نقوش روی بدن در دوران بارداری

بازدید از این مطلب: 4087 | | تاریخ نگارش:آیا سوراخ کردن پوست بدن در طول بارداری بی خطر است؟

چه به سوراخ کردن نوک سینه، اندام تناسلی یا شکم در حال رشد خود فکر کرده باشید و چه نه، دوباره به آن فکر کنید.

Diana Madfes، متخصص پوست و استاد بالینی مرکز پزشکی Mt.Sinai در منهتن نیویورک می گوید: "سوراخ کردن پوست در طول بارداری هرگز ایده خوبی نیست. چون خطر ابتلا به عفونت را طوری افزایش می دهد که در نتیجه آن عفونت می تواند وارد جریان خون شود. افزون بر این، در طول بارداری سیستم ایمنی بدن ضعیف شده و از همین رو شما بیشتر مستعد ابتلا به عفونت هستید.

با این حال در صورت سوراخ کردن بدن در حین بارداری چه اتفاقی خواهد افتاد؟ هرگز نترسید. انجام این کار بر روی بدن فعلی شما برای نوزاد متولد نشده شما ضرر ندارد. توصیه های ذیل را برای مراقبت از پیرسینگ یا سوراخ پوست در نظر داشته باشید.

آیا باید حلقه شکم خودم را بردارم؟

شلوار جین تنها چیزی نیست که بدون آن همزمان با منبسط شدن کمربندتان احساس راحتی خواهید کرد. Joey Wyman ، یک سوراخ کن بدن سابق و مادر یک بچه 5 ساله می گوید: " اگر حلقه کار شده بر روی شکم (ناف شکم) تان تنگ است، آن را درآورده یا با یک تکه جواهر راحت تر جایگزین کنید. حلقه تان را با یک تکه طناب ماهیگیری تمیز یا جواهر تفلون بدن (مشهور به PTFE، یا پلی تترا فلوئورواتیلن) عوض کنید تا با شکم در حال رشدتان خم شود. وی اشاره می کند که احتمالا در صورت سوراخ کردن پوست حداقل به مدت سه تا چهار سال به این گونه پیشگیری نیازی نخواهد بود. چون احتمال نمی رود که این سوراخ بسته شود.

اگر در طول بارداریتان با وجود سوراخ های ایجاد شده احساس راحتی کرده و پزشک تان هم آن را تایید می کند،پس می توانید این کار را انجام دهید. شانس دخالت این سوراخ ها در متولد شدن بچه کم است. Leslie Kardos، متخصص زنان و زایمان مرکز پزشکی اقیانوس آرام کالیفرنیا در سانفرانسیکو و مادر دو فرزند می گوید: " ما می توانیم همیشه اطراف حلقه شکم کارمان را انجام دهیم." او کسی است که پدیده سوراخ کردن بر روی شکم خود انجام داده بود و می گوید: "در حقیقت بدون هیچ گونه مشکلی برای تولد فرزند دومم کانی شکم خودم بیرون آوردم."

برش مورد استفاده در حین بیشتر سکشن های C عمل در راستای مایوی دو تکه کشیده شده و دخالتی بر شکم دکمه نمی کند. اگر بنا به دلایلی حلقه شکم مشکلاتی را در طول زایمان به بار آورد، می توان آن را به سادگی بیرون درآورد.

چگونه می توان حلقه شکم را تمیز کرد؟

همان روشی را که پیش از بارداریتان برای تمیز کردن آن به کار می بستید، هم اکنون هم انجام دهید. آن ناحیه را با صابون معمولی و آب گرم با دقت شستشو دهید. مهم است که هرگونه سوراخی را تمیز کنید. ولی باید این کار را به طور ویژه ای در مورد انواع شکم هایی انجام دهید که به نظر می رسد غالبا بیش از سایر سوراخ ها دچار عفونت میشود. گذشته از همه این ها، دکمه شکم تمایل به جمع کردن کرک و باکتری دارد.

