راهنمای خرید شیشه شیر و پستانک ها

بازدید از این مطلب: 4227 | | تاریخ نگارش:در صورتی که شما تمام مدت برای تغذیه کودک با سینه خود حاضر نباشید, حتما نیاز به شیشه شیر دارید. اینکه کودک فقط شیر مادر بخورد یا شیر خشک، بستگی به شما دارد و اینکه نهایتا کدام را استفاده کنید بسیار بستگی به کودک شما نیز دارد. ترکیب های فراوانی از شیشه شیرها و سرپستانک ها شامل شکلها و مواد مختلف وجود دارد. آیا کودک شما یک شیشه شیر پلاستیکی با گردن خم شده با سرشیشه سیلیکون دوست دارد؟ یا یک شیشه شیر یک بار مصرف با گردن صاف با سر شیشه لاتکس قدیمی را ترجیح می دهد؟ تمام بچه ها متفاوت هستند و آنها واقعا ترجیحات آشکاری دارند که به آسانی بعضی شیشه شیرها را می پذیرند و بعضی را رد می کنند. خیلی زود مشخص می شود که کودک شما به کدام مدل علاقه دارد بنابراین برای انتخاب شیشه شیر زود تصمیم نگیرد .


انتخاب های پایه ی شما

گزینه های زیادی وجود دارد و ما آنها را در یک دقیقه توضیح می دهیم. اما تصمیم اولی که باید گرفته شود این است که چه سبک بطری می خواهید.

شیشه شیر های پلاستیکی قابل استفاده مجدد: شیشه شیر های پلاستیکی قابل استفاده مجدد پر می شوند استفاده می شوند, تمیز می شوند و دوباره استفاده می شوند. مشهور ترین انتخاب میان والدین هستند این شیشه شیر ها نمی شکنند, نوعا ارزان تر هستند و به آسانی پیدا می شوند.

شیشه شیر های یک بار مصرف: این گزینه متشکل از نگه دارنده غیر یک بار مصرف و کیسه های یک بار مصرف است. اگرچه از نظر اقتصادی کمتر به صرفه است ولی یک انتخاب مناسب برای تمیز کردن سریع است. و اگر شما پمپ شیر دوش داشته باشید که از سیستم شیشه شیر یکبار مصرف استفاده می کند می توانید شیر خود را از پمپ به شیشه شیر بدون از دست دادن یک قطره انتقال دهید.

شیشه شیر های شیشه ای قابل استفاده مجدد: جمعیت افزاینده ای هستند که باور دارند که شیشه برای شیر دادن سالم تر است. البته, مشکل شیشه این است که راحت تر می شکند و سنگین تر است. اینک شما موافق این گزینه باشید یا نه، به خودتان بستگی دارد. اگر نظر یک متخصص را می خواهید از پزشک کودکان سوال کنید.

راهنمایی کلی

با گزینه هایی شروع کنید که با سبک زندگی و فلسفه زندگی شما تناسب داشته باشد اما انعطاف پذیر باشد و ترکیب های سر شیشه و شیشه شیر مختلف را امتحان کنیید. هیچ دلیلی برای اجبار چیزی که موثر نیست وجود ندارد. در انتها, گزینه مورد نظر شما گزینه ای است که کودک شما بیش از همه آنرا می پذیرد. مسئله مهم دیگری که باید در ذهن داشته باشید: هیچ چیز بیش از شیشه شیری که نشتی دارد اعصاب را خرد نمی کند بنابراین مطمئن شوید که بندی که انتخاب می کنید به خوبی شیشه شیر را مهر و موم می کند.

