راهنمای خرید کریرها

بازدید از این مطلب: 5160 | | تاریخ نگارش:احتمالا فکر کرده اید که بعد از نه ماه حمل شدن در شکم کسی, کودک نیاز به اندکی زمان تنهایی دارد اما نه به زودی! تماس بدنی با نوزاد نه تنها اطمینان بخش است بلکه برای رشد مناسبش ضروری است. در واقع, متخصصان رشدی می گویند که هیچ چیز برای نوزاد مهم تر از لمس نیست.اما شما هم باید زندگی کنید. نمی توانید مدام بنشینید و هر دقیقه کودک را بغل کنید حتی آنقدر که دلتان می. هر وضعیت بدنی که داشته باشد, کریر به بلند کردن شی سنگین کمک می کند و به شما امکان می دهد که کودک را نزدیکتر به خود نگه دارید. و حتی دست های شما را آزاد می کند تا به سراغ بسیاری از کارهای روزانه خود بروید. زمانی که شما بیرون هستید, کالسکه مطمئنا گزینه خوبی است اما کریر انتخاب بهتری برای نگه داشتن ارتباط والد و کودک است. کریر به خصوص برای پدرها که لذت حمل کودک درون شکم خود برای نه ماه را نداشته اند می تواند جالب باشد. و گاهی آسانتر از کار کردن با کالسکه ا ست. حتی زمانی که کودک شما راه می افتد, مطمئنا زمان های زیادی هست که با چشم های درشت خود به شما نگاه می کنند و مدام می گویند"بغل! بغل!" یک کریر نه تنها این کار را آسان تر می کند بلکه به توزیع بهتر وزن نیز کمک می کند و مانع از کمردرد شما می شود.

انتخاب های پایه شما

برای ماه های اول, انتخاب های شما کریر های جلویی معمولی یا اسلینگ ها هستند و این تصمیم به شدت وابسته به ترجیحات فردی است. کودکان در سال اول تولد خود از کریر ها بزرگتر می شوند و بیشتر آنها از اسلینگ ها هم بزرگ تر می شوند. و ترجیحا باید از کوله پشتی یا موارد ترکیبی استفاده کرد برخی بیشتر به کالسکه تکیه می کنند.

کریر های جلویی معمولی: این کریر های مشهور کودک را در وضعیت نشسته مقابل سینه شما نگه می دارد. به خاطر اینکه آنها برای استفاده بدون دست طراحی شده اند, این امکان را به شما می دهند که کودک خود را نزدیک به خود نگه دارید در حالیکه خانه را تمیز می کنید, خرید می کنید یا پیاده روی می کنید. آنها می توانند تنها چند هفته بعد از به دنیا آمدن کودک در حالیکه کودک رو به والدین در آن قرار می گیرد استفاده شوند.

اسلینگ ها: اسلینگ یک کریر فابریک است که به شما امکان می دهد که کودک را در جلوی خود در وضعیت ننو نگه دارید. اسلینگ ها نیاز به آگاهی و توجه بیشتری دارند اما گزینه عالی برای مادرهایی هستند که با شیر مادر نوزاد را تغذیه می کنند. آنها در دو سبک هستند سبک سنتی تر که ساخته شده از تکه پارچه در اندازه های ساخته شده برای متناسب سازی با والد است و نوع به روزتر که دارای نوارهایی با قابلیت تنظیم می باشد.

هیبریدهای جدید و نگه دارنده های لگن: کریر های چند وضعیتی جدیدتر سنی را تحت پوشش قرار می دهد که کودک شما برای کریر یا اسلینگ بیش از حد بزرگ است اما به اندازه کافی بزرگ نیست که از کوله پشتی استفاده کند. بیشتر والدین از حمل کردن لگنی زیاد استفاده می کنند که نه تنها دست های شما را اشغال می کند, بلکه برای کمر شما دشوار است. کریر لگنی می تواند اوضاع را تغییر دهد. شما ممکن است حتی آن را به کوله پشتی ترجیح دهید. بعضی کریر های هیپ از کریر های جلویی یا اسلینگ ساخته می شوند و بعضی تنها برای استفاده لگنی هستند.

کوله پشتی ها: کوله پشتی ها راه حل حمل مرحله دوم برای زمانی که کودک از کریر های دیگر بزرگتر شده است می باشد. پزشکان کودک استفاده از آنها را قبل از یک سالگی توصیه نمی کنند یا تا وقتی که کودک کنترل سرو گردن کافی نداشته باشد نباید از آن استفاه کرد. بیشتر کوله پشتی ها چهارچوب های حفاظتی دارند که وزن را به صورت مناسب توزیع می کنند و به کاهش بار روی کمر والدین کمک می کنند.

