممکن است به شما کمک کند بیشتر چشم بر هم بگذارید.

با دکتر خود در مورد مشکلتان گفتگو کنید. او می تواند به شما کمک کند تا کشف کنید که چگونه آن را حل کنید و به خواب بهتر برگردید.

چگونه می توانم یک خواب خوب شبانه داشته باشم؟

اگر یک مشکل پزشکی مانند اسپاسم، مشکل مثانه، یا افسردگی دارید که شما را بیدار نگه میداد، با دکتر خود در مورد درمان هایی که این شرایط را کاهش(تسلی) دهد،صحبت کنید.

یک روال زمان خواب مداوم همچنین می تواند کمک بزرگی باشد.

 این نکات را امتحان کنید:

  • آرامش در شب، قبل از اینکه به رختخواب بروید. سعی کنید که مشکلات روز را(برای خود) تکرار نکنید و یا نگرانی در مورد برنامه فردا نداشته باشید.اگر آن برایتان سخت است که مغز خود را خاموش کنید، رویه هایی را امتحان کنید که می تواند به شما کمک کند خسته شوید (از نفس بیافتید)،مثل مدیتیشن و یا تمرین تنفس
  • زمانی به رختخواب بروید که خسته هستید. سعی کنید در حدود همان زمان هر شب این کار را انجام دهید.
  • اگر شما نتوانستید پس از 10-15 دقیقه به خواب بروید، بلند شوید.در رختخواب دراز نکشید و ساعت را تماشا کنید و یا تعداد ترک های دیوار را بشمارید.کاری را پیدا کنید که انجام دادن آن برای شما آرامش بخش باشد، مانند کار بر روی یک پازل، خواندن، نوشتن نامه به یک دوست. به جای تماشای تلویزیون، که نیازی به تلاش ندارد، فعالیتی که به طور طبیعی شما انجام دهید. اما فعالیت

را زمانی که شما در رختخواب هستید، انجام ندهید. ملافه ها را برای خوابیدن و رابطه جنسی نگه دارید.

به دنبال این راهنمایی ها، همچنین:

  • سعی کنید در طول روز نخوابید. اگر شما چرت زدید، بیش از حد طولانی و یا در نزدیکی زمان خواب نباشد.
  • اجتناب از کافئین و الکل در 4-6 ساعت قبل از خواب.
  • قبل از به خواب رفتن و یا در طول شب سیگار نکشید.
  • اگر رفتن به حمام (سرویس بهداشتی) شما را بیدار نگه می دارد، سعی کنید کمتر در شب بنوشید. به جای آن میزان توصیه شده مایعات بدن را در طول روز مصرف کنید و از سرویس بهداشتی درست قبل از رفتن به رختخواب استفاده کنید.
  • گرسنه و یا به زودی پس از یک وعده غذایی سنگین به بستر نروید. اگر معده شما خرناس میکشد،یک غذای سبک بخورید و یا یک لیوان شیر گرم بنوشید.
  • به طور منظم ورزش کنید، ترجیحاً در طول روز. از ورزش شدید 3 ساعت قبل از خواب اجتناب کنید.
  • زنگ هشدار از خواب بیدار شدن خود را هر روز در همان زمان تنظیم کنید، حتی در روزهایی که سر کار نمی روید و در تعطیلات آخر هفته

اگر شما هنوز هم نمی توانید به اندازه کافی بخوابید، با دکتر خود صحبت کنید. او می تواند به شما کمک کند که کشف کنید چه خبر است. او همچنین می توانید شما را به یک متخصص خواب در صورت لزوم ارجاع دهد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: مالتیپل اسکلروزیس MS ام اس مشکلات خواب خوبیدن راهکار

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.