تغذیه با شیشه شیر- آیا این موضوع برای شما مناسب است؟

بازدید از این مطلب: 2716 | | تاریخ نگارش:این موضوع به استفاده از شیشه شیر برای تغذیه شیر خشک به کودک شما می پردازد. برای یادگیری درباره استفاده از شیشه شیر برای تغذیه شیر مادر به کودک شما یا یادگیری درباره تغذیه با شیر مادر به موضوع تغذیه با شیر مادر مراجعه کنید.

چه موقع تغذیه با شیر خشک در شیشه شیر بهترین انتخاب برای کودک شما است؟

اگر شما زمان دشواری در تغذیه با شیر مادر دارید یا تلاش می کنید تصمیم بگیرید آیا به سراغ استفاده از شیر خشک بروید یا خیر, باید بدانید که چند هفته اول تغذیه با شیر مادر چالش برانگیز ترین آنها است. شما ممکن است بخواهید با دکتر خود صحبت کنید تا به تصمیم گیری شما کمک کند. بعضی مادرها هر دو شیر مادر و شیشه شیر را برای کودکان خود انتخاب می کنند.

شما ممکن است قادر نباشید که به دلایل سلامت متفاوت شیر مادر بدهید مثلا اگر شما جراحی سینه داشته اید یا اگر شما عفونت های معینی دارید. در حالیکه شیر مادر غذای ایده آل برای کودکان است, کودک شما ممکن است تغذیه خوبی از شیر خشک به دست بیاورد. شیر خشک طوری طراحی شده است که به کودک شما تمام کالری ها و مواد مغذی که تا 6 ماهگی لازم دارد بدهد. (کودکانی که زود به دنیا آمده اند یا مشکلات سلامتی دارند ممکن است شیر خشک را حتی طولانی تر بخورند)

انتخاب های شما برای شیر خشک کودک چیست؟

انواع زیاد شیر خشک نوزاد برای کودک شما وجود دارد که می توانید از میان آنها انتخاب کنید بیشتر اوقات, والدین با شیر خشک های درست شده از شیر گاو شروع می کنند.

با دکتر خود صحبت کنید قبل از اینکه انواع دیگر شیر خشک را امتحان کنید از جمله:

  • شیر خشک های سویا ممکن است برای کودکانی توصیه شود که قادر نیستند شیر خشک های شیر گاو را تحمل کنند یا برای والدین گیاه خواری که نمی خواهند به کودکان خود محصولات حیوانی بدهند. یا شیر خشک سویا ممکن است برای دلایل فرهنگی, قومی یا مذهبی انتخاب شود.
  • شیر خشک سویا برای تمام نوزادان توصیه نمی شود. نباید به هیچ نوزادی که آلرژی به پروتئین سویا دارد داده شود.
  • شیر خشک های بدون لاکتوز. این فرمول ها برای کودکانی استفاده می شوند که لاکتوز را تحمل نمی کنند که به این معنی است که آنها نمی توانند لاکتوز را هضم کنند. لاکتوز یک قند طبیعی موجود در غذاها با شیر گاو است. بیشتر اوقات, عدم تحمل لاکتوز در اواخر کودکی یا بزرگسالی شروع می شود. این در کودکان نادر است.
  • شیر خشک های آمینو اسیدی یا پروتئین هیدرولیز شده برای کودکانی استفاده می شوند که نمی توانند شیر خشک درست شده از شیر گاو یا سویا را تحمل کنند.

شیر خشک ها برای خردسالان نیز در دسترس هستند. این شیر خشک ها مواد مغذی اضافی دارند و شما می توانید از آنها برای کمک به کودک برای انتقال به شیر کامل استفاده کنید. اما کودکان سالم و خردسالان واقعا به آنها احتیاجی ندارند.

چطور شیر خشک را به کودک خود بدهید؟

زمانی که شما شیر خشک درست می کنید, از آب ایمن استفاده کنید و مطمئن باشید که دست ها و تجهیزات تمیز هستند. توصیه های دکتر خود را دنبال کنید و برچسب روی بسته شیر خشک را بخوانید. مطمئن شوید که شیر خشک بیش از حد داغ یا سرد نیست زمانی که شما آن را به کودک خود می دهید.

طول زمان بین وعده های غذایی فرق می کند. این بستگی به مقدار شیر خشکی دارد که کودک شما طی تغذیه قبلی خورده است. زمانی که شما کودک خو را می شناسید, قادر خواهید بود که علائم گرسنگی و سیری او را بفهمید. اگر نگران این هستید که کودک شما به اندازه کافی غذا می خورد یا نه با دکتر تماس بگیرید.

بعد از اینکه شیر خشک ترکیب شد, باید در 24 ساعت استفاده شود تا ایمن باشد. شیر خشک باقی مانده در بطری را بعد از اینکه کودک خود را شیر دادید دور بریزید به خاطر اینکه باکتری می تواند در شیر خشک باقی مانده رشد کند. گرم کردن دوباره یا فریز کردن باکتری را نخواهد کشت. 

چه موقع می تواند دادن شیر کامل به کودک را شروع کرد؟

زمانی که کودک شما 12 ماه دارد, او می تواند نوشیدن شیر گاو با چربی کامل را شروع کند. انواع دیگر شیر مثل شیر بز, شیر سویا, شیر بدون چربی, شیر 1% چربی, شیر 2% چربی به اندازه شیر با چربی کامل مواد مغذی ندارد. بهترین راه این است که این نوع شیر ها را به کودک خود ندهید اگر می توانید به جای آن شیر با چربی کامل بدهید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب:

پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: تغذیه با شیشه شیر- آیا این موضوع برای شما مناسب است؟


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery THE WORLD'S FIRST FITNESS SOCIAL MEDIA PLATFORM FITNESS SOCIAL MEDIA
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.