هرپس تناسلی و اچ آی وی

بازدید از این مطلب: 2479 | | تاریخ نگارش:هرپس تناسلی می تواند خطر ابتلا به اچ آی وی را افزایش دهد ویروسی که عامل بیماری ایدز است و می تواند مشکلات جدی را برای افرادی که مبتلا به اچ آی وی (ویروس نقص ایمنی انسانی) است ایجاد کند.

افرادی که زخم های هرپس تناسلی دارند احتمال اینکه در طول رابطه جنسی آلوده به ویروس اچ آی وی شوند زیاد است. هنگامی که زخمی وجود دارد، سیستم ایمنی سعی می کند تا آن زخم را التیام بخشد، بنابراین سلول های ایمنی زیادی در آن نقطه متمرکز می شوند. آن ها سلول هایی هستند که اچ آی وی آلوده می کند. اگر اچ آی وی درمایع منی، مایع وازن یا خون با زخم هرپس در تماس باشد خطر ابتلا به عفونت بالا خواهد رفت.

اثر ترکیبی هرپس تناسلی و اچ آی وی

اچ آی وی و ویروس هرپس تناسلی با هم مشکل بیشتری ایجاد می کنند. یکی می تواند اثر دیگری را بیشتر کند. تحقیقات نشان می دهد که هنگامی که ویروس هرپس فعال است باعث می شود تا اچ آی وی نسخه های بیشتری از خودش را بسازد (فرایندی که تکرار نامیده می شود). هرچقدر اچ آی وی بیشتر تکرار شود، سلول های مبارزه کننده با عفونت بیشتر تخریب می شوند که در نهایت منجر به ایدز می شود (سندروم نقص ایمنی اکتسابی).

افرادی که الوده به اچ آی وی و ویروس هرپس هستند علائم طولانی مدت، مکرر و شدیدتر از هرپس دارندچرا که یک سیستم ایمنی تضعیف شده نمی تواند ویروس هرپس را مثل سیستم ایمنی سالم تحت کنترل دراورد.

هرپس تناسلی و مسائل مربوط به درمان

اگر فردی اچ آی وی داشته باشد درمان هرپس تناسلی سخت تر می شود. دوزهای بالاتر داروهای ضدویروسی اغلب برای درمان هرپس در افراد مبتلا به اچ آی وی موردنیاز است. همچنین افراد زیادی با اچ آی وی گونه ای از ویروس هرپس دارند که به درمان با داروهای ضدویروسی استاندارد مقاومت نشان می دهد.

اگر داروهای ضدویروسی برای هرپس تناسلی مصرف کنید و درمان عمل نکند دکتر شما می تواند ویروسی که مقاومت نشان می دهد را آزمایش کند. اگر ویروس مقاوم است دیگر روش های جایگزین ممکن شامل داروهای Foscarnet و Vistide  می تواند کمک کند. این داروها می تواند از طریق IV یا ژل Vistide برای زخم های هرپس مصرف شود.

اگر اچ آی وی دارید از پزشکتان بخواهید تا برای آزمایش هرپس تناسلی نیز اقدام کند. اگر می دانید که اچ آی وی و هرپس را با هم دارید برای گزینه های درمانی با پزشکتان مشورت کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: هرپس و ایدز تبخال تناسلی hiv

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.