ویژگی هایی که باید به دنبال آن باشید:

 • مدل های گردن. شیشه شیر های قابل استفاده مجدد دو مدل گردن مختلف دارند که می توانید از میان آنها انتخاب کنید: صاف یا خم شده. بعضی والدین احساس می کنند که گردن های صاف برای جابه جایی بین تغذیه با شیشه شیر و شیر مادر آسان تر هستند. دیگران استدلال می کنند که شیشه شیر های دارای گردن خم هوای وارد شده موقع شیر دادن را به حداقل می رسانند. با پزشک خود مشورت کنید و به کودک خود نیز توجه کنید.
 • مواد سازنده سرشیشه. سر پستانک های سیلیکونی محکم تر هستند و مدت بیشتری شکل خود را حفظ می کنند در حالیکه سر شیشه های لاتکس نرم تر هستند اما ممکن است طی زمان شکل خود را از دست بدهند. کودکان اغلب یکی را به دیگری ترجیح می دهند و انتخاب شما را ساده می کنند.
 • شکل سرپستانک. سه شکل پستانک وجود دارد: سنتی, اصلاح کننده دندان ها یا واقع بینانه. سر پستانک های قدیمی شکل بیرون آمده منظمی دارند که شما معمولا می بینید. سر پستانک های اصلاح کننده دندان ها در طرفین که مقابل زبان قرار می گیرد تخت هستند. سرپستانک های واقع بینانه تخت تر هستند و برای شباهت به نوک سینه مادر طراحی شده اند که جابه جایی بین تغذیه با شیشه شیر و سینه را آسان تر می کند
 • اندازه سر پستانک. یک اندازه برای همه مناسب نیست. با سرپستانک های کوچک برای نوزادان شروع کنید و به سراغ سرپستانک های بزرگتر برای خردسالان بروید. تا موقعی که اندازه مناسب را پیدا کنید آزمایش کنید.
 • میزان جریان سرپستانک. سرپستانک های جریان های مختلفی بر اساس سن کودک شما دارند. بسته بندی را چک کنید تا مطمئن شوید که سر پستانک درست را انتخاب کرده اید.

ملاحظات سنی

سرپستان ایده آل برای کودک شما نوعا بر اساس سن او تعیین می شود(بعضی پزشکان تغذیه با سینه مادر را ترجیح می دهند). اندازه سر پستانک برای کودک مهم است اما میزان جریان خروجی نیز فاکتور مهمی است. شما می توانید سرپستانک های مختلفی را برای مراحل مختلف خریداری کنید یا سرپستانکهایی را پیدا کنید که بر اساس نیازتان تطابق پیدا می کنند.

نکات لازم برای استفاده

 • شیر باید چکه کند نه اینکه بریزد. اگر شیر با جریان ثابت بیرون می آید, زمان آن رسیده که سرپستانک را عوض کنید.
 • هیچ وقت شیر یا شیر خشک را در ماکروویو قرار ندهید. بعد از گرم کردن شیر, از بخش داخلی مچ استفاده کنید تا مطمئن شوید که دمای آن مناسب است- نوعا دمای اتاق کافی است نباید زیاد داغ باشد.
 • نوزادان نیاز دارند که شیشه شیر های آنها استریل باشد اما در بعضی موارد شما می توانید شروع به شستن شیشه ها در ماشین ظرف شویی نمایید. بعضی افراد تنها برای یک ماه شیشه را استریل می کنند در حالیکه دیگران برای دو سال استریل می کنند. با پزشک خود مشورت کنید تا نظر تخصصی درباره زمانی که باید شیشه شیر را عوض کنید به دست آورید.

وسایل فرعی مورد نیاز

 • شیشه شور. این آیتم ضروری برای تمیز نگه داشتن شیشه شیر است.
 • حمل کننده شیشه شیر عایق شده. شیر را در دمای مطلوب زمانی که بیرون هستید نگه می دارد. این حمل کننده ها تک بسته ای تا چهار بسته ای هستند.
 • نگهدارنده شیشه شیر. نگهدارنده شیشه شیر خوب یا درخت شیشه شیر می تواند به شما در خشک کردن و نگه داشتن شیشه شیر ها به صورت آسان مابین تغذیه ها کمک کند.
 • گرم کننده های شیشه شیر. یک وسیله فرعی آشپزخانه که کمک می کند مطمئن شوید که شیر را در دمای عالی برای کودک خود آماده می کنید.
 • استریل کننده های شیشه شیر. از آنجایی که شیشه شیر های نوزادان باید همیشه استریل باشد, استریل کننده شیشه شیر یک ابزار مفید است و جایگزین آسانی برای جوشاندن آب با گاز است.

ترجمه شده از وبسایت: www.giggle.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: لوازم وسایل کودک

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.