راهنمای خرید کالسکه کودک

بازدید از این مطلب: 6586 | | تاریخ نگارش:هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید شما باید کالسکه داشته باشید اما تصور نداشتن کالسکه موقع بیرون رفتن از خانه دشوار است. و زمانی که کودک شما سنگین تر و سنگین تر می شود, شما اهمیت این وسیله را بیشتر درک می کنید. این یکی از موارد گران قیمت است بنابراین باید مطمئن شوید که گزینه درست را انتخاب می کنید. و مدل های بسیار زیادی در بازار از نظر مدل, قیمت و عملکرد وجود دارد. امروزه, خرید کالسکه بیشتر شبیه خریدن یک دوچرخه حرفه ای یا دیگر تجهیزات است  به این خاطر بیشتر پدران درگیر خرید کالسکه می شوند. بیشتر والدین دو کالسکه می خرند, یکی برای استفاده اولیه و یکی برای رفع نیازهایی که اولی برطرف نمی کند. برای مثال شما ممکن است یک کالسکه بزرگ بخرید و بعد یک کالسکه قابل جمع شدن سبک اضافه کنید. یا ممکن است بخواهید یک jogger اضافه کنید که نمی تواند هر روز استفاده شود اما به شما امکان می دهد که بیرون بروید و کمی ورزش کنید.

مدلهای مختلف کالسکه تلاش می کنند که تمام نیازهای افراد را برطرف کنند. این به این معناست که انواع مختلف کالسکه دارای اشتراک های زیادی هستند. مشکل این است که با تلاش برای انجام همه کارها, دیگر  وظیفه اصلی خود را به همان خوبی انجام نمی دهند. یک کالسکه سبک وزن قابل جمع شدن ممکن است صندلی های شیب دار اضافه کند به صورتی که بتواند در مرحله نوزادی استفاده شود اما به اندازه کافی سبک وزن یا قابل جمع شدن نیست. پیچیده به نظر می رسد؟ خب همینطور است. اما زمانی که شما درکی از انواع مختلف موجود, مزیت های آنها و چگونگی تطابق آنها با نیازهای خود به عنوان والدین پیدا کنید, می توانید چیزی که می خواهید را انتخاب کنید.

انتخاب های اصلی شما

کالسکه های بزرگ: این ها بزرگتر, محکمتر و گرانقیمت تر هستند همینطور به عنوان کالسکه های استاندارد شناخته می شوند. بیشتر آنها یک مرحله ابتدایی دارند که به کودک امکان می دهد که دراز بکشد و نیز یک صندلی شیب دار برای زمانی که کودک به اندازه کافی بزرگ شده که بنشیند. معمولا این کالسکه ها بیشتر به تطابق پذیری و راحتی کودک اهمیت می دهند.

کالسکه های چتری: این کالسکه های تاشونده به خاطر دسته های شبیه چتر منحنی خود و تا شدن یک دستی آسان به این نام نامیده می شوند. آنها بهترین گزینه به عنوان کالسکه های پایدار, سبک وزن و با کیفیت هستند که برای سوار و پیاده شدن از ماشین, سفر یا گردش در فضاهای کوچک ایده آل است. کالسکه چتری کالسکه دومی است که بیشتر والدین باید داشته باشند- و برای بیشتر والدین انتخابی برای دوران خردسالی است.

سیستم های فراگیر: سیستم کالسکه فراگیر یک چهارچوب چهارچرخه قابل جمع شدن است که شما می توانید صندلی ماشین نوزاد را به آن نصب کنید- بیشتر شبیه وسیله فرعی چرخ دار برای صندلی ماشین شما است تا کالسکه واقعی. این گزینه سیتسم فراگیر نامیده می شود به خاطر اینکه برای کار با هر صندلی ماشین نوزادی ساخته شده است. نسبتا ارزان است, ولی اگر کالسکه بزرگ شما عملکرد فراگیر داشته باشید شما ممکن است نیاز به یکی از این ها نداشته باشید.

سیستم های سفری: مشابه با سیستم فراگیر, سیستم های سفری یک چهار چوب فراگیر دارند که می تواند به صندلی ماشین متصل شود اما همینطور با یک صندلی ماشین خردسال ساده همراه است کند تا زمانی که کودک حدودا چهار ساله شود به خوبی به عنوان کالسکه سبک وزن به کار می آید. گاهی به عنوان کالسکه های راحتی نیز نامیده می شود آنها بسیار شبیه به کالسسکه های چتری هستند اگرچه اغلب به اندازه آنها سبک وزن یا پایدار نیستند.

