نکاتی برای بارداری سالم در زمانی که ام اس دارید

بازدید از این مطلب: 1627 | | تاریخ نگارش:آیا در فکر بچه دار شدن هستید؟ زنانی که مبتلا به MS هستند مانند افراد دیگر دوست دارند باردار شوند و زایمانی سالم داشته باشند.

اما MS می تواند زمانی که در انتظار فرزند هستید مشکلاتی را تحمیل کند. پس خوب است که از ان اگاه باشید و از قبل برنامه ریزی کنید.

قبل از بارداری

با پزشک خود صحبت کنید. اگر می خواهید خانواده ای تشکیل دهید یا به تعداد ان اضافه کنید، به پزشک خود اطلاع دهید. خیلی از داروهای MS - مانند گالتیرامراستات، اینترفرون و ناتالیزوماب - برای کودک شما خوب نیست. باید از قبل از شروع بارداری از مصرف انها خودداری کنید. برخی ها، مانند تری فیلومید، حتی برای مردانی هم که می خواهند پدر شوند خطرناک است.

اتصال. اگر تا الان عضو گروه های پشتیبانی نبوده اید، اکنون فرصت خوبی برای پیوستن به یکی از این گروه ها است. با زنان دیگری که با این بیماری بچه دار شده اند صحبت کنید. در مورد چگونگی مدیریت بارداری و زندگی با کودک جدید نکاتی را بپرسید.

برنامه ریزی برای اینده. اگر بعد از تولد کودک دچار مشکل شدید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ایا خانواده یا دوستانی دارید که در صورت نیاز به شما کمک کنند؟ پس بهتر است قبل از باردار شدن، نکات مربوط به ان را در نظر بگیرید.

در طول بارداری

تصدیق مزایا. به طور طبیعی به نظر می رسد بارداری نشانه های MS را برای خیلی خانم ها به ویژه در سه ماهه ی سوم راحت کند. پس اگر تاخیری دارید از ان لذت ببرید.

در زمان نیاز درمان شوید. اگر حس خوبی ندارید یا مشکلاتی دارید، به پزشک خود بگویید. بارداری برای هر فردی می تواند مشکل باشد. اگر مشکلی دارید ان را مطرح کنید.

اگر در حرکت های خود مشکلی دارید این می تواند حتی در زمان بارداری بدتر شود. عصا یا ابزارهایی این چنین می توانند کمک کننده باشد.

برای زایمان برنامه ریزی کنید. بیشتر زنانی با MS همانند زنان دیگر زایمان می کنند. اما ضعف عضلانی می تواند نقشی را بازی کند. به احتمال بیشتر به بخش C نیاز پیدا می کنید. اگر شرایط شما باعث شده است که در لگن خود حسی نداشته باشید، باید با دقت بیشتری در ماه اخر بارداری کنترل شوید.

بعد از تولد نوزادتان

مراقب مشکلات باشید. در ماه های ششم به بعد شانس مشکلات بیشتر می شود. این برای هر یک از 3 زن با MS ممکن است روی دهد. اگرنشانه هایی دارید به پزشک خود بگویید.

مشکلات عصبانیتی باعث مسائلی طولانی مدت می شود. برخی مطالعات نشان می دهد زنانی با MS که کودکانی دارند، از زنانی که قبلا کودکی نداشته اند بهتر عمل می کنند.

در مورد تغذیه با شیر مادر فکر کنید. این هیچ تاثیری روی نشانه های MS ندارد. مادامیکه چنین حسی دارید این کاملا امن است. اما باید در این زمان از داروهای اینترفرون و دیگر داروهای تنظیم کننده بیماری اجتناب کنید. این ها برای کودک خطرناک هستند. شما و پزشکتان برای انچه بهتر است تصمیم خواهید گرفت.

مراقب خود باشید. هر مادری که به تازگی زایمان می کند نیاز به استراحت دارد. این در زمانی که MS دارید مهم تر هم می شود. روی مراقبت از خود و نوزادتان تمرکز کنید. از ارائه ی کمک بهره بگیرید. در صورت لزوم، بگذارید بقیه خرید کنند، نظافت کنند و کارهای شست و شو را انجام دهند.

MS غیرقابل پیش بینی است بنابراین باید همیشه از قبل برنامه ریزی کنید. نگذارید این ها باعث نگرانی شما شود. تصمیم برای بچه داری همیشه  یک تصمیم در سرنوشت است. اگر فکر می کنید بعد از مشاوره با پزشک و همسر خود  اماده هستید، نگذارید MS شما را بازدارد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: MS ام اس مولتیپل اسکلروزیس بارداری حامله شدن حاملگی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.