آیا این درمان ها برای MS موثر هستند؟

بازدید از این مطلب: 1631 | | تاریخ نگارش:نیش زنبور و زهر مار کبری و کرم های قلاب دار چیز هایی هستند که معمولا شما از آنها دوری می کنید مگر اینکه مبتلا به MS باشد. سپس شما ممکن است که از آنها برای تسهیل علایمتان کمک بگیرید. و چه می شود اگر بازیافت سلول های بنیادی و یا بدون گلوتن بتوان ایمنی بدن تان را تنظیم کرد؟ آیا آن را پیش می برید؟

بیاید علم را از افکار واهی جدا کنیم.

برخی از روش های شیوه زندگی، مانند ورزش، برای کمک کرن به خستگی، افسردگی، حافظه و کنترل مثانه ثابت شده اند. راه ای دیگر، از جمله مکمل های ویتامین D نیز پیشنهاد می شوند، اما هنوز در حال تست هستند. طب سوزنی، که یک فرم صد ساله از طب چینی است، نتایج مختلفی را نشان می دهد.

بهترین شرط این است که شما برنامه درمانی تان را کاملا اجرا کنید و با دکتر خود قبل از شروع هر نوع درمان جدیدی مشورت کنید. در کنار اینها شما می توانید تصمیم بگیرید که چه کمکی به به بهتر شدن حالتان خواهد کرد.


درمان به وسیله سلول های بنیادی (HSCT)

هدف از پیوند سلول های بنیادی خون ساز راه اندازی مجدد سیستم ایمنی بدن خود به منظور متوقف کردن حمله به سیستم عصبی تان می باشد.

محققان سلول های توسعه نیافته ویژه را از خون یا مغز استخوان افراد مبتلا به  MSمی گیرند، پس از آن سلول های ایمنی شان را با دوزهای پایین شیمی درمانی و پرتودرمانی از بین می برند. زمانی که سلول های بنیادی ذخیره شده را دوباره به بدن شان قرار داده، آنها شروع به ساخت سلول های ایمنی جدید می کنند که بسیار امیدوارند میلین و بافت مغز را نبرند.

نتایج امیدوار کننده هستند: می توان گفت 41 افراد مورد مطالعه پس از 2 سال علایم شان تا حد زیادی بهبود یافته اند. پس از 4 سال، بیش از نیمی از آنها بدون عود بودند. که 80 درصد از افراد مورد مطالعه بودند.

بزرگتر، مطالعات کنترل و آزمایش های بالینی در حال انجام هستند.


رژیم غذایی فاقد گلوتن

در برخی افراد، پروتئین موجود در گندم می توانید بیماری سلیاک را آغاز کند. که یک اختلال خود ایمنی می باشد. اما تحقیقات ارتباطی بین آن و MS را نشان نمی دهند.

مگر اینکه شما حساس به گلوتن هستید، فقط ماکارونی و نان ممنوع است. هیچ علمی برای نشان دادن این نوعی از مواد غذایی به منظور تسهیل علائم MS تان وجود ندارد.


درمان با اکسیژن هایپرباریک

شما ممکن است این فیلم دیده باشید که غواصان "خم" دارند. شما در یک، اتاق بسته کوچک تنفس اکسیژن خالص می نشینید. از آنجا که فشار داخل تا سه برابر بیشتر از فشار هوای معمولی خارج است، شما می توانید هوای بیشتری به ریه های تان وارد کنید. این اکسیژن اضافی ممکن است کمک کنند که زخم بدن شما التیام یابد.

با این نسخه ها به عنوان یک درمان برای مسمومیت با مونوکسید کربن ، حباب های جاری در خون تان ، سوختگی توسط آتش و گرما ، و زخم های به علت دیابت و تشعشع کار میکنند .اما نه برای MS.با مطالعات متعدد هیچ مدرکی برای حمایت استفاده از آن یافته نشده است و نیازبه تحقیقات بیشتری می باشد.


نیش زنبور عسل و گرده زنبور عسل

نوشتن پزشکی یونان و مصر باستان می گوید زنبور عسل به عنوان دارو (زنبور درمانی) استفاده می شود.

Melittin، یافت شده در زهر زنبور عسل، ظاهرا موجب پایین آمدن التهاب مربوط به  MSمی باشد. اما یک مطالعه نشان می دهد که این گونه نیست. چه چیز درمان نیش زنبورعسل بیشتر می تواند خطرناک باشد، اگر شما یک واکنش تهدید کننده به زهر زنبور عسل داشتید.

گرده زنبور عسل نیز اینگونه است. اگر چه آن با مواد مغذی غنی شده ، نشان داده شده که به علائم MS  کمک می کند و همچنین می تواند یک واکنش آلرژیک شدید را آغاز کند.

مرز حداقل کدام است؟ آیا زنبورها در قرن 21 روی کار می آیند؟


کبرا زهر

آیا سم مار کبری می تواند موجب کم کردن سرعت سیستم ایمنی بدن و کمک به MS شود؟ این باورکردنی است.

متاسفانه، پاسخ منفی است. در حالی که شما می توانید داستانهایی از افرادی که می گویند زهر مار کبری می تواند به کاهش علائم MS  کمک می کند پیدا کنید، شما شواهد علمی برای حمایت از آن را پیدا نمی کنید.


کرم های قلاب دار

کرم های قلاب دار کرمهای ریز است که می تواند در روده کوچک زندگی کنند و باعث مشکلات در روده تان شوند، از جمله درد، اسهال، و کم خونی این انگل های روده نیز ممکن است قادر به متوقف کردن سیستم ایمنی بدن از فعالیت زیاد باشند.

یک مطالعه کوچک از 12 فرد مبتلا به MS بدست آمده است که کسانی که به کرم ها آلوده شدند ضایعات کمتری از کسانی که آلوده نشده بودند داشتند. در سال 2012، محققان در انگلستان شروع به استخدام افراد مبتلا به MS به منظور مطالعه برای دیدن اینکه آیا این کرم ها میتوانند این دوره از MS را تغییر دهد،کردند. نتایج آن در چند سال آینده سازمان دهی می شود.


هیپنوتیزم

هیپنوتیزم می تواند به شما استراحت عمیقی به منظور رو به رو شدن با شرایط برخورد با درد را یاد می دهد. مطالعات بسیار کوچک نشان می دهد، این عمل به ذهن و بدن کمک می کند  که درد MS  را زود کاهش دهید.

شما ممکن است آرام بخش هیپنوتیزم پیدا کنید، اما آنچه که بر علائم MS اثر می گذارد، مشخص نیست. مطالعات بزرگتری  برای پیدا کردن اینکه آیا واقعا اثر مسکن دارد یا نه ، نیاز است.


ریکی

این شکل از انرژی شفابخش ممکن است درافزایش توانایی بدن شما برای ترمیم آن کمک کند. این اغلب شامل لمس پرتو است.

برخی از افراد ماساژی را جهت تسکین کامل استرس و آرامش شان پیدا کنند، اما هیچ مطالعاتی نشان ندهد که ریکی علائم MS را آسان می کند . می شود گفت، ریکی عموما بی خطر است. و برخی تحقیقات نشان می دهد که کمک می کند تا درد و اضطرابی که افرادی سرطانی دارند را تسکین بخشد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: مولتیپل اسکلروزیس درمان Stem Cell

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.