کالسکه های مناسب تمام اماکن: این ها وسیله های نقلیه با کاربردی ورزشی جهان کالسکه ها هستند و یک گزینه عالی برای خرید یک کالسکه بزرگ و جاگر مجزا هستند. نوعا, این ها تمام ویژگی های کالسکه های بزرگ شامل مرحله ابتدایی را دارند. اما آنها همینطور قابلیت مانور آسان تر, پایدار بیشتر و چرخ های معلق و سبک وزن فراهم می کنند. بیشتر آنها شامل عملکرد فراگیر هستند که به شما امکان می دهد که از آنها با صندلی ماشین نوزاد خود استفاده کنید.

جاگر ها: این کالسکه های سه چرخه از نظر ارگودینامیک برای دونده ها طراحی شده اند. ساخته شده مناسب برای دویدن در خیابان، نسبتا سبک وزن بوده و شامل یک ترمز دستی و نوار ایمنی برای کمر والدین می باشند. اما قدرت مانور کمی در فضاهای کوچک دارند.

دوتایی ها و سه تایی ها: شما می توانید تنها یک کالسکه را در یک زمان هل بدهید – اما اگر بیش از یک بچه داشته باشید چطور؟ برای دو قلوها یا اگر شما بیش از یک کودک کم سن داشته باشید, کالسکه های دوتایی راه حل خوبی است. یک مدل کالسکه ساید بای ساید است که برای کنار هم بودن خوب است اما عبور با آنها از در مغازه ها سخت است. سبک دیگر کالسکه در یک خط هستند که یک کودک در جلوی دیگری قرار می گیرد. هر دو در سبک چتری سبک وزن یا سبک کالسکه بزرگ محکم تر در دسترس هستند.. اگر شما سه کودک دارید, می توانید از کالسکه سه تایی استفاده کنید.

راهنمایی های کلی

بیشتر زوج ها نهایتا دو کالسکه می خرند. توصیه های زیادی برای انتخاب کالسکه وجود دارد اما ابتدا شما باید مشخص کنید که چه نوع کالسکه ای نیاز دارید.

برای کالسکه اولیه شما

 • اگر شما تنها برای راه رفتن گه گاهی بریون می رویدع از ماشین خود برای بیرون رفتن استفاده می کنید و فضای نگهداری بیشتری برای کفی ها و وسایل کودک خود می خواهید, احتمالا نیاز به کالسکه بزرگ به عنوان کالسکه اصلی خود دارید.
 • اگر شما تمام مزیت های یک کالسکه بزرگ را با هم می خواهید اما والدین فعالی هستید که می خواهید زیاد بیرون باشید و اگر به صورت نرمال از ماشین خود برای بیرون رفتن استفاده می کنید, (به جای اینکه از حمل و نقل عمومی استفاده کنید) بالاترین استفاده را از کالسکه مناسب همه اماکن خواهید داشت.
 • اگر شما قرار است از حمل و نقل عمومی زیاد استفاده کنید و نیاز به قابلیت حمل دارید یا اگر شما به رفع نیازهای پایه راضی هستید و ترجیح می دهید که کودک خود را تا حد ممکن بغل کنید ممکن است بتوانید از کالسکه چتری استفاده کنید. تعداد کمی می توانند این کار را انجام دهند و بیشتر کسانی که هنوز این کار را انجام می دهند, از سیستم فراگیر به عنوان پشتیبان برای استفاده با صندلی ماشین استفاده می کنند به خصوص اگر در ناحیه حومه شهر زندگی کنند.