آیا باید سوراخ نوک سینه را رفع کرد؟

وقتی که صحبت از سوراخ نوک سینه شد، Kardos متخصص زنان و زایمان یک رویکرد محافظه کارانه تری را نسبت به انواع سوراخ شکم در نظر گرفت. او می گوید: "بهتر است که سوراخ نوک سینه را در زمان بارداری رفع کرد، به ویژه اگر قصد شیردهی دارید." وی اشاره می کند که علاوه بر اینکه خطر خفگی نوزاد در شکم تان وجود دارد، حلقه نوک سینه در توانایی بچه برای چفت کردن مناسب دهان مداخله کرده و شیر می تواند از طریق حفره سوراخ نشت کند.

بهترین قول شما این است که شیء سوراخ کن نوک سینه تان را بیرون آورده و اجازه دهید حفره ایجاد شده روی آن جوش بخورد. از زمان پایان یافتن شیردهی کودک شما، می توانید دوباره نوک سینه هایتان را سوراخ کنید.

آیا باید سوراخ بر اندام تناسلی را برطرف کرد؟

Kardos متخصص زنان و زایمان می گوید: اجازه دهید که با راهنمایی تان آسوده خاطر شوید: "اگر سوراخ اندام تناسلی تان در طول بارداری آزارتان نمی دهد، وجود آن مانعی ندارد. با این وجود، او بیرون درآوردن شی ء سوراخ کن را همزمان با رویکردهای مقرر شما ازجمله چنگ(خراش) انداختن، خمیدگی و کشش زیاد در حین زایمان توصیه می کند. چراکه در این هنگام طلا و جواهر می توانند به آسانی تکه تکه شده و منجر به ضربه (آسیب) واژینال بیش از حد گردند.

چگونه می توان سوراخ دستگاه تناسلی را تمیز کرد؟

هم اکنون نیز همان روش پیش از بارداری یعنی شستشوی دقیق این ناحیه با صابون معمولی و آب گرم را انجام دهید.

آیا خالکوبی کردن در حین بارداری ایمن است؟

پاسخ منفی است. چون در معرض خطر تماس با عفونت های منتقله از راه خون مانند هپاتیت B، هپاتیت C و HIV به وسیله سوزن آلوده قرار می گیرید. بیشتر خالکوبی ها و هنرهای سوراخی ایمن با ابزارهای استریل انجام می شوند. بر همین اساس شانس ابتلا به عفونت کم است. ممکن است که شما تمایلی به امتحان کردن این کار بر روی بدن خود نداشته باشید. Aleph Kali، مدیر مرکز خالکوبی سانفرانسیسکو در ادامه این بیان می گوید: "چرا به خاطر تغییر شکل بدن  می خواهید بر استرس خودتان اضافه کنید، درحالیکه تنها می توانید منتظر بمانید و پس از به دنیا آمدن فرزندتان نام او را بر پشت خود خالکوبی کنید؟"

ایده ی خوبی است که به پاس احترام به نوزادتان صبر کنید تا تغذیه او با شیرمادرش به اتمام برسد.چون اگر به هر دلیلی با عفونت تماس پیدا کنید می توانید از راه تغذیه کودک با شیر خود (شیردهی) آن را به بچه منتقل کنید.

چگونه از خالکوبی خود مراقبت نمایم؟

خوشبختانه این خالکوبی بر بچه تاثیری ندارد، ولی بچه در حال رشد احتمال تاثیر گذاشتن بر خالکوبی را دارد. استرچ مارک ها می توانند موجب بی رنگی و از شکل افتادن خالکوبی شوند. Diane Madfes، متخصص پوست و استاد بالینی مرکز پزشکی Mt.Siani منهتن مرطوب کردن منظم پوست را توصیه می کند. او می گوید: " من به بیمارانم روزانه دو مرتبه مرطوب کردن را توصیه می نمایم." در ادامه می افزاید: " هر لوسیون بدون نسخه ای می تواند این کار را انجام دهد، ولی من لوسیون کره درخت روغن قلم را ترجیح می دهم چراکه یک سد محافظتی را ایجاد می کند." "روان کردن روغن بچه و دوش گرفتن نوزاد در شکم تان با آن هم بسیار خوب است." "روغن را به شکل دورانی مالیده و سعی کنید که به آهستگی پوست را بکشید". اگرچه هیچ مدرک علمی دال بر جلوگیری کرم های استرچ مارک از اثر زخم های بارداری وجود ندارد، ولی مصرف این کرم ها پوست را مرطوب می کند.

