راهنمای خرید لحاف مخصوص کودک

بازدید از این مطلب: 5126 | | تاریخ نگارش:شما فکر می کنید که درست کردن تخت کودک تان تقریبا مثل تخت خودتان است اما نه! تفاوت هایی وجود دارد از چیزهایی که باید به تخت اضافه کنید تا چیزهایی که باید از آن حذف کنید.
احتمالا بزرگترین تفاوت این است که در تخت کودک نباید از چیزی استفاده کنید. هیچ ملحفه , بالش یا لحافی نباید داخل تخت او باشد. و اجازه ندهید که ست وسایل خواب زیبایی که با تخت کودک خود خریده ایدشما را گول نزند: آنها تنها باید برای اهداف دکوری استفاده شوند. تنها چیزهایی که کودک در تختش شما نیاز دارد در زیر لیست شده اند. هرچیز دیگری ریسک سندرم مرگ ناگهانی کودک و خفگی را افزایش می دهد و باید هر زمان که کودک در تخت است برداشته شوند. این به این معنی نیست که شما نمی توانید کمی تخت را تزئین کنید و انواع مدل ها و پارچه های رنگی را انتخاب کنید. این یک فرصت مناسب برای محک زدن مهارت های دکوراتیو و سلیقه استثنایی شما است.

انتخاب های اصلی شما

لحاف های ثابت: لحاف های ثابت تنها ضرورت تخت هستند. بیشتر تشک ها در انداه استاندارد هستند اما تشک های خاص نیاز به لحاف های خاص خود دارند. بعضی سازنده ها لحاف هایی با باند الاستیک ارائه می کنند که زیر تشک برای نگه داشتن آنها در جای خود به کار می رود.

پدهای تشک ضد آب: صرف نظر از تشک انتخاب شده, شما می خواهید که پد تشک ضد آب را زیر لحاف ثابت خود اضافه کنید.

محفظه ضد آلرژن: تمام تشک ها احتمال دارد که کرم های گردو خاک داشته باشند و تشک های تخت کودک استثنا نیستند. و از آنجایی که این کرم های گردو خاک بزرگترین علت آلرژی های هوایی هستند, محفظه ضد الرژی که روی تشک قرار می گیرد ضرورت مهمی است. بیشتر بزرگسالان از محفظه استفاده می کنند زیاد برداشتن و گذاشتن آنها برای نظافت دشوار است اما تشک کودک سبک است و ارزش آن را دارد که استفاده شود.

ضربه گیر ها: ضربه گیر ها چیزی بیش از دکور تخت هستند. آنها لایه پدگذاری شده ای هستند که مانع از لیز خوردن کودک می شوند. در حالیکه مدل های که در حال حاضر وجود دارند تخت ها امنیت کافی را دارند و استفاده از ضربه گیر ها ضرورت ندارد, با این وجود بعضی والدین فکر می کنند که تحت بدون ضربه گیر کامل نیست. زمانی که کودک می تواند خود را بالا بکشد باید ضربه گیر ها را بردارید تا او نتواند از آنها برای بیرون آمدن از تخت استفاده کند.

حاشیه ها: حاشیه های تخت کودک کاملا دکوری هستند و کاملا اختیاری هستند اگرچه آنها می توانند برای پنهان کردن انبار زیر تخت نیز مفید باشند. زمانی که تشک در بالاترین ارتفاع خود قرار دارد, حاشیه ممکن است زیاد پوشش فراهم نکند.

ویژگی هایی که باید به دنبال آنها باشید

  • راحتی و ایمنی. به ایمنی و راحتی تخت ها و ضربه گیر های که می خرید حتما دقت کنید.
  • قابلیت شستشو. مطمئن شوید که همه چیز قابل شستشو با ماشین است حتی پدها.
  • سلامت. کودکان می توانند تا 70 درصد سال اول خود را صرف خواب کنند بنابراین تخت کودک را کاملا محیط آرام و سالمی مهیا کنید سعی کنید از مواد شیمیایی در وسایل استفاده نشده باشد.