برای کالسکه دوم خود

 • تقریبا تمام والدینی که کالسکه بزرگ یا کالسکه مخصوص همه اماکن را دارند نهایتا یک کالسکه چتری خواهند خرید. برای بعضی این یک همراه ضروری در سفر است و برای بقیه , سهولت و انعطاف پذیری برای جابه جایی های سریع به همراه دارد. بعضی والدین کاملا کالسکه بزرگ خود را کنار می گذارند و از این مدل به عنوان کالسکه اصلی برای حدود از دو سالگی به بعد استفاده می کنند.
 • صرف نظر از اینکه انتخاب کالسکه اولیه شما چه باشد, دونده نوعا روی یک جاگر سرمایه گذاری می کنند. به صورت افزاینده ای جاگر ها بیشتر و بیشتر شبیه کالسکه های معمولی می شوند و چیزهایی مثل آداپتور برای صندلیهای ماشین نوزاد به آنها اضافه می شود. با این حال ویژگی های بیشتر مثل این باعث می شود که این کمتر برای دوند های واقعی مناسب باشند.
 • سیستم های سفر عمدتا توسط کسانی که زیاد سفر می کنند خریداری می شود اگرچه بعلت پایداری بیشتر کالسکه های چتری بسیاری از مسافران از کالسکه های چتری برای بیشتر نیازهای خود راضی بوده و روی کالسکه سفری  سرمایه گذاری نمی کنند.
 • کالسکه های دوتایی، اغلب کالسکه دوم برای والدین با بیش از یک کودک می شوند. بیشتر  گزینه کالسکه تکی را برای زمانی که تنها یکی از بچه ها همراه شان است ترجیح می دهند اما برای بیرون هر دوی آنها همزمان توسط یکی از والدین نیاز به مجموعه دوتایی دارند.

فاکتورهای دیگری که باید در نظر بگیرید

اکنون که به این فکر کرده اید که چه نوع کالسکه ای می خواهید, می توانید روی نوعی که باید بخرید تمرکز کنید. در اینجا سوالاتی هستند که باید قبل از خرید کردن از خود بپرسید.

 • آیا ساکن شهر هستید و باید از سطوح سخت و حمل و نقل عمومی استفاده کنید؟ به فکر کالسکه سبک و کوچک اما محکم باشید.
 • آیا در حومه شهر هستید که بیشتر جاها رانندگی می کنید و تنها روی سطوح آسفالت صاف از کالسکه استفاده می کنید؟ شما فضا برای یک کالسکه بزرگتری دارید, اما هنوز باید بتوانید به آسانی آن را بلند کنید و داخل ماشین بگذارید و بیرون بیاورید.
 • آیا پله در زندگی روزمره شما وجود دارد؟ فراموش نکنید که شما احتمالا پله ها را با کالسکه در یک دست و کودک در دست دیگر بالا می روید بنابراین وزن و قابلیت جمع شدن را در تصمیم خرید خود در نظر داشته باشید.

عمدتا, شما متوجه می شوید که رابطه ای بین وزن کالسکه و اندازه آن و محکم بودن آن وجود دارد. اگر شما در شهر زندگی می کنید و چیزی می خواهید که آسان حرکت کند, ممکن است کالسکه ای بخواهید که کوچکتر, باریک تر و راحت تر باشد- حتی اگر شما مجبور باشید در عرض یک سال آن را عوض کنید. با این حال اگر شما نمی خواهید از پله ها بالا بروید و نگهداری مسئله ای ایجاد نمی کند, ممکن است نیاز به کالسکه محکمتر و بزرگتر داشته باشید که می تواند بیشتر مورد استفاده قرار گیرد و برای بیش از یک کودک باقی خواهد ماند.

هر کالسکه ای که شما می خرید نیاز به مقداری آموزش دارد مطمئن شوید قبل از اینکه آن را بخرید قادر هستید آن را جمع کنید, تنظیم کنید و آن را با سهولت دستکاری کنید. ممکن است نیاز به آموزش و نیز آزمون و خطا داشته باشید اما اگر برای شما هنوز استفاده از آن بعد از چند بار تلاش سخت است, باید به دنبال مدلی باشید که برای شما آسان تر است. شما کالسکه را باید با یک دست باز, بسته و به حرکت درآورید بنابراین مهم است که این کار ها برای شما اسان باشد.