بنابراین چه اتفاقی خواهد افتاد اگر تابحال هر نوع لوسیون و معجونی را امتحان کرده اید تا ترک های ناشی از بارداری و خالکوبی تان را تحت کنترل قرار داده و بدین ترتیب به ساییدن پوست تان پایان دهید؟ در واقع، خوشبختانه هنر بدن را بعد از زایمان می توان تغییر داد. Joey Wyman، تاتو کار سابق سانفرانسیسکو، پیش از حک و اصلاح کردن تاتو انتظار تا سپری شدن سال های به دنیا آوردن بچه یعنی مدت پشت سر گذاشته قبل از بارداری و مدت حمایت کننده از قوام طبیعی بچه را را توصیه می کند. تفاوت های بافتی ناشی از ترک های بارداری بازهم نمایان بوده، درحالیکه رنگ آمیزی تاتو را می توان احیا کرد.

آیا استفاده از حنا در طول بارداری ایمن است؟

بیش از 5 هزار سال است که زنان سراسر جهان جسم باردار خود را با طرح های زیبای حنایی گرامی داشته و زینت داده اند. اگرچه مطالعات قطعی از حنا در طول بارداری انجام نشده؛  ولی با دنبال کردن تعدادی از هشدارها، خالکوبی های گیاهی موقت ایمن به نظر می رسند. ایده خوبی است که همانند هرگونه محصول ارتقاء دهنده زیبایی بدن در مورد استفاده از حنا هم با مراقب بهداشتی خود مشورت کنید.

Diane Madfes، متخصص پوست و استاد بالینی مرکز پزشکی Mt.Siani منهتن نیویورک می گوید: "پوست شما در زمان بارداری بیشتر حساس است، از همین رو  شانس واکنش آلرژیک شما به رنگینه طبیعی وجود دارد. تحت نظر آرایشگر تست پچ را بر قسمت کوچکی از پوست انجام داده و برای کاهش خطر تحریک (سوزش) پوست 24 ساعت صبر کنید.

توجه کردن به انواع مختلف حنا هم مهم است. برای حصول اطمینان نزد آرایشگری بروید که از حنای خالص، در نوع طبیعی استفاده شود که پوست را به رنگ قهوه ای مایل به قرمز درآورده و به مدت یک تا 4 هفته دوام داشته باشد. از رنگ های حنایی تیره حاوی پارا فنیلن دی آمین دوری کنید. این یک ماده شیمیایی بوده که می تواند تاول، سوختگی و سایر واکنش های پوستی را پدیدار کند که ممکن است ماهها عمر کنند.

Renda Dabit، آرایشگر حنا و صاحب شرکت برنامه ریزی رویدادها در سانفرانسیسکو بنام Henna Garden با تخصص در عملکردهای ماهیت حنایی می گوید: "اگر قصد نقوش حنا روی بدن خود در بارداری دارید، مطمئن شوید که آرایشگر از مواد خوب استفاده کرده و نیز از کیفیت خالص محصول هم اطمینان حاصل کنید. بهتر است از آرایشگران نمایشگاه های خیابانی و کیت رنگ دوری گزینید، چراکه آنان گاهی اوقات از حنای تیره استفاده می کنند.


ترجمه شده از وبسایت www.babycenter.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: تتو

مقالات پیشنهادی مرتبط با: نقوش روی بدن در دوران بارداری


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: نقوش روی بدن در دوران بارداری


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.