راهنمایی های کلی

اینکه شما اسلینگ یا کریر قدیمی را انتخاب کنید یک ترجیح فردی است و به سختی می توان آن را پیش بینی کرد. کریر های سنتی نوعا انتخاب والدین آمریکای شمالی هستند در حالیکه اسلینگ ها در اروپا محبوب تر هستند. با این حال اسلینگ ها در مراکز شهری در آمریکا در حال کسب شهرت بوده اند. در اینجا بعضی فاکتورها موقع انتخاب میان این دو ارائه شده است که باید در نظر بگیرید.

 • استفاده بدون دست. مزیت بزرگ کریر ها این است که آنها به شما امکان می دهند که کودک را نزدیک به خود نگه دارید در حالیکه دست های شما آزاد می ماند بنابراین می توانید به سراغ کارهای روزانه خود بروید. همینطور به شما امکان می دهد که کاری که باید انجام دهید را انجام دهید و بدانید که کودک به صورت ایمنی بسته شده است. یک اسلینگ همیشه نیاز به آگاهی و حفاظت بشتر دارد به خاطر اینکه نوارهای ایمنی برای نگه داشتن کودک شما در آن وجود ندارد.
 • شیر دهی. برای مادران شیرده, اسلینگ راحت ترین, سریعترین و آگاهانه ترین دسترسی را فراهم می کند.
 • راحتی شما. والدینی که کریر ها را ترجیح می دهند اغلب استدلال می کنند که اگر اسلینگ کاملا برای شما مناسب نباشد, می تواند در ناحیه ای فشار ایجاد کند که ناراحت کننده باشد. همینطور بیشتر کریر ها ساپورت کمر و ساپورت شانه دارند که برای والدین حمل را به خصوص زمانی که کودک بزرگتر می شود را آسان تر می کند.
 • راحتی کودک شما. اسلینگ به کودک شما امکان می دهد که در وضعیت دراز کش راحت روی کمر خود دراز بکشد و حتی حرکت نوسان طبیعی راه رفتن شما را ارتقاء می دهد به علاوه کودک را با اثر شبکه مشابه با قنداق کردن می پوشاند.
 • طول عمر. اسلینگ می تواند عمر مفید طولانی تری از کریر ها داشته باشد به خاطر اینکه شما می توانید از آن برای ساپورت کودک خود در وضعیت حمل هیپ نیز استفاده کنید.

توصیه: قبی از خرید کریر اگر می توانید آن را امتحان کنید.

بعضی مادرها از اینکه از هر کدام یکی داشته باشند لذت می برند: یک اسلینگ برای شیردهی و کریر برای ساپورت بیشتر طی زمان های فعال تر.

ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید

 • اندازه و قابلیت تطابق. اگر بیش از یک فرد از آن استفاده خواهد کرد, مطمئن شوید که از کریری استفاده می کنید که می تواند به آسانی برای تناسب با هر فردی تنظیم شود. مهم است که اسلینگ یا کریر تناسب خوبی داشته باشد و همینطور اینکه نیازی نباشد که زمان زیادی را صرف تنظیم آن کنید.
 • قابل شستشو با ماشین. صرف نظر از نوع کریری که شما انتخاب می کنید, اگر زیاد از آن استفاده کنید کثیف می شود. قابلیت شستشوی آسان مهم است.
 • جیب های نگهداری وسایل. در کریر یا کوله پشتی قدیمی, جیب های نگهداری هوشمند می تواند نیاز به حمل کیف پوشک بزرگ را حذف کند.
 • ساپورت کمر. این مسئله مهمی درباره نوزادان نیست اما هر ماه کودک شما که بزرگتر می شود و بار روی شما زیادتر می شود بودن ساپورت بیشتر مطرح می شود. مطمئن شوید که از کریری که استفاده می کنید ساپورت کمری مناسبی را فراهم کند و قطعا قبل از خرید تست کنید به خصوص با کریر ها و کوله پشتی های مدل قدیمی.
 • ویژگی های کوله پشتی. موقع ارزیابی کوله پشتی, در نظر داشته باشید که گزینه های قرار گیری سر آن کدامند(برای کودکی که ممکن است بخوابد), آیا حفاظت از خورشید فراهم می کند یا خیر و چقدر آسان با کودک شما تطابق ایجاد می کند. ویژگی های دیگر شامل جیب های ذخیره, جای شیشه شیر و جا برای قرار دادن اسباب بازی و جغجغه.
 • قابلیت جمع شدن. اگر شما می خواهید به سراغ کوله پشتی بروید, باید بدانید که بعضی از آنها باز شده و به صورت صندلی برای نشستن کودک در می آیند. اگر شما می خواهید با کودک خود به کوهنوردی بروید, نیاز به یک کوله پشتی سنتی دارید اما کوله پشتی قابل جمع شدن برای والدینی که می خواهند کودک خود را به راه رفتن ترغیب کنند ایده آل تر است.
 • قیمت. برای کریر جلویی, هرچقدر پول بیشتری صرف کنید کریر بهتری می خرید. عمدتا هزینه های بیشتر برای اضافه کردن ساپورت کمری و پدهای شانه بهتر هستند. اگر شما قرار است وزن سنگینی را حمل کنید, توجه بیشتری به کریری کنید که مناسب شما باشد.

