رژیم غذایی سیستم تغذیه

بازدید از این مطلب: 2039 | | تاریخ نگارش:سیستم تغذیه درصدد ساده‌ سازی کاهش وزن است. شما نیازی به تصمیم‌ گیری در مورد این ندارید که چه غذاهایی متناسب با رژیم شما است. لازم نیست میزان کالری یا کربوهیدرات‌ها را شمارش کنید. در اکثر موارد، لازم نیست از خوردن اندازه‌های مناسب وعده‌های غذایی مطمئن شوید. با همه‌ی این تفاسیر نمی‌ توانید هر آنچه را دوست دارید میل کنید.

دلیل این مسئله این است که شما بیشتر مواد غذایی خود را از سیستم تغذیه می‌ خرید. شرکت این مواد غذایی را درب منزل شما تحویل می‌ دهد. هر روز، شما یک صبحانه، نهار، شام و دسر سیستم تغذیه را میل می‌کنید. شما همچنین اقلام جانبی مانند میوه و سبزی و تنقلات که از فروشگاه مواد غذایی می‌ خرید را به این برنامه اضافه می‌ کنید.

نکته: خوردن غذا در بیرون از منزل توصیه نمی‌ شود.

این برنامه برای زنان باردار، افراد مبتلا به بیماری کلیوی یا هر فردی که دارای آلرژی‌ های خاص یا نیازهای رژیمی است، مناسب نیست. این رژیم برای کودکان زیر 14 سال مناسب نیست، هرچند سیستم تغذیه برنامه‌هایی برای نوجوانان 14 تا 17 سال را اراده می‌دهد.

آیا این رژیم مؤثر واقع می‌ شود؟

بله. اگر شما می‌توانید به مواد غذایی از پیش بسته بندی شده متوسل شوید و فقط غذاهای سالم را به رژیم خود اضافه کنید، باید وزن کم کنید. وعده‌های غذایی که شما میل خواهید کرد برایتان خوب است و از لحاظ تغذیه‌ ای معقول هستند. انتقال به شیوه‌ی خوردن «غذای واقعی»، وقتی به وزن هدف خود نزدیک‌ تر می‌شوید و به غذاهایی که از پیش برای شما تهیه شده‌اند متکی نباشید، دشوار است.

چه چیزی می‌ توانید و چه چیزی نمی‌ توانید بخورید

سیستم تغذیه غذاهای آماده و بسته‌ بندی را به شما ارائه می‌دهد.

گزینه‌های انتخابی برای صبحانه شامل بلغور جو دوسر، کلوچه، گرانولا و پنکیک است.

نهار و شام را می‌توان از میان تاکوس، مرغ و پاستا، سوپ، خورش و چیلی و پیتزا انتخاب کرد.

برای دسر و میان وعده، می‌توانید براونی، کیک یا کوکی میل کنید.

این برنامه یک فهرست طولانی از میوه‌ها، سبزیجات، خشکبار، گوشت و فراورده‌های لبنی تازه و دیگر مواد غذایی که شما می‌توانید در کنار غذاهای سیستم تغذیه میل کنید را برای شما تأمین می‌کند.

به طور کلی، برنامه‌های مواد غذایی و وعده‌های غذایی بر روی موارد زیر تمرکز می‌ کنند:

انواع مواد مغذی. حدود نیمی از کالری شما از کربوهیدرات‌ها، 25% از پروتئین و 20% از چربی تأمین می‌شود.

کربوهیدرات‌های هوشمند. این کربوهیدرات‌ها تا حد غذاهای دیگر قند خون شما را افزایش نمی‌ دهند. در این برنامه شما باید از غذاهایی با GI بالا اجتناب کرده یا خوردن آن‌ ها را محدود سازید (مانند نان سفید، برنج سفید و میوه‌های خاص).

کالری محدود. انتظار کاهش وزن 1 یا 2 پوندی را در هر هفته‌ی این برنامه‌ی رژیمی داشته باشید.

سدیم محدود. بر طبق گفته‌ های کمپانی، این برنامه‌ ها روزانه حدود 2000 میلی‌ گرم سدیم را فراهم می‌ کنند. غذاهایی که خودتان می‌ خرید، ممکن است به میزان سدیم کل افزوده شوند.

سطح تلاش: متوسط

سفارش دادن یک ذخیره‌ی غذایی ساده است و اقلام غذایی از پیش برای شما تهیه شده‌اند؛ اما شما درجه معمولی از کنترل روی غذاهایی که برای خوردن انتخاب می‌کنید ندارید و ممکن است کالری کمتری نسبت به آنچه قبلاً دریافت می کردید، دریافت کنید.

محدودیت‌ها: شما باید غذاها را از گزینه‌های پیشنهادی سیستم تغذیه انتخاب کنید. حداقل 30 گزینه برای هر وعده‌ی غذایی وجود دارد. شما همچنین می‌توانید ده‌ها نوع غذا را از فروشگاه مواد غذایی خودتان انتخاب و خریداری کنید.

