رژیم غذایی نوع

بازدید از این مطلب: 1924 | | تاریخ نگارش:آیا فکر کردن در مورد سپری کردن روزهای دوشنبه بدون خوردن گوشت گامی رو به جلو است؟

بازیگر و عاشق حیوانات آلیشیا سیلورستون در کتابش، رژیم غذایی نوع نحوه‌ی گیاه‌ خوار بودن را توضیح می‌ دهد و مدعی است که این رژیم باعث زیباتر شدن شما و داشتن احساس بهتر و همچنین بهبود سلامتی‌ تان می‌ شود.

رژیم‌های غذایی گیاه‌ خواری تمام محصولات حیوانی از جمله گوشت، ماهی، محصولات لبنی و تخم‌ مرغ را حذف می‌کند. با وجود اینکه کتاب سیلورستون به جای یک نسخه‌ ی کاهش وزن درباره‌ ی نحوه‌ ی گیاه‌ خوار بودن و همچنین یک کتاب آشپزی است، سیلورستون می‌گوید که یک رژیم غذایی گیاه‌ خواری می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند، به ویژه اگر شما از برنامه‌ ی ابرقهرمان او تبعیت نمایید که غذاهای بسته بندی شده را ممنوع می‌ کند.

چه چیزی می‌توانید بخورید

زمانی که شما تمام محصولات حیوانی را از رژیم غذایی‌ تان حذف می‌کنید، سیلورستون خوردن غلات سبوس‌ دار، لوبیا و سبزیجات را تا جایی که خرید آن‌ها از بازارهای متنوع محلی یا فصلی خرید شود را توصیه می‌کند.

خوردن میوه و دسر در مقادیر کوچک موردی ندارد، در صورتی که با شیرین‌ کننده‌های مناسبی تهیه شده باشند. شما باید از شکر سفید، عسل و شربت ارگانیک نیشکر تبخیر شده اجتناب کرده و به جای آن شربت برنج قهوه‌ای، مالت جو، شربت افرا، آگاو، ملاس و میوه را انتخاب کنید.

رژیم غذایی نوع سه فاز گیاه‌ خواری را تشریح می‌کند:

  • حرکت سریع: یک انتقال تدریجی به دور از مواد غذایی حیوانی
  • گیاه‌ خوار شدن: پذیرش یک سبک زندگی گیاه‌ خواری
  • ابرقهرمان: شما به طور عمده غذاهای گیاهی فراوری نشده را می‌ خورید و سبزی‌های تاجریزی (از جمله سیب‌ زمینی، گوجه‌ فرنگی و بادمجان) را به همراه میوه، خشکبار و شیرینی محدود می‌کنید تا به سلامت بهینه دست یابید.

سیلورستون به حداقل رساندن مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار از جمله قهوه یا چای را توصیه می‌کند. پس از گیاه‌ خوار شدن، شما انرژی اضافی بسیار زیادی خواهید داشت که به آن نیازی ندارید.

سطح تلاش: متوسط

محدودیت‌ها: تغییر بزرگی در عادات غذا خوردن شما ایجاد می‌ شود؛ اما اگر قصد انجام این کار را دارید، کتاب سیلورستون دارای توصیه‌ هایی عملی است. به عنوان مثال، او ابزارهای مورد نیاز آشپزی و فن‌های مورد استفاده و غذاهایی که باید در هنگام سفر انتخاب کنید را مورد بحث قرار می‌دهد. یک رژیم غذایی گیاه‌ خواری می‌ تواند سالم باشد، هرچند شما باید مطمئن شوید که تمام نیازهای تغذیه‌ ای شما برآورده می‌شود.

پخت‌ وپز و خرید: از آنجایی که رژیم غذایی نوع بر روی خوراک تازه متمرکز است، لیست مواد غذایی شما طولانی‌ تر می‌شود. نیمه‌ی دوم این کتاب مملو از دستورالعمل‌های غذایی است (مانند سیتان گردویی و براونی‌های شکلاتی فاج) که بیشتر آن‌ها نسبتاً ساده هستند.

مواد غذایی یا غذاهای بسته بندی شده: سیلورستون محدود کردن غذاهای فراوری‌ شده را تا حد ممکن توصیه می‌کند.

جلسات حضوری: خیر.

ورزش: فعالیت‌هایی مانند پیاده‌ روی، یوگا و فوتبال توصیه می‌شوند.

آیا محدودیت‌ها یا الویت هایی برای رژیم غذایی مجاز است؟

گیاه‌ خواران: این تمام آن چیزی است که برنامه‌ی سیلورستون درباره آن است. هرچند او تصدیق می‌کند افرادی که تازه شروع به گیاه‌خواری کرده‌اند ممکن است هنوز برخی محصولات حیوانی را مصرف کنند.

فاقد گلوتن: برخی دستورالعمل‌ها فاقد گلوتن هستند اما این رژیم به شدت فاقد گلوتن نیست.

نکات دیگری که باید بدانید

هزینه: فقط هزینه‌ ی معمول خرید خواروبار بر عهده‌ی شما است.

پشتیبانی: شما می‌توانید با تکیه بر خودتان این رژیم را انجام دهید. سیلورستون وب‌ سایتی با اطلاعات بیشتر در مورد گیاه‌خواری دارد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: The Kind رژیم لاغری کاهش وزن

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.