راهنمای خرید میز تعویض پوشک

بازدید از این مطلب: 5774 | | تاریخ نگارش:طی ماه های اولیه در هر روز بارها باید پوشک را عوض شود گاها این تعداد به 18 بار می رسد.نگران نباشید با این تمرین, خیلی زود در این کار حرفه ای می شوید. میز تعویض پوشک مناسب می تواند کار شما را آسان تر کرده و یک فضای ایمن, راحت و مناسب برای شما فراهم می کند. اگرچه میزهای تعویض پوشک یک خرید اختیاری هستند, با این وجود بیشتر والدین دوست دارند که یک ناحیه تعویض پوشک اختصاصی به خصوص طی سال اول داشته باشند. بسیاری از والدین ارتفاع اضافه ای که میز تعویض پوشک در اختبار قرار می دهد را دوست دارند چرا که فشار وارد شده به کمر را طی تعویض پوشک کاهش می دهد. و بعضی والدین به میز تعویض پوشک خود به حدی تکیه دارند که دوتا از آن می خرند به خصوص اگر آنها خانه دوبلکس داشته باشند و یکی در هر طبقه بخواهند. از سوی دیگر والدینی که محدودیت فضا دارند ممکن است اصلا میز تعویض پوشک نخرند و از زمین یا انتهای تخت خود استفاده کنند. این به معنی خرید یک وسیله کمتر است اما همینطور به معنی خم شدن بیشتر و فشار بیشتر بر روی کمر و سخت تر بودن تعویض می باشد. اگر شما این روش را انتخاب می کنید به خاطر داشته باشید که : شما کمربند ایمنی را کنار گذاشته اید, بنابراین درباره نگه داشتن یک دست روی کودک در تمام زمان محتاط باشید.

انتخاب های اصلی شما

میزهای تعویض پوشک از نظر ویژگی یا استفاده تفاوت زیادی ندارند. این تفاوت ها عمدتا شامل داشتن طبقه, کشو یا کابینت می شود.

سبک و طبقه دار: ارزان ترین گزینه موجود می باشد, میز تعویض طبقه دار درست همانطوری است که به نظر می رسد: دارای چندین طبقه. بالایی محافظ های محکمی برای نگه داشتن کودک شما دارد در حالیکه طبقه های پایینی تمام وسایل تعویض پوشک را در خود جای می دهند.

ترکیب میز تعویض پوشک و کمد: این مدل ها واقعا کمدهایی با سه یا چهار کشو هستند اما آنها یک سینی تعویض پوشک دارند که در بالا به آن متصل است و زمانی که مرحله تعویض پوشک تمام شد می توان آن را برداشت. به خاطر اینکه از میز تعویض پوشک به مدت طولانی استفاده می کنید به صورت بالقوه در طولانی مدت اقتصادی تر است.

مدل های ترکیبی: بخشی میز تعویض پوشک و بخشی کمد است این مدل ترکیبی معمولا یک سینی تعویض در بالا, کشوهای لباس در پایین و طبقه های باز یا بخش های کابینت مانند دارد. این مدل همینطور چند مرحله ای است به این معنی که می تواند به عنوان کمد اتاق خواب برای سالهای بعد به مورد استفاده قرار بگیرد.

راهنمایی کلی

میز تعویض پوشک سه طبقه ارزان ترین گزینه است و کمترین فضا را اشغال می کند ولی ایراد آن اینست که بعد از این که کودک دستشویی رفتن را یاد گرفت دیگر به کار نمی آیند. همینطور خطر بالارفتن خردسال از آن وجود دارد(اگر چه خردسال شما راهی برای بالارفتن از هر مدلی که شما بخرید پیدا خواهد کرد). ترکیبی ها نوعا گران تر هستند و فضای بیشتری را اشغال می کنند اما جای بیشتری داشته و قابل استفاده در دوره طولانی تری هستند. شما اغلب همه کارهای که برای نگهداری کودکتان لازم است را در اطراف تخت او انجام می دهید بنابراین میزی که می خرید  باید با فضای موجود در کنار تختش هم خوانی داشته باشد و با لبه آن هماهنگ بوده یا در حد امکان قابلیت تطابق با تخت را داشته باشد.

