انتخاب های درمانی برای هرپس های تناسلی

بازدید از این مطلب: 3161 | | تاریخ نگارش:درمان با داروهای ضدویروسی  به افرادی که از مشکل هرپس های تناسلی رنج می برند کمک می کند تا علایم ان ازبین برود . این داروها هم چنین می تواند شدت و مدت نشانه ها را کم کند وقتی ناگهان بروز می کنند . درمان دارویی معالجه محسوب نمی شود اما زندگی با این شرایط را آسان تر می کند .

سه داروی اصلی معمولا برای درمان علایم هرپس های تناسلی مورد استفاده قرار میگیرد :

اکیکلور ( زویراکس ) ، فامکیکلور ، فامیر و والاسیکلویر ( والترکس ) . همه به صورت قرص داده می شوند . موارد حاد ممکن است با داروهای درون وریدی اسیکلویر درمان شوند .

فرمولهای کاربردی برای سطح پوست تاثیر کمی دارد و پزشکان معمولا توصیه نمیکنند .

چه موقع روش های درمانی برای هرپس های تناسلی به کار می رود

درمان اولیه . اکر علایمی مثل تاول دارید نخستین مرحله تشخیص هرپس های تناسلی است . پزشک دریک دوره کوتاه ( 7 تا 10 روز ) به شما داروی ضد ویروس می دهد تا علایم کم شود و از بدترشدن بیماری جلوگیری شود . ممکن است پزشک درمان را بیشتر ادامه ندهد اگر در ان مدت تاول ها بهبود نیافتند . بعد ار نخستین درمان با پزشک مشورت کنید تا بهترین راه درمان برای دریافت داروهای ضد ویروسی انتخاب شود . دو انتخاب وجود دارد :

درمان دوره ایی . ممکن است پزشک داروی ضدویروسی به شما بدهد در حالیکه شما تحت درمان با داروی دیگری هم هستید که این درمان دوره ای نامیده می شود . داروهایی به شکل قرص را برای 2 تا 5 روز دریافت می کنید زمانی که متوجه تاولها شدید  و احساس می کنید روند بیماری رو به پیشرفت است . تاول ها به خودی خود بهبود می یابند و ناپدید می شوند اما دارو می تواند شدت علایم را تقلیل دهد و سبب شود سریعتر از بین بروند .

درمان بازدارنده. اگر اغلب این مشکل را دارید ممکن است بخواهید یک داروی ضد ویروسی را هر روز مصرف کنید . پزشکان این روش را درمان بازدارنده می نامند . افرادی که بیش از شش بار در سال به این مشکل مبتلا می شوند ، درمان بازدارنده تعداد ابتلا را 70 تا 80 درصد کاهش می دهد . بسیاری روزانه از این داروهای ضد ویروس استفاده می کنند بدون اینکه اصلا به این بیماری مبتلا شده باشند .  

هیچ تعداد مشخصی وجود ندارد که پزشکان تصمیم گرفته باشند از روش  درمان بازدارنده استفاده کنند . علاوه براین عوامل مهم دیگری هم وجود دارد که چند وقت یکبار این مشکل ایجاد می شود و ایا به اندازه ای حاد است که در زندگی شما مشکل ایجاد کند .  استفاده از درمان بازدارنده به صورت روزانه ممکن است خطر انتقال ویروس به شریک جنسی را کاهش دهد . داروهای ضدویروس انتشار ویروسی را کم می کنند ، وقتی ویروس کپی های جدیدی از خودش روی سطح پوست درست می کند . تحقیق تازه ای نشان داده است درافرادی که  روزانه دوز داروی والاسیکلویر دریافت می کنند مکن است شریک جنسی خود را از ابتلا به عفونت محافظت کنند اگرچه باید از کاندوم لاتکس هم استفاده کنند .

 نیمی از شریکان جنسی افرادی که روزانه والاسیکلویر را مصرف می کنند با این ویروس مبتلا به عفونت می شوند در حالیکه نیمی دیگر مبتلا نمی شوند . علاوه براین 75 درصد از شریکان جنسی هیچ نشانه ای از هرپس تناسلی را نشان نمی دهند  حتی اگر ویروس را گرفته باشند .

عوارض جانبی و درمان بعدی برای هرپس تناسلی

عوارض جانبی این داروها معمولا ضعیف در نظر گرفته می شود و کارشناسان سلامتی معتقدند این داروها در بلند مدت بی خطر هستند. اسیکلویرازمیان سه داروی رایج قدیمی ترین محسوب می شود بی خطر بودن ان در افرادی که سال ها از ان استفاده کرده اند اثبات شده است.  افرادی که از درمان بازدارنده استفاده می کنند باید در سال حداقل یک بار پزشک را ملاقات کنند تا دریابند آیا درمان باید ادامه یابد . ممکن است احساس کنید استفاده روزانه از این قرص ها نا خوشایند باشد  و یا اینکه دارو برشما اثر نمی کند و یا اینکه ممکن است با گذشت زمان میزان ابتلا کم شود . پزشک کمک می کند تا درمان مناسبی که نیاز دارید ، برای شما انتخاب شود .


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: درمان هرپس درمان تبخال تناسلی درمان های هرپس درمان های تبخال های تناسلی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.