امکان وجود ضد آفت ها در غذای فرزند شما: آنچه باید بدانید

بازدید از این مطلب: 2247 | | تاریخ نگارش:آیا باید نگران وجود آفت کش در آنچه فرزندم می خورد باشم؟

بله، پس ماند آفت کش ها در محصولاتی مانند میوه و سبزیجات که جزئی از غذای فرزندتان هستند یافت می شوند.

آفت کش ها محصولات را از خراب شدن نگه داری می کنند اما مطالعات نشان داده که باعث بسیاری از مشکلات سلامتی نیز هستند از جمله سرطان، بیماری ریوی، مشکلات باروری، اختلالات غدد و سیستم ایمنی.

آزمایشات روی حیوانات نشان می دهند که آفت کش می توانند باعث تغییرات همیشگی در شیمی مغز گردند که به اختلالات رفتاری، معلولیت های ذهنی و حتی آسیب دراز مدت به مغز و سیستم عصبی منجر می گردد.

قرار گرفتن در معرض آفت کش ها می تواند سلامت فرزندتان را آکنون و آینده تحت تأثیر قرار دهد. در حقیقت بعضی تأثیرات در آینده آشکار خواهند شد.


آیا بچه ­ها در مقابل آفت کش ها آسیب پذیرتر از بزرگسالان هستند؟

بله، بچه­ها غذاهای محدودی می­خورند که قرار گرفتن آنها در معرض آفت کش­های خاص را بالا می برد. آنها به نسبت وزنشان غذای بیشتری نسبت به بزرگسالان مصرف می کنند. بچه ها آفت کش ها را به آسانی جذب می کنند. و به علت اینکه مسیر معده­ای – روده­ای آنها هم چنان در حال رشد است، بدن آنها نمی­تواند سم را دفع کند. در آخر، آفت کش­ها می­توانند باعث سوء جذب مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سالم و تکامل گردند.

به خاطر داشته باشید که خوردن غذا تنها راه تماس با آفت کش­ها نیست. آنها می­توانند در آب آشامیدنی نیز وجود داشته باشند.

اگر شما از آفت کش ها در منزل یا حیاط استفاده می کنید فرزندتان در معرض آن قرار می گیرد. حتی ممکن است کفش­هایتان آفت­کش وارد خانه کنند. پس فرزندتان که روی زمین مشغول بازی است ممکن است با قرار دادن چیزی در دهان آن را وارد بدن کند.

آفت کش­ها می­توانند وارد جفت شوند پس زنان باردار مراقب باشند تا در معرض قرار نگیرند.


راهی برای محافظت فرزندم از آفت کش موجود در غذا است؟

در ایالات متحده آمریکا قوانینی برای این کار وجود دارد. انجمن محافظت محیط (EPA) محدودیت­هایی را برای اندازه ­ی آفت ­کش­ها استفاده شده محصولات تعبیر می کند. این محدودیت براساس میزان سمی بودن منحصر به فرد است. مانده ی آن در محصول چقدر است و چه میزان از آن توسط خریدار خورده می شود.

فعالیت محافظت کیفیت غذا در سال 1996 آغاز شد، سطح مانده ی آفت­کش­ها که برای نوزادان و کودکان مشکلی ایجاد نمی کند که شامل حساسیت خاص به آفت­کش­ها نیز می شود. اگرچه، در شرایط خاص مثل سختی اقتصادی کشاورز، EPA می­تواند اجازه­ ی استفاده­ ی غیراستاندارد از آفت­کش­ها را صادر کند.

بعضی گروه های مدافع مصرف کننده معتقدند محدودیت برای محافظت از بچه ­ها باید سخت­گیرانه­ تر باشد.

در حالی که قوانین فدرال به تدریج آفت کش های خطرناک را در آمریکا ممنوع کرده اند، علاوه بر این آزمایشات نشان می دهد بعضی سطوح بالای آفت­کش­های ممنوع در آمریکا گزارش داده اند که به علت وجود آنها در خاک است. زمانی که کشاورزها در زمین آلوده کشت می کنند، محصول آلوده برداشت خواهد شد.

اداره­ ی کشاورزی آمریکا (USDA) برنامه ­ی آفت­کش را دارد که غذاها را برای مانده ­ی آفت­کش آزمایش می­کند. طبق گزارش سالانه، 64 درصد میوه­ ها و سبزیجات (تازه و فرآوری شده شامل غذای نوزاد) که در سال 2010 آزمایش شده بودند مانده­ی قابل ملاحظه­ ی آفت کش داشتند. سطوح پایین در تخم مرغ، جو، گربه ماهی و آب آشامیدنی وجود داشت.

USDA تأکید می­کند که این غذاها برای خوردن سالم هستند. باقی آفت­کش توسط EPA تأیید شده­ اند.


آیا لازم است مصرف میوه های تازه و سبزیجات را در کودکم کاهش دهم؟

خیر، اجازه ندهید ترس از آفت کش میزان مصرف را کاهش دهد. میوه ها و سبزیجات نقش مهمی از یک تغذیه ی سالم در هر کودک هستند.

انجمن پزشکان آمریکا (AAP) خاطر نشان می­کند که تأثیر منفی عدم و جود میوه و سبزی در غذای کودک بسیار بیشتر از خطر بالقوه­ ی آفت کش های باقی مانده در محصول است. کارهایی هست که بدون محدودیت، میزان آفت کش را در خوردنی ها کاهش داد.