ویژگی هایی که باید به دنبال آن باشید

 • سازگاری صندلی ماشین. اگر قرار است که زمان زیادی را در کالسکه بزرگ یا مخصوص همه اماکن صرف کنید به دنبال کالسکه ای باشید که سازگار با صندلی ماشین شما باشد به خصوص اگر زیاد از ماشین سوار و پیاده می شوید.
 • دسته هیا قابل تنظیم. قابلیت تنظیم ارتفاع دسته می تواند میان ویژگی های مهم برای استفاده راحت طی زمان باشد به خصوص برای والدینی با قدهای بسیار متفاوت
 • نوع دسته. در حالی که بیشتر کالسکه های بزرگ یک دسته مستقیم دارند, بیشتر کالسکه های چتری دو دسته منحنی دارند. دسته مستقیم حرکت را اندکی آسانتر می کند اما دسته های منحنی باعث می شود که کالسکه بهتر جمع شود بناباین این مسئله را در نظر بگیرید.
 • راحتی. زمانی را صرف تست این مسئله کنید که چقدر در راندن کالسکه های متفاوت راحت هستید و مطمئن شوید که تناسب خوبی با شما دارد. اندازه چرخ ها, زاویه صندلی, و وضعیت دسته ها همگی در راحتی والدین اثر می گذارد.
 • قابلیت بسط. بعضی کالسکه ها گزینه های چند مرحله ای یا چند فرزندی ارائه می کنند که به شما امکان می دهد خانواده خود را با سرمایه گذای اولیه ای که کرده اید گسترش دهید.
 • محکم بودن. ممکن است بتوانید کالسکه را برای بیش از یک کودک استفاده کنید. ساخت چرخ ها را بررسی کنید زیرا چرخ های پلاستیکی می تواند شروع به چسبیدن کند و حرکت دادن آنها طی زمان دشوار شود.
 • قابلیت شستشو. کالسکه ای انتخاب کنید که تمیز کردن آن راحت باشد.
 • فضای بار. هر کالسکه یک فضا برای حمل بار دارد. تصمیم بگیرید که آیا وسایل زیادی با خود می برید یا به رفع احتیاجات پایه قانع هستید و کالسکه را بر همان اساس انتخاب کنید.
 • قابلیت برگشت صندلی. در بسیاری از کالسکه های بزرگ شما می توانید کودک را در هر جهتی که می خواهید درون آن قرار دهید. شما احتمالا ترجیح م دهید که کودک را رو به خودتان بنشانید که می تواند بین احساس سپری کردن زمان با کودکتان و صرفا هل دادن یک کالسکه تفاوت ایجاد کند.
 • ترمز ها. این ویژگی امنیتی، کالسکه شما را از راه افتادن زمانی که شما آن را حرکت نمی دهید باز می دارد. به دنبال ترمز هایی باشید که زمانی که دست های شما پر است به راحتی در دسترس باشند. اگر شما در شهر پر از سراشیبی زندگی می کنید, ممکن است ترمز های مقاوم تری بخواهید که به شما امکان می دهد که روی شیب سرعت کالسکه را کم کنید.
 • قفل کردن چرخ های جلویی. به صورت نرمال, چرخه ها برای چرخیدن از یک طرف به طرف دیگر به صورت مستقل برای مانور حداکثری ساخته شده اند اما بسیاری از کالسکه های مناسب همه اماکن با چهار چرخ، چرخ های جلویی امکان این را دارند که قفل شده و با هم حرکت کنند و عملکرد آنها را مثل جاگر کرده و امکان حرکت در خط مستقیم را فراهم می کنند.
 • وضعیت های موجود قابل تنظیم صندلی. در تمام کالسکه های بزرگ و مناسب همه اماکن, صندلی وضعیت های مختلفی می گیرد به صورتی که کودک شما می تواند صاف بنشیند, اندکی تکیه بدهد یا برای چرت زدن در حالیکه شما راه می روید دراز بکشد.
 • ویژگی های دونده. اگر شما یک کالسکه مخصوص دویدن می خرید, باید قابلیت جمع شدن, وزن کلی, اندازه, و مدل چرخ ها و دسترسی بخش ها و سرویس های قابل تعویض را در نظر داشته باشید.
 • نوار ایمنی. تمام کالسکه ها یک نوار دارند که نزدیک دسته ها قرار دارد بنابراین شما می توانید آن را دور مچ خود برای امنیت بیشتر ببنندید و کالسکه از دست شما در نمی رود. هر چند که احمقانه به نظر می رسد اما می تواند اتفاق بیفتد.

ملاحظات سنی

شما می توانید به جای اینکه مجبور باشید که کالسکه های متفاوت در سن های مختلف خریداری کنید انواع کالسکه ها را پیدا کنید که با مراحل مختلف سنی تطابق دارند. در کل کالسکه ها برای تا حدود 40 پوند وزن یا چهار سالگی کار خواهند کرد. کالسکه های مخصوص دو تمایل دارند که طولانی تر استفاده شوند- تا 50 پوند به صورت متوسط.