ویژگی هایی که باید به دنبال آن باشید

 • فضای قفسه بالایی: در میز تعویض, شما باید همیشه یک دست خود را روی کودک نگه دارید بنابراین مطمئن شوید که فضایی برای نگه داشتن وسایل مورد نیاز وجود دارد.
 • فضای کشوها. نیاز برای فضای نگهداری وسایل را دست کم نگیرید چه برای انبار کردن وسایل مورد نیاز شما باشد جه برای جبران فقدان جای نگهداری در فضاهای دیگر اتاق.
 • ارتفاع. مطمئن شوید که میز تعویض به اندازه کافی بلند است که نیازی نباشد روی آن خم شوید به خصوص اگر شما دچار مشکلات کمری هستید. میزها از نظر ارتفاع از 32 تا 42 اینچ متفاوت هستند بنابراین شما باید بتوانید میز متناسب با خود را پیدا کنید.
 • وضعیت کودک. بیشتر میزها طوری طراحی شده اند که شما باید از پهلو کودک را عوض کنید اما بعضی این امکان را دارند که کودک در وضعیت روبه روی شما قابل تعویض باشد.

ملاحظات سنی

این یک خرید است که طی هجده ماه اول زندگی کودک از ان استفاده زیادی می کنید. بعد از آن میزهای تعویض کمتر استفاده می شوند و این کار در مکان های مختلف انجام می شود. به جز زمانی که کودک شما بین دو و سه سالگی آموزش توالت می بیند.

ملاحظات سبک زندگی

چند مرحله ای. یک کمد با سینی تعویض می تواند گران ترین آنها باشد اما این مدل بیش از همه استفاده می شود زیرا می تواند در اتاق کودک شما به عنوان محل نگهداری وسایل برای سالهای بعد مورد استفاده قرار بگیرد.

نکات لازم برای استفاده

 • همیشه از نوارهای ایمنی روی میز تعویض یا پد تعویض موقع عوض کردن پوشک کودک خود استفاده کنید - آنها برای همین کار آنجا هستند.
 • حتی با وجود نوارهای ایمنی, هیچ وقت کودک را در میز تعویض بدون مراقبت رها نکنید.
 • مطمئن شوید که پدهای تعویض قابل تمیز کردن هستند و پوشش پد تعویض شما قابل شستشو با ماشین باشد.
 • حداقل دو پوشش پد تعویض داشته باشید تا زمانی که یکی را می شویید بتوانید از دیگری استفاده کنید.
 • اگر می خواهید مطمئن شوید که میز تعویض شما تا حد ممکن ایمن است به دنبال تاییدیه JMPA باشد JMPA آنهایی را تایید می کند که با رعایت ایمنی کامل ساخته شده اند.

وسایل فرعی مورد نیاز

 • پدهای تعویض. این پدها چیزی هستند که کودک طی تعویض روی آن قرار می گیرد. پدهای وجود دارند با قابلیت شستشوی سطحی و پدهای پوشانده شده با پارچه قابل شستشو با ماشین هستند. هر دو ضد آب هستند. بعضی تنها یک پد تخت ساده هستند و بقیه برای نگه داشتن کودک بازیگوش در جای خود طراحی شده اند. بیشتر آنها همراه با کمربند ایمنی برای امنیت اضافی هستند.
 • پوشش پد تعویض. از پد تعویض خود با این لایه اضافی حفاظت کنید. پوشش ها در تمام سبک ها, رنگ ها, پارچه ها و از حوله ای تا کتان وجود دارند. فقط مطمئن شوید که پوشش شما قابل شستشو با ماشین است که بتوانید بیشترین استفاده را از آنها داشته باشید.
 • وسایل تعویض پوشک. وسایل تعویض را منظم و نزدیک خود نگه دراید. مدل های متعددی وجود دارد اما هر چیز با بخش های متعدد باید مناسب شما باشد.
 • سطل پوشک. ارزان ترین آنها پلاستیکی است اما مراقب باشید:آنها ممکن است اقتصادی نباشند اگر نیاز به کیف های پر کردن مجدد خاص داشته باشند و شما ممکن است بفهمید که آنها به اندازه کافی محکم نیستند تا بوی بد را در خود نگه دارند. سطل های پوشک فلزی گران تر هستند اما یک سطل واقعا خوب می تواند ضد بو باشد.

ترجمه شده از وبسایت: www.giggle.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: وسایل کودک

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.