برای محافظت از فرزندم در مقابل آفت کش در غذا چه کاری می توانم انجام دهم؟

این گام های ساده به طور چشمگیری میزان مصرف آفت کش در غذای خانواده را کاهش می دهند.

  • میوه ها و سبزیجات را پوست بگیرید و برگ های خارجی کاهش و کلم را دور بریزید.
  • تمامی میوه ها و سبزیجاتی که پوست نمی گیرید را محکم زیر آب بمالید. استفاده از شوینده های خاص مفید است.
  • بعضی از غذاها مانند توت فرنگی، انگور، بروکلی، کاهو، اسفناج که سخت می توان شست را در آب بگذارید و سپس آب بکشید.
  • محصولات بدون لک و کپک، ضرب خوردگی و فاسد شدن را انتخاب کنید. این ها آفت کش بیشتری در خود جای داده اند.
  • چربی گوشت را ببرید و پوست مرغ را جدا کنید. آفت کش ها و سایر مواد شیمیایی در پوست و چربی گوشت، مرغ و ماهی متمرکز می شوند.
  • محصولات ارگانیک بخرید مخصوصاً آنهایی که فرزندتان زیاد میل می کند و در ادامه در لیست سیاه آمده است.
  • محصولات را در فصل خود خریداری کنید. گرچه وسوسه می شوید که توت فرنگی و گوجه را در زمستان بخرید حواستان باشد که خوراکی رشد کرده در خارج از فصل از منطقه ی دیگری آمده و زودتر داشته شده و آفت کش بیشتری دارد.
  • به دنبال محصولات محلی بگردید. میوه ها و سبزیجات از جاهای دیگر به آفت کش بعد از برداشت نیاز دارند و قبل از رسیدن برداشت شدند که طعم و مواد مغذی آنها کاهش یافته است.
  • تغذیه متنوع داشته باشید. تنوع غذا مسموم تکراری آفت کش ها را کاهش می دهد.

از لیست سیاه اجتناب نمایید.

هنگام خرید و آماده کردن محصول، حواستان باشد که گروه محیط زیست یک لیست سیاه را آماده کرده اند. فهرست میوه ها و سبزیجات با بالاترین و پایین ترین میزان باقی مانده ی آفت کش ها بر پایه ی نتایج 60700 آزمایش که در سازمان غذا و دارو آمریکا و سازمان USDA جمع آوری شده است.

در 2012 دوازده میوه و سبزی با سطوح بالای آفت کش هستند: سیب، کرفس، فلفل دلمه ای، هلو، توت فرنگی، شلیل، انگور، اسفناج، کاهو، خیار، زغال اخته و سیب زمینی در این فهرست می باشند.

پایین ترین سطح آفت کش در پیاز، ذرت شیرین، آناناس، آووکادو، کلم، نخود، مارچوبه، بادمجان، کیوی، گرمک، سیب زمینی شیرین، گریپ فروت، هندوانه و قارچ است.

این به معنای حذف سیب از خرید شما نیست. اما نباید تنها میوه ی مصرفی فرزندتان باشد. میوه های گوناگونی با آفت کش پایین به او بدهید. مثل کیوی و انبه. هنگام مصرف سیب غیر ارگانیک آنها را به خوبی بشویید.


آیا خرید محصولات ارگانیک ارزش هزینه کردن دارد؟

به شما بستگی دارد. دو تحقیق اخیر نشان داد که هیچ گواهی وجود ندارد که محصولات ارگانیک بهتر از غیر ارگانیک باشند. مصرف خوراکی های ارگانیک ممکن است میزان آفت کش ها را کاهش دهد. اما ارزش غذایی یکسانی دارند. هم چنین بعضی گوشت های ارگانیک خصوصیت آنتی باکتریال که احتمال رشد باکتری را کاهش می­دهد ندارند.

مطالعه­ای در سال 2008 انجام شد که هنگامی که بچه ها به تغذیه ارگانیک روی آوردند میزان آفت­کش­ها در ادرار آنها به سطوح غیرقابل تشخیص رسید. هم چنین بعضی مطالعات نشان می­دهند که میوه­ها و سبزیجات ارگانیک مغذی­ تر هستند.

زیرا ویتامین ث و آنتی اکسیدان بیشتری دارند که به جلوگیری از بیماری های قلبی به نسبت میوه ها و سبزیجات غیرارگانیک کمک می کند. برای مثال، مطالعه ای نشان داد که توت فرنگی های ارگانیک 5/8 درصد آنتی اکسیدان بیشتری به نسبت میوه های غیرارگانیک دارند.

اگر می خواهید یک محصول ارگانیک تهیه کنید، سعی کنید مستقیم از تولید کننده آن را خریداری فرمایید، حتی ممکن است برایتان ارزانتر نیز حساب شود. دنبال محصولات ارگانیک در سوپر محله ی خود، زمین مزارع یا هر جایی باشید.

هم چنین اگر خودتان فضای بازی در اختیار دارید، کاشت بعضی از میوه ها و سبزیجات ارگانیک خودتان را در نظر بگیرید. باغبانی روش عالی برای آموختن به فرزندان درباره ی مواد مغذی است.


ترجمه شده از وبسایت : www.babycenter.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: غذای کودک نوپا تغذیه کودک

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.