نکات لازم برای استفاده

اگر شما می خواهید پول بیشتری برای لحاف های ارگانیک ضد آلرژی و بدون مواد شیمایی صرف کنید مطمئن شوید که روی مواد شستشوی حساس بدون مواد شیمایی نیز سرمایه گذاری می کنید تا دوباره مواد شیمایی به لحاف اضافه نکنید.

اگر از محفظه استفاده می کنید, حتما دستورات مراقبت را رعایت کنید تا مطمئن شوید که محیط بدون آلرژی که با آن شروع کرده اید را حفظ می کنید. بیشتر محفظه ها باید هر سه هفته یکبار در آب داغ شسته شده و خشک شود.

به خودتان کمک کنید و بیش از یک ست از مواد ضروری داشته باشید. پس دادن از پوشک اتفاق خواهد افتاد و شما باید آن را تمیز کنید.

وسایل ضروری مورد نیاز

  • نگهدارنده های وضعیت خواب. کودک خود را در وضعیت صحیح با ضربه گیرهایی که کنار لگن او قرار داده می شوند نگه دارید. ضربه گیرها مانع از این می شوند که کودک شما به صورت تصادفی روی صورت خود بیفتد اما نباید زمانی که او به صورت اختیاری شروع به غلت زدن می کند این وسایل استفاده شوند.
  • پتوهای قابل پوشیدن. پتویی که می تواند صورت کودک را بپوشاند می تواند خطر تنفس  هوای عاری از اکسیژن را ایجاد کند که علت احتمالی سندرم مرگ ناگهانی نوزاد است. پتوهای قابل پوشیدن جایگزین پتوهای معمولی هستند که احتمال اینکه نوزادان پتوها را دور صورت خود قرار دهند کم می کند.

ایجاد تخت خاص خود

چطور بخش های مختلف تخت را در کنار هم قرار می دهید؟ با محفظه کرم گرد و خاک شروع کنید که باید آن را درست روی تشک بگذارید بعد از آن پد تشک ضد آب را قرار دهید, سپس حفاظ ثابت را قرار دهید که باید به صورت ایمن و راحت قرار گیرد و نیز کاملا محکم باشد.

اگر شما از ضربه گیر استفاده می کنید ملاحظات خاصی برای ایمنی هستند که باید رعایت کنید. ضربه گیر خود را بین تشک و کنار تخت قرار دهید به صورتی که تنها دو تا سه اینچ فاصله بماند. (به عبارت دیگر به آرامی ضربه گیر را روی تشک نگذارید). این نه تنها جریان هوا در سطح کودک را بهبود می بخشد, بلکه احتمال اینکه دست و پای کوچک او بین ضربه گیر و تشک گیر کند را کاهش می دهد. و  مطمئن شوید که ضربه گیر را به صورت ایمن نصب می کنید به صورتی که شل نشود. ضربه گیرها روی نرده های تخت بسته می شود بنابراین کمی با تخت هایی که انتهاهای یکپارچه دارند دشوار تر است. شما باید بستن خود را روی نرده های طرفین تخت شروع کنید و تمام کنید. بسیاری از کسانی که این مدل تخت را انتخاب می کنند از ضربه گیرها استفاده نمی کنند.

با ست خواب زیبایی که همراه با تخت کودک است چه کار باید بکنید؟ لحاف ها و بالش ها می تواند به عنوان زمین بازی روی زمین استفاده شوند, به دیوار آویزان شود یا زمانی که کودک در تخت نیست روی نرده تخت استفاده شود. و بالش ها می تواند روی صندلی گهواره ای قرار گیرند و نباید هیچ وقت در تخت قرار داده شوند. این وسایل فقط به خاطر اینکه به تخت می آیند به این معنی نیست که باید از آنها استفاده کنید! تنها چیزی که کودک شما باید در تخت داشته باشد یک پتوی سبک قابل تنفس است.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: لوازم کودک وسایل کودک

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان acupuncture toronto آموزشگاه زبان
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.