کنترل مثانه زمانی که ام اس دارید

بازدید از این مطلب: 2123 | | تاریخ نگارش:با استفاده از چند نکته مسئولیت کنترل مثانه را به عهده بگیرید.

خرده خرده نیاشامید. لیوان کوچکی از اب را یک باره هر چند ساعت در طول روز بنوشید. این بهتر از این است که مدام در طول روز خرده خرده بنوشید، که باعث می شود مدام نیاز به دستشویی رفتن داشته باشید. متوجه خواهید شد که چه موقع اب کافی خورده اید، زیرا ادرار شما زرد کمرنگ خواهد شد.

قبل از خواب اب نخورید. همیشه هیدراته باشید، اما خیلی نزدیک رفتم به تخت خواب اب ننوشید وگرنه در طول شب برای استفاده از دستشویی بیدار خواهید شد. حداقل دوساعت قبل از اینکه بخوابید، اب بخورید.

کافئین و الکل را محدود کنید. قهوه، نوشابه، اب جو، و شراب را محدود کنید. کافئین و الکل می تواند مثانه شما را اذیت کند و نیاز به دستشویی رفتن را بیشتر کند. الکل هم می تواند روی جذب اب کلیه تاثیر بگذارد، و می تواند مثانه ی شما را سریع تر از معمول پر کند.

دخانیات را استعمال نکنید. نیکوتین نیز اسیب رسان دیگری به مثانه است. اگر دخانیات مصرف می کنید، از پزشک خود بخواهید محصولات جایگزین نیکوتین، دارو، یا روش های دیگری برای کمک به ترک شما ارائه کند.

تمرینات کیگل انجام دهید. درست همانطور که عضله ی دوسر و سه سر خود را تقویت می کنید، می توانید عضلات کف لگن را که مثانه ی شما را حمایت می کند، تقویت کنید. این عضلات ادرار را در مثانه نگه می دارد، پس زمانی که عطسه می کنید یا سرفه می کنید یا می خندید دیگر ترشح ادرار ندارید.

برای پیدا کردن ماهیچه ی درست، مانند وقتی که می خواهید جریان ادرار را متوقف کنید فشار اورید، حدود 4 ثانیه مکث کنید، سپس ازاد سازید. این تمرینات را چند بار در هر ساعت انجام دهید. لازم نیست زمان یا مکان خاصی را به ان اختصاص دهید. هر زمان و هر جا دوست دارید انجام دهید.

اگر در پیدا کردن غضلات کف لگن خود مشکل دارید، از یک پرستار یا فیزیوتراپیست کمک بخواهید.

مثانه ی خود را تربیت کنید. در برنامه ی زمانی خاصی به دستشویی بروید، مثلا هر دو ساعت. حتی زمانی که نیاز به ان ندارید ان را انجام دهید. به این طریق شما باعث شده اید مثانه خیلی پر نباشد.

اگر فکر می کنید قبل از اینکه دو ساعت کامل شود نیاز به دستشویی رفتن دارید، سعی کنید 5 دقیقه با فشار اوردن بر ماهیچه های کف لگن صبر کنید. در طول زمان، باید بتوانید دوره های زمانی طولانی تری بین دسشویی رفتن ها داشته باشید.

قره قاط بخورید و از مرکبات اجتناب کنید. قره قاط معمولا از مثانه ی شما در برابر باکتری هایی که باعث عفونت های مجاری ادرار می شود، جلوگیری می کند. قرص های قره قاط گزینه ی بهتری از نوشیدنی ان هستند زیرا عصاره ی ان شکر بیشتری دارد.

از مرکبات و اب ان ها مانند پرتغال و گریپ فروت دوری کنید. ان ها می توانند رشد باکتری را در مثانه ی شما بیشتر کنند.

محافظ لباس. می توانید برای پنهان کردن ترشح راه هایی را اتخاذ کنید. از پدهای قابل عرضه و لباس های زیر محافظ استفاده کنید که راه هایی منحصر به فرد برای جذب رطوبت و پنهان کردن بو است. مردانی که مشکل ترشح ادرار دارند گزینه ی دیگری نیز دارند: استفاده از پوششی که بر روی الت تناسلی قرار می گیرد و ادرار را جمع می کند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: ام اس مولتیپل اسکلروزیس ادرار MS کنترل مثانه زمانی که ام اس دارید کنترل مثانه ام اس دارید کنترل مثانه و ام اس

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.