دیابت نوع 2 و پمپ انسولین

بازدید از این مطلب: 1429 | | تاریخ نگارش:اگر مبتلا به دیابت نوع 2 باشید و چند تزریق انسولین  داشته باشید ، ممکن است بخواهید از دکتر خود در مورد پمپ انسولین  بپرسید.

پمپ های  انسولین، دستگاه های کامپیوتری کوچکی هستند (تقریبا به اندازه یک تلفن همراه کوچک) که اجازه می دهد  یک جریان پیوسته از انسولین سریع الاثر در بدن شما آزاد شود. پمپ ها یک لوله انعطاف پذیر کوچک (به نام کاتر) با سوزن ظریف در انتها ، دارند  که در زیر پوست شکم شما قرار میگیرد و در محل مورد نظر با نوار بسته می شود. دستگاه را می توان روی یک تسمه بست و یا در جیب قرار داد.

پمپ انسولین برای ارائه یک مقدار مداوم انسولین ، 24 ساعت شبانه روز با توجه به طرح برنامه ریزی منحصر به فرد برای هر فرد دارای پمپ ، طراحی شده است. کاربر می تواند میزان انسولین را تغییر دهد.

بین وعده های غذایی و شبانه، مقدار کمی انسولین به طور مداوم تحویل داده می شود تا قند خون را در محدوده مورد نظر ، حفظ کند. این  محدوده ،نرخ پایه نامیده می شود. هنگامی که غذا خورده می شود، یک دوز بولوس انسولین را می توان در پمپ ،برنامه ریزی کرد. با استفاده از محاسبات بر اساس گرم کربوهیدرات مصرف شده می توانید اندازه گیری کنید چه مقدار از یک بولوس نیازدارید.

هنگام استفاده از پمپ انسولین، باید سطح قند خون خود را حداقل چهار بار در روز نظارت کنید. شما دوز انسولین خود را  تنظیم می کنید و تنظیمات دوز را ، بسته به مصرف مواد غذایی خود و برنامه ورزش ایجاد می کنید.

چرا از پمپ انسولین برای دیابت استفاده کنیم ؟

برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، پمپ انسولین  را برای دیابت ترجیح می دهند چون انتشار انسولین آرام آن از چگونگی کار طبیعی لوزالمعده در انتشار انسولین تقلید می کند . یک مطالعه بزرگ به این نتیجه رسید که پمپ انسولین یک روش درمانی بی خطر و ارزشمند برای کسانی است  که قند خونشان کنترل نشده است.

مزیت  دیگر پمپ انسولین این است که نیاز نیست  انسولین را در سرنگ اندازه گیری کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: تزریق انسولین درمان دیابت

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.