رژیم جدید بورلی هیلز

بازدید از این مطلب: 2198 | | تاریخ نگارش:خرچنگ آغشته به کره؟ رول‌های تازه پخته شده؟ شما می‌ توانید هر دو را میل کنید و همچنان لاغر بمانید، به شرطی که هر دو را با هم میل نکنید. این ادعایی است که رژیم غذایی جدید بورلی هیلز آن را مطرح می‌ کند.

این رژیم یک نسخه به روز شده از کتابی پرفروش است که در سال 1981 توسط جودی مازل به نگارش در آمده است، کسی که یک کلینیک کاهش وزن را در بورلی هیلز اداره می‌ کرد و در سال 2007 درگذشت. مازل هیچ آموزشی در زمینه‌های علمی یا تغذیه‌ ای ندیده بود اما عمل و کتاب خود را روی مفاهیمی که برای کاهش وزن 72 پوندی از آن استفاده کرده بود متمرکز کرد.

توسط بازآموزی سیستم گوارشی با یک رژیم غذایی مبتنی بر میوه برای 35 روز و سپس پیوستن به قوانین سخت‌ گیرانه در مورد چگونگی ترکیب کربوهیدرات‌ها، چربی و پروتئین، مازل ادعا می‌ کند که می‌توانید 10 تا 15 پوند در 5 هفته وزن کم کنید و این روند را برای کاهش وزن تا زمانی که کاملاً لاغر شوید ادامه دهید.

چه چیزی می‌توانید بخورید

برای 35 روز اول خوردن کمی بیشتر میوه‌ها را برنامه‌ ریزی کنید. به عنوان مثال، در روز دوم شما باید آلو، توت‌ فرنگی و سیب‌ زمینی پخته میل کنید؛ در روز هفدهم فقط هندوانه بخورید و در روز 22 ام، انگور یا گیلاس. روزهای معدودی برای خوردن فقط پروتئین وجود دارد و چند روز نیز وجود دارند که می‌توانید هر آنچه دوست دارید را در آن روزها میل کنید. پس از 35 روز مرحله‌ی القا تمام می‌شود، مازل به خوانندگان خود می‌ گوید که در محدوده‌ی چهار اصل «ترکیب کردن آگاهانه» غذا بخورند:

  • میوه باید به تنهایی در تمام اوقات خورده شود. در حالت ایده آل، شما باید هر روز را با یک میوه‌ی آنزیمی مانند آلو، زردآلو، آناناس یا خرمالو آغاز کنید. پیش از خوردن انواع دیگر میوه یک ساعت صبر کنید.
  • پروتئین را می‌ توان با چربی ترکیب کرد اما نمی توان آن را با کربوهیدرات ترکیب نمود. زمانی که شما پروتئین خورده باشید، 80 درصد از آنچه در بقیه‌ی روز می‌خورید نیز باید پروتئین باشد.
  • کربوهیدرات‌ها می‌توانند با چربی ترکیب شوند اما نه با پروتئین.
  • آب‌ میوه‌های گازدار خنثی هستند و می‌ توانند با هر نوع غذایی خورده شوند.

هیچ پیشنهادی برای میزان وعده‌های غذایی وجود ندارد: هر اندازه که می‌خواهید غذا بخورید، به شرطی که از قوانین بالا تبعیت کنید.

شیرین‌ کننده‌های مصنوعی، مواد افزودنی، خامه‌های غیر لبنی، مارگارین و دیگر محصولات مصنوعی کره باعث ایجاد مشکلات گوارشی می‌شود و شما باید از خوردن آن‌ها اجتناب کنید.

سطح تلاش: بالا

پیوستن به یک رژیم غذایی که بیشتر آن را میوه تشکیل می‌ دهد، حتی با خوردن گاه‌ گاهی یک استیک و شیرینی برای ایجاد تنوع، برای 5 هفته یک نظم بلند مدت است، حتی برای بیشتر رژیم گیرندگان منظم.

اگر شما می‌توانید به مرحله‌ی دوم رژیم غذایی برسید، ممکن است بخش‌های نامحدود و انتخاب‌های غذایی نامحدودی را داشته باشید؛ اما انتخاب مداوم وعده‌های غذایی و میان وعده‌هایی که کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها را ترکیب نمی‌ کنند ممکن است چالش‌برانگیز باشد.

محدودیت‌ها: اگر شما میوه دوست ندارید یا اگر دارای مشکل سلامتی مانند دیابت هستید که توانایی شما برای مصرف فروکتوز در مقادیر بالا را تحت تأثیر قرار می‌دهد، این رژیم برای شما مناسب نیست.

پخت‌ وپز و خرید: از آنجایی که فاز اول حول میوه‌های تازه و خشک شده می‌گردد، خرید و آماده‌ سازی غذا در این رژیم غذایی باید ساده باشد. در فاز دوم، توانایی شما برای ترکیب نمودن غذاهای مشخص (به عنوان مثال کوفته و اسپاگتی را نمی‌توان با هم خورد) مشکلاتی را در زمینه‌ی برنامه‌ ریزی غذا دربر خواهد داشت.

مواد غذایی یا غذاهای بسته بندی شده: مورد نیاز نیست.

جلسات حضوری: خیر.

ورزش: حداقل دو کلاس ورزشی در هفته. نکته‌ی اصلی یافتن فعالیتی است که شما دوست دارید و اغلب آن را انجام می‌ دهید.

آیا اولویت‌ها یا محدودیت‌هایی برای رژیم غذایی وجود دارد؟

گیاه‌ خواران: مازل به گیاه‌ خواران توصیه می‌ کند تا بعضی شکل‌های پروتئین را که به صورت نرمال می‌ خوردند را میل کنند، مانند توفو، اما مراقب باشند که آن‌ها را با کربوهیدرات‌ها ترکیب نکنند.

رژیم کم‌ چرب: تنها نوعی از چربی که این رژیم از شما می‌خواهد تا از خوردن آن اجتناب کنید، شکل‌هایی از چربی است که به طور مصنوعی تهیه شده‌اند، مانند مارگارین. اگر می‌خواهید که مصرف چربی را بیش از این کاهش دهید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

فاقد گلوتن: بدون هیچ محدودیتی در مورد نوع کربوهیدرات‌ها، این رژیم با نحوه‌ی غذا خوردن بدون گلوتن سازگار است.

نکات دیگری که باید بدانید

هزینه: به جز خریدهای معمولی هزینه‌ی دیگری ندارید.

پشتیبانی: شما باید با تکیه بر خودتان این کار را انجام دهید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: لاغری کاهش وزن رژیمی غذایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.