زمانی که شریک جنسی شما هرپس تناسلی دارد چه باید کرد؟

بازدید از این مطلب: 3608 | | تاریخ نگارش:فردی که میتلا به تاول تناسلی است نیاز به حمایت و پذیرش دارد . او برای گفتن این موضوع به شما بسیار جرات داشته ، و به این معنی است که به سلامتی شما اهمیت داده و به این اعتماد ارج می نهد . اینکه هرچیز خوب و باارزشی بدون دردسر به دست نمی اید واقعیت ناخوشایندی است اما مانع از ایجاد رابطه نمی شود . البته احساسات و نگرانی های شما هم مهم است . اگر برای داشتن سکس مجدد با شریک جنس تان احساس ارامش نمی کنید  ، و یا برای نخستین بار از لحاظ جنسی با او ارتباط برقرار کرده اید ، حق دارید چنین احساسی داشته باشید.

اما به جای اینکه اظهار کنید در بخش رابطه جنسی خود  شکست خورده اید این خارج از موضوع سوال است ، به راه های دیگری فکر کنید که می توانید بدون خطر ابتلا به عفونت با او رابطه جنسی برقرار کنید . شما می توانید خطر ابتلا به عفونت را از طریق استفاده از کاندوم حین رابطه جنسی کاهش دهید و یا زمانی که شریک جنسی شما علایم بیماری را دارد از رابطه جنسی با او اجتناب کنید .

حتی اگر یک رابطه بی خطرتر هم داشته باشید باز هم خطراتی وجد دارد اما می توانید تا حد امکان انرا را کاهش دهید .

به دست اوردن اطلاعات در مورد هرپس تناسلی

در مورد هرپس تناسلی مطالعه کنید . به این نتیجه خواهید رسید آنطوری هم که به نظر میرسد جدی نیست و زوج ها می توانند یک رابطه کامل و مطلوب از لحاظ جنسی داشته باشند حتی اگر یکی از انها مبتلا به هرپس تناسلی باشد . گاهی افراد در روابط بلند مدت دچار تردید می شوند وقتی او مبتلا به عفونت شود و در مقابلش موضع بگیرد . چنین چیزی لزوما درست نیست – شریک جنسی شما ممکن است سالها قبل از اینکه شما را دیده باشد به این عفونت مبتلا بوده است .

هم چنین این احتمال را در نظر بگیرید که شما این عفونت را به او منتقل کرده اید . میلیون ها نفر در دنیا با این عفونت زندگی می کنند بدون اینکه هیچ نشانه ای از ان را داشته باشند . در واقع کارشناسان سلامتی تخمین میزنند 90 درصد از افراد در ایالات متحده به این عفونت مبتلا هستند بدون اینکه از ان اگاه باشند . یک عفونت هرپس اغلب باعث تاول های جدی بر روی اندام تناسلی نمی شود . در بسیاری از موارد اصلا هیج علامت قابل توجهی وجود ندارد . متخصصان مراقب سلامت عنوان می کنند افرادی که شریک جنسی شان مبتلا به این بیماری است باید مورد ازمایش قرار بگیرند ، یعنی در واقع تنها راهی است مه می توانید مطمن شوید مبتلا به عفونت هستید یا خیر .


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: هرپس تبخال تماسلی پیشگیری از هرپس

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.