پخت‌ وپز و خرید: شما می‌توانید یک محموله‌ی 28 روزه‌ی غذایی را خریداری کنید که کمپانی آن را انتخاب می‌کند یا شما می‌توانید هر یک از اقلام را خود انتخاب کنید. شما می‌ توانید در یک برنامه‌ی غذایی که برای زنان، مردان یا هر فرد بالای 60 سال در نظر گرفته شده است ثبت‌ نام کنید.

به سختی نیاز به آشپزی دارید، زیرا بیشتر غذاهای سیستم تغذیه یا آماده‌ی خوردن هستند یا فقط نیاز به حرارت دادن دارند؛ اما برخی اقلامی که شما از فروشگاه مواد غذایی می‌ خرید، مانند سبزی و ماهی، ممکن است نیاز به آماده‌ سازی داشته باشند.

مواد غذایی یا غذاهای بسته‌ بندی شده: مورد نیاز است.

جلسات حضوری: خیر.

ورزش: سیستم تغذیه به شما پیشنهاد می‌ دهد 30 دقیقه فعالیت فیزیکی روزانه داشته باشید. شما می‌ توانید این زمان را به 3 دوره‌ی زمانی 10 دقیقه‌ای در طی روز تقسیم‌ بندی کنید.

آیا محدودیت‌ها یا اولویت‌هایی برای رژیم غذایی وجود دارد؟

بله. برنامه‌های غذایی برای گیاه خوران و افراد مبتلا به دیابت وجود دارد؛ اما این سیستم برنامه‌ای برای افرادی که مطلقاً از گوشت استفاده نمی‌کنند ندارد و آلرژی داشتن به مواد غذایی خاص را مجاز نمی‌داند (از جمله آلرژی به سویا یا بادام‌زمینی) و در ضمن این برنامه فاقد گلوتن نیست.

نکات دیگری که باید بدانید

هزینه: هزینه‌ی شما بسته به چیزهایی مانند برنامه‌ ای که انتخاب می‌کنید تغییر می‌کند، مانند برنامه‌ی مردان یا زنان، گیاه‌ خوار بودن، سالمندان یا افراد مبتلا به دیابت.

به طور کلی، انتظار داشته باشید که حدود 230 تا 300 دلار در ماه برای غذاهای سیستم تغذیه به علاوه‌ی هر آنچه از فروشگاه مواد غذایی می‌خرید، هزینه کنید.

پشتیبانی: این برنامه دارای یک انجمن آنلاین و ابزارهای مبتنی بر وب و همچنین یاری تلفنی است.

نکات دیگر: ممکن است به هنگام خروج از برنامه دچار نوعی چالش شده و مجبور به انتخاب‌های غذایی بیشتری به وسیله‌ی خودتان شوید. این برنامه اطلاعاتی پیرامون نحوه‌ی انجام این کار به شما ارائه می‌ دهد.

دکتر کاتلین زلمان در این زمینه می‌گوید:

آیا این رژیم مؤثر واقع می‌شود؟

کنترل کردن کالری‌ها و میزان وعده‌های غذایی و خوردن وعده‌های غذایی منظم یک فرمول سلامتی است که باید منجر به کاهش وزن به هنگام اجرای این برنامه گردد.

شروع پرشی 12 هفته‌ ای و خبرنامه‌های هفتگی می‌ توانند در تغییر دادن رفتار شما بسیار مفید باشند اما پس از پایان یافتن برنامه و به هنگامی که شما وعده‌های غذایی خود را آماده می‌کنید، نمی‌ توانند مفید فایده باشند.

آیا این برنامه برای شرایط خاص مفید است؟

به طور کلی این رژیم برای افرادی که دارای شرایط خاص مانند بیماری قلبی، فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت هستند، سالم است. در این برنامه وعده‌های غذایی دارای سدیم، چربی‌های ترانس و چربی‌های اشباع شده‌ی اندکی هستند و دارای غلات سبوس‌دار با فیبر بالا، کربوهیدرات‌های هوشمند، چربی‌های سالم، پروتئین بدون چربی و طیف گسترده یا از مواد غذایی است.

اگر شما دارای شرایط پزشکی خاصی هستید، پیش از آغاز برنامه با پزشک خود مشورت کنید.

سخن نهایی

رژیم غذایی سیستم تغذیه در نهایت راحتی است. اگر شما نمی‌ خواهید که راجع به اندازه‌ی وعده‌های غذایی، برنامه‌ ریزی، خرید یا آشپزی فکر کنید و از تحویل غذاهای آماده در کیسه‌های مایکروفر درب منزلتان خوشنود هستید، پس عاشق این برنامه خواهید شد. اگر شما آشپزی کردن یا بیرون غذا خوردن را دوست دارید یا دارای بودجه‌ی محدودی برای خرید مواد غذایی هستید این برنامه برای شما مناسب نیست. این رژیم یک نقطه شروع پرشی 3 ماهه برای قرار دادن شما در مسیر کاهش وزن در نظر گرفته است؛ اما سؤال اصلی این است که آیا شما می‌ توانید بدون تکیه بر غذاهای آماده روند کاهش وزن خود را ادامه دهید یا خیر.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: لاغری رژیمی کاهش وزن برنامه غذایی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.