 • به عنوان یک قانون کلی کالسکه اگر وضعیت کاملا خوابیده داشته باشد تنها برای نوزاد مناسب است. شما از کالسکه برای شش ماه اول زندگی کودک خود در وضعیت کاملا خوابیده استفاده خواهید کرد. بعد از آن کودک شما در صندلی خردسالی خواهد نشست تا زمانی که او کلا از کالسکه خود بزرگتر شود.
 • مدلهای تجملی تر کالسکه های چتری وجود دارد که کاملا به حالت خوابیده در می آیند و ساپورت سر کافی برای نوزادان فراهم می کنند اما در تمام موارد, مصرف کننده ها باید راهنمای سنی توصیه شده برای هر کالسکه را در نظر داشته باشند.
 • بعضی کالسکه های مخصوص دویدن مرحله خوابیده را نیز ارائه می کنند اما عموما استفاده از کالسکه برای فعالیت شدید یا دویدن تا زمانی که کودک حداقل شش ماه دارد توصیه نمی شود.
 • کالسکه ها طی شش ماه اول نباید در سطوح غیر هموار در حالت خوابیده استفاده شوند.
 • بیشتر کالسکه های دوتایی صندلی هایی دارند که به صورت تکی به حالت خوابیده در می آید به این معنی که یک کودک می تواند دراز بکشد در حالیکه دیگری نشسته است. این مسئله زمانی که شما کودکانی در سنین مختلف دارید مهم است.

ملاحظات سبک زندگی

فضا. اگر شما در آپارتمان زندگی می کنید و پارکینگ ندارید, شما واقعا درک می کنید که داشتن کالسکه چتری کوچک که می تواند جمع شود و در گوشه ای قرار داده شود چقدر خوب است. برای مراحل اولیه قبل از اینکه کالسکه چتری بتواند استفاده شود سیستم فراگیر یا سفری بهترین مورد است.

چند مرحله ای. بیشتر کالسکه های بزرگ و مناسب همه اماکن با مجموعه ها و وسایل فرعی مجهز شده اند که شما برای استفاده از کالسکه کودک خود احتیاج خواهید داشت. کالسکه های مناسب تمام اماکن مزیت چند عملکردی دارند از این نظر که آنها می توانند شما را از خرید کالسکه مخصوص دویدن مجزا معاف می کند.

برای سفر. برای سفر شما گزینه های زیادی دارید. شما می توانید سیستم فراگیری داشته باشید که به شما امکان می دهد صندلی ماشین را به چرخ ها, سیستم سفری یا کالسکه چتری که به آسانی خم می شود متصل کنید. بعضی افراد سیستم سفر را ترجیح می دهند اما اگر شما از قبل کالسکه ای با عملکرد فراگیری داشته باشید واقعا ضروری نیستند. بهترین، توصیه ما؟ یک کالسکه چتری سبک وزن بخرید. بعد از شش ماه اول, این بهترین گزینه برای سفر است.

سبک. قابل درک است که بخواهید زیباترین کالسکه را بخرید زیرا شما بیرون با آن دیده می شوید. اما به خاطر داشته باشید در طولانی مدت, مطمئن شوید که ظاهر را به عملکرد ترجیح نمی دهید.

نکات لازم برای استفاده

 • همیشه از سیستم های حمایتی استفاده کنید. زمانی که کودک شما بزرگتر می شود, اجازه دادن به او برای نشستن در صندلی بدون کمربند وسوسه برانگیز می شود اما به ما اعتماد کنید, شما که نمی خواهید برای یادگرفتن این درس تجربه بدی داشته باشید.
 • کیف های پوشک, کیف دستی, کوله پشتی و آیتم های دیگر را به دقت از پشت کالسکه آویزان کنید. کالسکه ها می توانند برگردند به خصوص در حالیکه بچه ها داخل آن هستند.
 • کالسکه ها برای نشستن یا دراز کشیدن هستند. اجازه ندهید که کودک شما به هیچ دلیلی در آن بایستد.
 • قبل از اینکه کودک را در آن قرار دهید مطمئن شوید که کالسکه کاملا باز است. کالسکه های نیمه جمع شده می تواند نه تنها کودک شما را بترساند بلکه دست یا پا در آن گیر می کند. چه کالسکه را باز می کنید یا می بندید این کار را کامل و بدون اینکه کودک در آن باشد انجام دهید.
 • در تپه ها مراقبت باشید. درست مثل دوچرخه ها کالسکه ها می توانند افزایش سرعت داشته باشد. والدین شلوغ با دست های شلوغ باید از احتیاط اضافی موقع پایین رفتن از تپه ها استفاده کنند به خصوص از آنجایی که سراشیبی ها به تقاطع ها ختم می شود. این مواقع ممکن است زمان خوبی برای استفاده از نوار ایمنی باشد.
 • درست مثل چک کردن روغن ماشین, نگهداری دوره ای کالسکه فکر خوبی است چون که کالسکه ها روز به روز تفننی تر می شوند, آپشن های بیشتری داشته و بیشتر شبیه دوچرخه های مدرن ساخته می شوند. لاستیک های پر شده با هوا می تواند پنچر شود.

