رفتار کودک 24 ماهه شما: حاضر جوابی

بازدید از این مطلب: 6934 | | تاریخ نگارش:اتفاق جدید این ماه: حاضر جوابی

توانایی بیان احساسات با کلمات، بدین معنا است که در این سن شما می توانید منتظر کج خلقی های کمتری باشید. به جای انداختن خود روی زمین در حالی جیغ می زند، فرزند شما به شما خواهد گفت" این را دوست ندارم" یا  "برو" . ولی شما ممکن است برای حاضر جوابی که می تواند از هم اکنون شروع شود آماده نباشید. خبر خوب این است که این هم خواهد گذشت. خودتان را با دانستن این که حاضر جوابی گامی مهم و گریزناپذیر در مسیر استقلال است، راحت کنید. اگر کودک شما خشن صحبت می کند، این یک نشانه دیگر از پیشرفت کودک شما روی روالِ عادی است.

شما چه کاری می توانید انجام دهید

در هر زمانِ ممکن، هنگامی که کودک شما گستاخ می شود آرامش خود را حفظ کنید. اگر او متوجه شود که شما از کوره در می روید ، این کار را ادامه می دهد. هنوز وقتی او خطایی می کند، باید به او تذکر دهید ولی این کار را با آرامش انجام دهید و به او یک کار جایگیزین پیشنهاد دهید . برای مثال گفتن "برو دور شو " به مادربزرگ خیلی خوب نیست و باعث می شود او ناراحت شود. من ترجیح می دادم که شما به جای آن می گفتید "من ترجیح می دهم تنها بازی کنم" . توقع قبول کردن فوری از طرف او را نداشته باشید، ولی اگر شما قوانینِ کارهای مناسب را مکررا توضیح دهید، پیامتان سرانجام برایش جا می افتد.

پیشرفت های دیگر : "نه" نه اغلب اوقات

ممکن است دریافته باشید که کودک نوپای شما نسبت به وضعیتی که چند ماه گذشته داشت، کمتر مخالفت می کند. معمولا در حدود دومین تولد، کودکان کمتر منفی شوند، اما کودک شما ممکن است هنوز بین کنترل کردن شما (و هر کس که در اطراف اوست) و راضی نگه داشتنتان مردد باشد. عواطفش به راحتی آسیب می بینند، به خصوص زمانی که شما از او انتقاد می کنید، اما این به خاطر اینست که چیزی که او بیش از همه می خواهد، تایید شماست.

سعی کنید که هر رویارویی تبدیل به جنگ قدرت نشود - این جنگ ها را برای مسائل مربوط به ایمنی و زمان خواب نگه دارید. برای مثال زمانی که کودک 2 ساله شما به پوشیدن لباس بارانی اش زمانی که هوا آفتابی است اصرار می کند ، به او اجازه دهید - آن کت زمان زیادی باقی نمی ماند. اما زمانی که او مخالفت می کند که به شما در جمع کردن اسباب بازی هایش قبل از خواب کمک کند، اینک زمان آنست که متوجه شوید که چگونه بدون قر زدن زیاد، او را وادار به کمک کردن کنید. قرار دادن او در یک بازی اغلب جواب می دهد. بیایید ببینیم چه کسی می تواند سریعتر اسباب بازی ها را داخل سبد بیندازد. کودک نوپای شما قبل از زمانی نه چندان طولانی متوجه می شود که قسمتی از تبدیل شدن به یک کودکِ مستقلی که او می خواهد باشد، آن است که او در بعضی موارد باید با شما موافقت کند.


ترجمه شده از وبسایت: www.babycenter.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: بیست و چهار ماهگی تربیت نوپا

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.