رژیم غذایی گیاه ‌خواران انعطاف‌ پذیر

بازدید از این مطلب: 2111 | | تاریخ نگارش:در بیشتر اوقات گوشت نخورید تا وزن کم کنید و به سهولت سالم بمانید. این مسئله همان مأموریت رژیم غذایی گیاه‌ خواران انعطاف‌ پذیر است.

مؤلف و متخصص تغذیه داون جکسون می‌گوید: خوردن زیاد غذاهای گیاهی روشی هوشمندانه برای کاهش میزان کالری است؛ اما او کسی را نمی‌ شناسد که تمایل به گیاه‌خوار 100% شدن داشته باشد. گیاه‌ خواران انعطاف‌ پذیر نسبت به قبل میزان خیلی اندکی گوشت می‌ خورند اما گوشت را به طور کامل ترک نمی‌ کنند.

آیا این رژیم مؤثر واقع می‌ شود؟

مطالعات نشان می‌دهند که گیاه‌ خواران کمتر از گوشت‌ خواران، تمایل به کاهش وزن دارند. هم گیاه‌ خواران و هم زنانی که نیمه گیاه‌ خوار انعطاف‌ پذیر هستند دارای شاخص توده‌ ی بدنی یا BMI پایین‌ تری نسبت به زنانی هستند که به طور منظم گوشت می‌خورند.

با این حال چه گیاه‌ خوار باشید و چه نباشید، میزان کالری مصرفی خود را بشمارید. حتی اگر گوشت کمتری می‌خورید، یا اینکه اصلاً گوشت نمی‌خورید، این بدان معنا نیست که این رژیم تا جایی که می‌تواند برای شما مؤثر واقع می‌شود.

چه چیزی می‌ توانید بخورید

در این رژیم هیچ چیزی ممنوع نیست اما هدف این رژیم اضافه نمودن غذاهای گیاهی بیشتر به رژیم شما و کاهش میزان مصرف گوشت است.

این کتاب دارای ارزیابی مختصری از عادات غذایی است که تعیین‌ کننده‌ی چگونگی آغاز کردن شما است. بلاتنر شما را یک گیاه‌خوار انعطاف‌ پذیر مبتدی در نظر می‌گیرد چنانچه دو روز را با مصرف گوشت کمتر در هر هفته سپری کنید (26 اونس گوشت یا مرغ در هر هفته).

گیاه‌ خواران انعطاف‌ پذیر پیشرفته 3 تا 4 روز در هفته را با مصرف کمتر گوشت سپری می‌کنند (18 اونس گوشت یا مرغ در هر هفته)

گیاه‌ خواران انعطاف‌ پذیر بسیار متبحر 5 روز یا بیشتر را با مصرف کمتر گوشت سپری می‌کنند (9 اونس گوشت یا مرغ).

سطح تلاش: متوسط

رژیم غذایی گیاه‌ خوار انعطاف‌ پذیر مصرانه از شما درخواست می‌کند تا تغییرات بیشتری در زمینه‌ ی مصرف کمتر گوشت ایجاد نمایید اما برداشتن قدم‌ های کوچک نیز در این رژیم بسیار خوب است. بلاتنر ایجاد حداقل یک شیفت را در هر روز پیش نهاد می‌ دهد بنابراین شما احساس ناراحتی زیادی نمی‌ کنید. دستورالعمل‌ های این رژیم متمرکز بر سادگی است؛ هر یک شامل فقط پنج ماده‌ی تشکیل‌ دهنده‌ی اصلی است.

محدودیت‌ها: اگر شما تمایلی به خوردن سبزیجات اضافی و تجربه کردن منابع ناآشنای پروتئین را ندارید، این برنامه نمی‌تواند برای شما مؤثر واقع گردد.

پخت‌ وپز و خرید: آماده‌ سازی وعده‌های غذایی آسان است اما شما نیاز به ذخیره کردن محصولات گیاهی تازه به طور منظم و احساس راحتی در آشپزخانه دارید.

مواد غذایی یا غذاهای بسته بندی شده: خیر.

در جلسات حضوری: خیر.

ورزش: ورزش کردن یک اجبار است. شما باید در بیشتر روزهای هفته به منظور برخورداری از سلامت کافی 30 دقیقه فعالیت داشته باشید. اگر تمایل دارید که زودتر لاغر شوید این زمان را در بیشتر روزهای هفته به 90 دقیقه افزایش دهید.

آیا محدودیت‌ها یا ارجحیت‌هایی برای رژیم غذایی وجود دارد؟

بله واژه‌ی انعطاف‌ پذیر در عنوان این رژیم غذایی بدین معنا است که این رژیم تماماً در مورد گزینه‌ها و انتخاب‌ها است.

گیاه‌ خواران: این رژیم قطعاً برای شما کار می‌کند.

فاقد گلوتن: اگرچه این رژیم به طور خاص در مورد گلوتن نیست، شما باید قادر به انتخاب مواد غذایی فاقد گلوتن باشید.

نکات دیگری که باید بدانید

هزینه: شما فقط باید هزینه‌ ی مواد غذایی را بپردازید. هرچند محصولات تازه گران هستند، شما در حقیقت در مصرف پول صرفه‌ جویی می‌کنید زیرا پروتئین‌های گیاهی (توفو، لوبیا و غیره) به طور کلی ارزان‌ تر از گوشت و مرغ هستند.

پشتیبانی: شما باید با تکیه بر خودتان این رژیم را انجام دهید. بلاتنر افراد را به دوست‌ یابی تشویق می‌کند (به ویژه وقتی زمان ورزش کردن می‌رسد)، اما هیچ گروه رسمی برای این رژیم وجود ندارد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: The Flexitarian میوه خام رژیمی لاغری کاهش وزن

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.