وسایل فرعی مورد نیاز

محافظ در مقابل باران. برای مواقع بارانی یکی از ضروریات است. این پوشش ها همرا با بعضی کالسکه های ارائه می شوند اما اگر نداشتند می نوانید آن را جدا تهیه کنید.

سایبان. اگر شما زیاد بیرون می روید, یک سایبان قابل تنظیم راه خوبی برای حفاظت کودک از آفتاب است به خصوص اگر او دوست دارد که با کلاهش بازی کند.

پشه بند. افراد کمی در از پشه بند استفاده می کنند اما بسته به جایی که شما زندگی می کنید, ممکن است استفاده از آن ضروری باشد. همینطور ممکن است در پیک نیک ها به آن احتیاج پیدا کنید. بیشتر کالسکه های بزرگ و مناسب همه اماکن با این وسیله فرعی اختیاری همراه هستند.

ساپورت سر نوزاد. بسته به میزان پدگذاری که کالسکه شما دارد, شما ممکن است بخواهید که بالش هایی در آن قرار دهید تا سر کودک در جای خود قرار گیرد- به خصوص زمانی که کودک شما کم سن و سال است.

فنجان و نگهدارنده غذا. کالسکه شما ممکن است مجهز به این ها باشد یا آنها را به عنوان گزینه پیشنهاد کند اما اگر این طور نیست اضافه کردن یک نگهدارنده فراگیر که با هر کالسکه ای کار می کند آسان است.

گیره های کیف. این ها برای آویزان کردن خرید ها از دسته های کالسکه عالی هستند. آنها با کالسکه همراه هستند یا ممکن است لازم باشد به صورت جداگانه خریداری شود.

پتوی کالسکه. اگرچه پتوی تخت استاندارد می تواند استفاده شود بسیاری از کالسکه ها شامل پتوهایی به خصوص برای مراحل ابتدای نوزادی هستند. هر دو گزینه عالی هستند به خاطر اینکه روی زمین نمی افتند.

کیف سفر کالسکه. اگر شما با کالسکه سفر می کنید, ممکن است کیف طراحی شده مخصوص حمل آن بخواهید. اما تا زمانی که سفر اول را بروید برای خرید آن صبر کنید- چیزهای زیادی درباره روش  سفر خود در آن زمان یاد می گیرید و قادر خواهید بود که انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.

اسباب بازی های آویزان شده از کالسکه. چه این اسباب بازی با بست ولکرو برای آویزان شدن از کالسکه باشد یا چیزی که بتوانید به نوار وصل کنید, داشتن چیزی که کودک بتواند با آن بازی کند خوب است.

آداپتور صندلی ماشین. اگر شما کالسکه ای  با سازگاری با صندلی ماشین خریداری می کنید, بیشتر احتمال دارد که نیاز به آداپتوری داشته باشید که با آن چهارچوب کار می کند. این ها به ندرت در خرید اولیه گنجانده می شوند با این حال بعضی گزینه های کالسکه های کامل نیاز به خرید آداپور ندارند.

تخته های چرخ دار. کودک بزرگی دارید که مرحله کالسکه را رد کرده اما هر چند وقت یک بار نیاز به بغل کردن دارد؟ تخته های چرخ دار به خواهر یا برادر بزرگتر امکان می دهد که در پشت کالسکه خواهر یا برادر کوچکترش قرار گیرد. کودکان کمی به صورت منظم از آنها استفاده می کنند با این وجود این وسیله برای بعضی خانواده ها مناسب هستند.


ترجمه شده از وبسایت: www.giggle.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: وسایل نوزاد لوازم

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.