مولتیپل اسکلروزیس ( ام اس ) و مشکلات بینایی

بازدید از این مطلب: 1611 | | تاریخ نگارش:مشکلات بیناییی تقریبا در افراد مبتلا به MS رایج هستند.  این مشکلات معمولا خود به خود از بین می روند، اما اگر دچار مشکلاتی در دید خود شدید، می توانید با دکتر خود در مورد درمان برای محافظت از بینایی خود و آنچه باید انجام دهید مشورت کنید.

مشکلات بینایی مربوط به مولتیپل اسکلروزیس

اپتیک نوروتیس یا اختلال درعصب بینایی  (Optic Neuritis ) :

زمانی که عصبی که چشم را به مغز متصل می کند، یعنی عصب بینایی، ملتهب می شود این بیماری اتفاق می افتد.

حدود نیمی از افراد مبتلا به MS حداقل یک باربه این حالت دچار شده اند واغلب اولین نشانه برای فرد بیمار است. اما بیماری های دیگر نیز می تواند اپتیک نوروتیس را بوجود آورد ، بنابراین همیشه بدین معنا نیست که فرد MS دارد و یا در حال ابتلا به آن است.

علائم اختلال درعصب بینایی معمولا ناگهانی است که عبارتند از:

  • تاری دید
  • دید خاکستری
  • نابینایی در یک چشم برای یک مدت کوتاه، به خصوص در هنگام شدید شدن ام اس

این حالت برای هر دو چشم به یکباره، ندرتا اتفاق می افتد ومعمولا هیچ دردی را بوجود نمی آورد. از دست دادن بینایی در چند روز قبل از بهبودی شدیدتر می شود که معمولا حدود 4 تا 12 هفته طول می کشد.

اگر به هر گونه از این علائم مبتلا شدید، با پزشک خود آن را در میان بگذارید. او می تواند استروئید را به صورت خوراکی و یا تزریقی تجویز کند تا تورم را کنترل کرده و دیدتان را حفظ کند.

دوبینی

این حالت زمانی اتفاق می افتد که تطابق جفت ماهیچه های مخصوص کنترل حرکت چشم در اثر ضعف در یک یا چند ماهیچه از بین میرود . اگرچه آزاردهنده می باشد اما اغلب بدون درمان پزشکی بهبود میابد. ممکن است زمانی که خسته هستید و یا به چشم خود فشار می آورید این حالت تشدید شود، بنابراین سعی کنید در طول روزبه چشم خود استراحت دهید.

 حرکات کنترل نشده چشم

 افراد مبتلا به MS ممکن است کنترل حرکت چشمان خود را از دست بدهند و چشمان به طرف بالا و پایین و یا ازسمتی به سمت دیگر حرکت کند. این مشکل نیستاگموس نام دارد که ممکن است خفیف شده و یا به اندازه ای شدید شود که شخص قادر به دیدن نباشد. برخی از داروها و عینک مخصوص ممکن است بیماری را کاهش داده و بینایی را بهبود بخشد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: دید و ام اس مشکلات چشمی درمان مشکلات بینایی در ام اس

پر بیننده ترین مطالب مرتبط با: مولتیپل اسکلروزیس ( ام اس ) و مشکلات بینایی


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.