رفتار کودک 15 ماهه شما: بحران های بیشتر

بازدید از این مطلب: 7554 | | تاریخ نگارش:اتفاق جدید این ماه: بحران های بیشتر

اول خبرهای بد: خلق و خوی کودک شما به راحتی تحریک می شود. حالا خبر خوب: نمایش خشم یا ناامیدی معمولا طول عمر کمی دارد. مطمئنا این طور به نظر می رسد که کودکتان دقیقا بدترین زمان های ممکن را برای عصبانی شدن انتخاب می کند  وسطِ خواربار فروشی، در فرودگاه درست مقابل مادر شوهرتان  و این به تجربه شما در رابطه با راه هایی برای اداره کردنِ از کوره در رفتن بستگی دارد. یک دلیلِ اینکه کودکان در محیط های عمومی از هم می پاشند، در واقع آن است که بیش از حد برانگیخته شده اند: افراد نا آشنا، نورهای درخشان، و سرو صدای بلند، همه در یک زمان، بیشتر از گنجایش فرزندتان است. وقتی شما بیرون هستید و می خواهید کاری انجام دهید، نوپایتان می داند که نمی تواند تمام توجه شما، همان چیزی که از هرچیز دیگری بیشتر می خواهد را داشته باشد  و واقعا هرکاری انجام می دهد تا آن را بدست بیاورد.

شما چه کاری می توانید انجام دهید

شما اغلب می توانید، در کنار همه کارهایی که باید انجام دهید، با حفظ ارتباط عاطفی با کودکتان، به بهترین شیوه ایی که می توانید در طول خرید، از بحران ها جلوگیری کنید- که خرید را برای هردویتان جالب تر می کند. ساختن یک بازی مثل "من کورن فلیکس می بینم، من....تو رو می بینم!" و در حالی که آن جعبه را در سبد خرید می گذارید، او را در آغوش بگیرید و بینی تان را به بینی اش بزنید، این کار احساس عصبانیتش را از اینکه شما به هرچیزی غیر از او توجه می کنید، از بین می برد. اما بدخلقی ها اجتناب ناپذیر هستند- همه کودکان باید انرژی اضافی خود را گاهی تخلیه کنند. و کودکانی که با فراز و نشیب های رشد جسمی و عاطفی دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است نیاز داشته باشند هر روز آن را تخلیه کنند.

شما باید چندین تاکتیک را امتحان کنید تا راهی برای مقابله با بد خلقی، که برایتان اثر بخش است بیابید. بغل کردن و با آرامش در آغوش گرفتن فرزندتان، تا زمانی که آرام شود را امتحان کنید- سرش داد نزنید یا سعی نکنید دست هایش را پایین نگه دارید، که این کار او را بیشتر بی تاب می کند. او را بلند کنید و به مکانی ببرید که در حالی که شما با مهربانی کنارش نشسته اید و به او اطمینان می دهید که او را دوست دارید، بتواند با اطمینان پاهایش را روی زمین یا در ماشین بگذارد. اگر در خانه هستید و برایتان خیلی سخت است که بمانید و به گریه اش گوش دهید، اتاق را ترک کنید.

اگر عصبانیت نوپایتان توجه بزرگسالان اطراف را جلب می کند، احتمالا خجالت زده می شوید، اما کودک شما هم متوجه آن موضوع خواهد شد و ممکن است شدت بدخلقی اش را افزایش دهد. بهترین کاری که می توانید در محل های عمومی انجام دهید، آن است که دندان هایتان را روی هم فشار دهید و در حالی که کودکتان را از صحنه دور می کنید لبخند بزنید.

پیشرفت های دیگر: جستجو برای حد و مرزها، آزمودنِ شما

یکی از مهمترین کارهای شما به عنوان یک پدر و مادر، تعیین کردن حد و مرز برای کودکتان است. در زمان هایی که حس می کنید بارها چیزی را تکرار می کنید، اما دفعه بعد می بینید نوپایتان شروع می کند به انجام دادن کارهایی که از او خواسته اید انجام ندهد، آن روند را تماشا کنید. برای مثال او شروع خواهد کرد به بالا رفتن از ماشین ظرف شویی، که شما بارها از او خواسته اید این کار را انجام ندهد، اما در تمامِ زمانی که این کار را انجام می دهد، به شما نگاه خواهد کرد. با اینکه ممکن است فکر کنید واقعا در حال مبارزه کردن است، اما او در حال آزمودن شماست و منتظر شماست تا دخالت کنید و بگویید، "بس کن، دیگه کافیه."

سعی کنید به خاطر داشته باشید که بیشترِ رفتارِ به نظر خیره سرانه و مخربِ کودک 15 ماهه تان، به تکاملِ کلی اش مربوط می شود. وقتی او از یک مداد شمعی برای خط خطی کردنِ میز قهوه خوری استفاده می کند، نمی داند دارد یکی از مبلمان را از بین می برد، او تنها از جوانه زدن مهارت های حرکتی اش لذت می برد. و وقتی که نمی پذیرد به تخت خواب برود، درواقع می داند که بودن با شما آنقدر هیجان انگیز است که برای اینکه چیزی را از دست ندهد، نمی خواهد بخوابد. مقرر کردن کارهای همیشگی، مثل دستشویی رفتن و کتاب قبل از خواب، بخشیدن فرصت های فراوانی مثل "نقاشی کردن" به او، برای امتحان کردن مهارت هایش، به کمتر ناامیدکننده کردنِ این بازه زمانی کمک می کند.


ترجمه شده از وبسایت: www.babycenter.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: پانزده ماهگی نوپا تربیت آموزش رشد

مقالات پیشنهادی مرتبط با: رفتار کودک 15 ماهه شما: بحران های بیشتر


نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.