صحبت کردن با پزشک درباره یائسگی

بازدید از این مطلب: 1963 | | تاریخ نگارش:اگر می خواهید اطلاعات مفیدی درباره یائسگی به دست آورید ، باید بدانید که چطور در این باره با پزشک و یا هر عضوی از تیم پزشکی – سلامت صحبت کنید . در این جا جند نوع صحبت کردن در این باره آمده است :

  • لیستی از سوالات و نگرانی هایتان تهیه کنید تا هنگام ملاقات با پزشک بپرسید . موقعی که منتظر هستید که با پزشک ملاقات کنید ، از وقت استفاده کرده و لیست را تهیه نمایید .
  • علائم خود را به طور واضح و مختصر شرح دهید . توضیح دهید که چه موقع علائم شروع می شوند ، باعث چه چیزی در شما می گردند ، چه چیزی آن ها را تشدید می کند و برای رهایی از آن ها تا کنون چه کرده اید .
  • این اطلاعات مهم را به پزشکتان بگویید : چه داروهای تجویزی و غیر تجویزی ، چه ویتامین هایی و چه مواد گیاهی دارویی ای مصرف کرده اید .
  • سابقه رژیم غذایی ، فعالیت فیزیکی ، مصرف سیگار و الکل و نیز سابقه جنسی خود برای دکتر توضیح دهید .

یادتان نرود که اگر تحت درمان پزشک دیگری بوده اید ، بگویید .

درباره صحبت راجع به این مسائل خجالت نکشید و بدانید که پزشکتان راجع به این مسائل به کرات شنیده است و برای او عادی است . مطمئن شوید که همه مسائل و نگرانی هایتان را عنوان کرده اید .

اگر پزشکتان دستور به انجام آزمایش داد ، بپرسید که چگونه می توانید از نتایج آن مطلع شوید و چقدر این آزمایش یا آزمایش ها طول می کشد . بپرسید که برای انجام آزمایش چه کاری باید بکنید ، چه رژیمی را باید رعایت کنید و یا چه وسیله ای باید تهیه کنید . راجع به خطرات و اثرات جانبی آزمایش هم بپرسید .

اگر به شما دارو تجویز شد ، درباره آن ها از پزشک بپرسید . درباره مطالعات اخیر و درمان های جدید برای علائم یائسگی بپرسید . بپرسید که درمان چقدر طول می کشد و چه اثرات جانبی ای خواهد داشت . مطمئن شوید که فهمیده اید چطور داروها را استفاده کنید و اینکه چه اتفاقی می افتد اگر یکبار یادتان برود بخورید . ببینید هنگام مصرف دارو چه فعالیت هایی را نباید انجام دهید .

تا زمانیکه همه چیز را متوجه نشده اید ، مطب دکتر را ترک ننمایید .

یکی از اعضای خانواده یا دوست قابل اعتمادتان را با خود ببرید . اون می تواند برای شما نوت بردارد و یا اینکه به شما در بخاطر سپردن مسائل مورد بحث کمک کند .

دومین نظرخواهی را انجام دهید :

اگر فکر کردید که به راحتی با پزشکتان صحبت کرده اید اما هنوز راضی نیستید ، سراغ یک پزشک دیگر بروید تا نظر او را نیز بپرسید . او ممکن است به شما ایده های تازه و اطلاعات بیشتر درباره درمان بدهد . در اینجا لیستی از نحوه دومین نظرخواهی آمده است :

  • از پزشکتان بخواهید که پزشک یا متخصص دیگری را به شما معرفی کند . نگران اینکه ممکن است پزشکتان ناراحت شود ، نباشید .
  • اگر برایتان سخت است که از پزشکتان بخواهید پزشک دیگری معرفی کند ، با یک پزشکی دیگر که قبل اعتمادتان است تماس بگیرید و از او بخواهید که شما را راهنمایی کند . همچنین می توانید از بیمارستان آموزشی منطقه خود درباره لیستی از نام پزشکان صحبت کنید . یکسری اطلاعات هم در اینترنت در دسترس است .
  • لیستی از داروهای مصرفی تان قبل از ملاقات با پزشک دوم تهیه کنید و به او بدهید تا داروی تکراری به شما ندهد .
  • تا آن جا که می توانید در این باره یاد بگیرد ، از پزشکتان بپرسید ، به کتابخانه بروید و یا در اینترنت جستجو کنید . اما سراغ اطلاعات گیج کننده و پیچیده نروید .
  • برای ملاقات با پزشک دوم هم لیستی از سوالات و نگرانی هایتان تهیه کنید .

حتما با پزشک دوم خود حضوری ملاقات کنید و به صحبت تلفنی یا اینترنتی اکتفا ننمایید .


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: یائسه شدن یائسه

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.