توصیه های ورزشی برای دیابت نوع 2

بازدید از این مطلب: 1506 | | تاریخ نگارش:اگر شما دیابت دارید، ورزش کردن باید در لیست کارهایی که انجام می دهید باشد. با این راهنمایی ها شروع شده است:

 1. تهیه یک لیست از فعالیت های سرگرم کننده. شما انتخاب های زیادی دارید و هیچ گزینه  برای رفتن به باشگاه ندارید. چه معنی خوبی می دهد؟ درباره چیزی که همیشه دوست داشتید آن را امتحان کنید یا چیزی که در گذشته از آن لذت برده اید فکر کنید. ورزش، رقص، یوگا، پیاده روی و شنا چند ایده هستند. هرچیز دیگری که تعداد ضربان قلب شما را بالا می برد.
 2. تاییدیه دکتر خود را داشته باشید. انسان هایی که می دانند شما چه چیز را دوست دارید انجام دهید، در کنار خود داشته باشید. آن ها می توانند این اطمینان را ایجاد کنند که شما برای انجام کار آماده هستید. آن ها همچنین اگر شما نیاز به تغییر وعده های غذایی، انسولین یا داروهای دیابت دارید، آن را چک می کنند. دکتر شما همچنین می تواند از زمانی در روز که شما ورزش می کنید آگاه باشد.
 3. قند خون خود را بررسی کنید. اگر شما باید آن را قبل از ورزش بررسی کنید از دکتر خود درباره آن بپرسید. اگر قصد کار کردن بیشتر از یک ساعت را دارید، سطح قند خون خود را بطور منظم در هنگام کار کردن بررسی کنید. بنابراین اگر نیاز به یک میان وعده داشته باشید متوجه خواهید شد. بعد از هر تمرین قند خون خود را چک کنید، در اینصورت اگر نیاز باشد می توانید آن را تنظیم کنید.
 4. مصرف کربوهیدرات ها. همیشه یک میان وعده کربوهیدرات دار کوچک مانند میوه یا آبمیوه، برای هنگامی که قند خون شما کاهش پیدا کرده است، داشته باشید.
 5. آسان بگیرید. اگر الان فعال نیستید با ده دقیقه ورزش شروع کنید و به تدریج آن را به سی دقیقه در روز افزایش دهید.
 6. حداقل دو بار در هفته این نظم را تقویت کنید. این می تواند کنترل قند خون را بهبود دهد. می توانید وزنه ها را بلند کرده یا با گروه های مقاومت کار کنید. یا شما می توانید حرکاتی مانند شنا، جهش و اسکات که از تعادل وزن بدنتان استفاده می کند، را انجام دهید.
 7. آن را به صورت یک عادت در بیاورید. ورزش، غذا خوردن و مصرف دارو همزمان در هر روز از قند خون پایین، که هیپوگلیسمی نامیده می شود، جلوگیری می کند.
 8. عام باشید. با کسانی کار کنید که می دانند شما دیابت دارید و می دانند که اگر قند خون شما کاهش پیدا کرد چه کاری باید انجام دهند. بسیار خنده دار است. یک برچسب آگهی پزشکی یا کارتی که نشان دهد شما دیابت دارید تنها در این مورد به همراه خود داشته باشید.
 9. از پاهای خود مراقبت کنید. کفش های ورزشی که شکل خوبی دارند و برای فعالیت های شما مناسب هستند بپوشید. برای مثال با کفش های تنیس ندوید، چون هنگام دویدن پاهای شما به نوع متفاوتی از حمایت احتیاج دارد. پاهای خود را هر روز تمیز و چک کنید. اگر متوجه هر مشکل جدیدی در پا شدید به دکتر خود اطلاع دهید.
 10. آب جذب کنید. قبل، بعد و هنگام ورزش آب بنوشید.
 11. اگر درد ناگهانی اذیتتان کرد توقف کنید. اگر ماهیچه هایتان بطور خفیف درد می کنند طبیعی است. درد ناگهانی نیست. شما احتمالا مصدوم نیستید مگر اینکه خیلی زیاد یا خیلی زود کار کرده باشید.


10 مزیت سلامتی که بدست می آورید:

فراموش نکنید که ورزش چه کاها برای شما انجام داده است. شامل:

 1. هنگامی که قند خونتان را کنترل می کند به بدنتان کمک می کند تا از انسولین استفاده کند.
 2. چربی های اضافه بدن را می سوزاند.
 3. ماهیچه ها و استخوان ها را تقویت می کند.
 4. فشار خون را کاهش می دهد.
 5. کلسترول LDL (بد) را از بین می برد.
 6. کلسترول HDL (خوب) را افزایش می دهد.
 7. جریان خون را بهبود می بخشد.
 8. باعث کاهش احتمال بیماری های قلبی و سکته می شود.
 9. انرژی و خلق و خو را بهبود می بخشد.
 10. از استرس جلوگیری می کند.

چگونه ورزش بر قند خون تاثیر می گذارد؟

 • هنگامی که ورزش می کنید بدنتان به انرژی بیشتری از قند خون که گلوکز نامیده می شود نیاز دارد.
 • هنگامی که کاری را با سرعت انجام می دهید، مانند دویدن برای رسیدن به اتوبوس، ماهیچه ها و کبدتان گلوکز را به منظور سوخت و ساز آزاد می کنند.
 • هنگامی که یک ورزش متوسط مانند پیاده روی را برای یک مدت طولانی انجام می دهید نتیجه بزرگی بدست می آید.
 • هنگامی که این کار را انجام می دهید، ماهیچه هایتان گلوکز بیشتری می گیرند. این به سطح قند خون بالا کمک می کند.
 • اگر در حال ورزش سخت و شدیدی باشید، سطح قند خونتان ممکن است بطور موقت بعد از توقف افزایش یابد.

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: دیابت و ورزش تمرین با دیابت

مقالات پیشنهادی مرتبط با: توصیه های ورزشی برای دیابت نوع 2


پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: توصیه های ورزشی برای دیابت نوع 2


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.