ملاحظات سنی

موقع تصمیم درباره انتخاب نوع کریری که قرار است استفاده کنید, رشد کودک خود و نیز نوع بدن خود را در نظر داشته باشید. دو ملاحظه مهم وزن کودک و اینکه آیا او کنترل سر دارد یا نه می باشد. همینطور اندازه خاص خود, قدرت و مقدار ساپورت کمری که لازم دارید را مد نظر داشته باشید.

اسلینگ ها و کریر های جلویی می تواند در چند هفته اول یا به محض اینکه شما آماده بیرون رفتن هستید استفاده شوند.

کریرهای جلویی می تواند برای نوزادان در چند هفته اول استفاده شود تا زمانی که نیاز به ساپورت مناسب سر وجود داشته باشدو کودک باید رو به شما قرار بگیرد. زمانی که کودک شما به اندازه کافی قوی شد که سر خود را بالا نگه دارد, می توانید او را رو به بیرون قرار دهید تا در حالیکه راه می روید جهان را تماشا کنند.

چه شما اسلینگ انتخاب کنید یا کریر جلویی، کودک شما احتمالا در سال اول از آن بزرگتر خواهد شد. اسلینگ می تواند از عمر بیشتری به عنوان ساپورت برای حمل لگنی بهره مند شود. به عبارت دیگر شما می توانید از اسلینگ زیر باسن کودک استفاده کنید تا وزنش را توزیع  کنید.

کوله پشتی ها می تواند به محض اینکه کودک کنترل سرو گردن کافی به دست آورد استفاده شوند. بسیاری از متخصصان کودکان استفاده از کوله پشتی را قبل از یک سالگی توصیه نمی کنند.

یک کریر لگن ترکیبی می تواند شکاف بین مرحله کریر و کوله پشتی را پر کند. برای بعضی والدین, هیبرید کاری بیش از پر کردن این شکاف انجام می دهد و به عنوان راه حل روزانه برای حمل کردن تا مرحله خردسالی به کار می رود.

ملاحظات سبک زندگی

اسلینگ ها یک رویکرد ساده تر و طبیعی تر دارند و تنها یک تکه پارچه کل آن را تشکیل می دهد. اما اگر شما ویژگی های بیشتری مثل جیب و گیره می خواهید به دنبال اسلینگ های نایلونی نسل بعد یا یک کریر قدیمی تر باشید.

چند مرحله ای. از نظر فنی, چند مرحله ای بهترین گزینه برای یک اسلینگ است. شما می توانید از وضعیت نوزادی تا استفاده از اسلینگ مثل یک هیبرید برای کمک به نگه داشتن کودک استفاده کنید.

سبک. بعضی افراد فکر می کنند که اسلینگ های پارچه ای یک تکه حس مادرهای شلخته را دارد. اگر این برای شما یک مشکل به حساب می آید به دنبال یک اسلینگ نایلونی مدرن تر باشید که نوع ظاهر ابزار شهری را داشته باشد. مثل کریر ها, حداقل آنها در رنگ سیاه هستند.

نکات لازم برای استفاده

 • کریر ها نباید موقع رانندگی , دویدن, اسکیت کردن یا دوچرخه سواری استفاده شوند.
 • موقع خم شدن یا برداشتن چیزی در حالیکه کودک در کریر است مراقب باشید . از دست های خود برای نگه داشتن کودک در جای خود استفاده کنید و به جای اینکه از کمر خم شوید از زانو ها خم شوید.
 • در حالیکه کودک در جلوی شما در کریر است اشپزی نکنید.
 • موقعی که دست خود را به سمت چیزهایی می کشانید که می تواند روی کودک شما بیفتد مراقب باشید.
 • به سن, وزن و مدل های مختلف کریر ها توجه کنید.
 • اگر اسلینگ سبک دارید آموزش هایی برای شروع می تواند در متناسب سازی آن بسیار مفید باشد.

وسایل فرعی

 • پوشش های کریر. این پوشش های ساده مثل پتوهایی هستند که به کریر متصل می شوند بنابراین زمین نمی افتند.
 • گیره های پستانک. افتادن پستانک می تواند ناراحت کننده باشد اما این گیره ها باعث می شوند که آنها هیچ وقت نیفتند.
 • کلاه ها و پوشش های آفتاب. اگر کودک خود را در کریر حمل می کنید, احتمال این وجود دارد که زیاد بیرون بمانید بنابراین مطمئن شوید که کودک خود را از اشعه های مضر آفتاب حفظ می کنید.

 ترجمه شده از وبسایت: www.giggle.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: وسایل کودک

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.