روز صد و پنجاهم بارداری

بازدید از این مطلب: 3960 | | تاریخ نگارش:الان هفته ی 21 ام  و روز سوم چرخه است - 130 روز مانده تا زمان زایمان


وضعیت کودک شما در این روز از بارداری چگونه است

در این تصویر 3 بعدی پوست جنین  کاملا ناصاف است.  اگر جنین در این تصویر به صورت ناگهانی حرکت کند، تصویر به خوبی نمی تواند این حالت را نشان دهد.


علاوه بر چربی که برای رشد و نمو اولیه جنین استفاده می شود، جنین شما در این زمان از بارداری این چربی را می تواند  ذخیره کند.

تا این زمان، جنین شما شانس کمی برای ذخیره ی چربی داشت، به علت آن که رشد مهم ترین اتفاق است. ولی در زیر پوست جنین شما چربی جمع می شود و شفافیت آن کم تر می شود. جفت مسئول تامین چربی های جنینی است.

چربی در جریان خون شما و در جفت حرکت می کند و به اسید های چرب آزاد می شکند همانند کلسترول، و وارد جریان خون جنینی می شود. این اسید های چرب در ادامه به هم متصل می شوند و چربی هایی را برای ذخیره و یا رشد ایجاد می کنند.

چربی ها برای نمو اعصاب و مغز کافی هستند. لایه ای از چربی هر یک از سلول های عصبی را پوشانده است و آن را از سلول های عصبی مجاور جدا می کند و ارتباطات آن را با سایر سلول های عصبی بهبود می دهد.

ورید های جنین شما کمتر مشهود است و لایه ای از چربی در زیر پوست شکل گرفته است، و باعث می شود  در مقایسه با اوایل بارداری  پوست کمتر شفاف باشد.

  آیا نامی را که برای فرزندان انتخاب کردیم باید به دیگران بگوئیم؟

به شما توصیه می کنیم که این کار را انجام ندهید.  در ابتدا ما به افراد می گوییم و وقتی که آن ها گوش نمی دهند معمولا از عکس العمل های منفی دیگران سرخورده و مایوس می شوند. پس بهتر است که نام کودک نزد خود نگه دارید و بعد از تولد کودک را با این نام بخوانید.

پیدا کردن اسم برای دوقلو ها سخت است، چون معمولا باید اسم آن ها به هم شبیه باشد. 


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: روز 150 حاملگی هفته به هفته صد و پنجاهمین روز صد و پنجاهم بارداری بارداری بارداری روز به روز

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.