رژیم غذایی منطقه

بازدید از این مطلب: 2472 | | تاریخ نگارش:آیا می‌توانید حتی در خواب نیز بدون احساس گرسنگی و توسط متعادل کردن چربی، کربوهیدرات‌ها و پروتئینی که می‌خورید، وزن کم کنید؟

پروفسور بری سیرز، بیوشیمیست که این رژیم غذایی پرفروش را خلق نموده است ادعا می‌ کند که این اتفاق می‌ تواند در رژیم غذایی منطقه رخ دهد. این رژیم غذایی کاهش وزن فوری و شدید را وعده نمی‌ دهد. شما می‌توانید انتظار کاهش وزن 1 تا 5/1 پوند را در هفته‌ی اول داشته باشید؛ اما این برنامه وعده می‌ دهد که کاهش وزن شما تماماً چربی خواهد بود و نه ماهیچه یا آب. همان‌ طور که بدن شما تغییر می‌کند، لباس‌هایتان بیشتر به شما می‌آید حتی اگر مقیاسی که کم می‌کنید در ابتدا خیلی زیاد نباشد.


چه چیزی می‌توانید و چه چیزی نمی‌توانید بخورید

در رژیم غذایی منطقه، شما سه وعده غذای اصلی و دو میان وعده در روز میل خواهید کرد. هر وعده ترکیبی از پروتئین کم‌ چرب مانند مرغ بدون پوست، بوقلمون یا ماهی و همچنین کربوهیدرات‌ها (عمدتاً میوه و سبزیجات) و مقدار اندکی از چربی خوب مانند روغن زیتون، بادام و آووکادو است. در این رژیم غذایی هیچ غذایی به طور کامل ممنوع نیست اما اگر شما عاشق خوردن کربوهیدرات‌ها هستید، ممکن است پیروی از رژیم غذایی منطقه برای شما چالش‌برانگیز باشد. این رژیم شما را تشویق به فکر کردن در مورد نان، ماکارونی، غلات و دیگر نشاسته‌ ها به عنوان چاشنی و نه به عنوان غذای اصلی می‌ کند. میوه‌ها و سبزیجاتی که نسبتاً مملو از قند هستند مانند ذرت، هویج، موز و کشمش در لیست اقلام نامطلوب قرار دارند. گوشت قرمز چرب و زرده‌ی تخم‌ مرغ در ستون چربی‌ های بد این رژیم غذایی قرار دارند.

هر وعده‌ی غذایی در رژیم غذایی منطقه دارای نسبت‌های غذایی مشخصی است: 30% پروتئین، 30% چربی و 40% کربوهیدرات.

چیزی که در بشقاب غذای شما به نظر می‌رسد، یک کف دست پروتئین است، دو سوم بشقاب با میوه و سبزیجات بدون نشاسته پر می‌شود و یک باریکه از چربی مونو اشباع نشده مانند روغن زیتون یا بادام است.

در این رژیم غذایی کالری‌ها شمارش می‌شوند. زنان در طول روز 1200 کالری دریافت می‌کنند. برای مردان این مقدار 1500 کالری است.

سطح تلاش: متوسط

پایبندی به رژیم غذایی منطقه نیازمند تبعیت از قوانین است. شما ملزم به خوردن یک وعده‌ی غذایی در طی یک ساعت پس از بیدار شدن از خواب هستید، هیچ‌ گاه پنج ساعت متوالی را بدون خوردن غذا سپری نکنید و پیش از رفتن به رختخواب یک میان وعده میل کنید.

محدودیت‌ها: شما باید در هر وعده و میان وعده‌ی غذایی به فرمول 30% پروتئین، 30% چربی و 40% کربوهیدرات توجه داشته باشید. شما نمی‌توانید مقدار زیادی پروتئین در وعده‌ی نهار میل کرده و سپس تمام کربوهیدرات را برای شام بخورید.

سطح تلاش: همچنان متوسط

پخت‌ وپز و خرید: حداقل یک دوجین کتاب آشپزی برای رژیم منطقه توسط سیرز و دیگران به چاپ رسیده است. شما همچنین می‌توانید دستورالعمل‌های رایگان را به همراه لیست مواد غذایی و مجله‌ی غذایی منطقه و نکاتی پیرامون غذا خوردن بیرون از منزل را پیدا کنید.

مواد غذایی یا غذاهای بسته‌ بندی‌ شده: مورد نیاز نیستند، هرچند وب‌ سایت منطقه مواد غذایی مربوط به این رژیم را به فروش می‌رساند.

جلسات حضوری: خیر.

ورزش: این رژیم غذایی انجام تمرینات ورزشی متوسط اما پایدار را توصیه می‌کند، به طور مثال، 30 دقیقه ورزش هوازی روزانه (پیاده‌ روی سریع توصیه می‌شود) همراه با 5 تا 10 دقیقه تمرینات قدرتی در روز.


آیا محدودیت‌ها یا اولویت‌هایی برای رژیم غذایی وجود دارد؟

گیاه‌ خواران: وقتی دوسوم بشقاب شما با میوه و سبزی پر شده باشد، رژیم غذایی منطقه یک راه ساده برای تناسب‌ اندام گیاه‌ خواران است.

تبعیت از رژیم فاقد گلوتن در این رژیم ساده است زیرا این رژیم به شدت خوردن محصولات گندم و جو را منع می‌کند. با این وجود، کماکان شما نیاز به چک کردن دقیق برچسب مواد غذایی برای اجتناب کامل از گلوتن دارید.

رژیم کم‌ نمک: با وجود تأکید زیاد بر روی مصرف مواد غذایی تازه به جای مواد غذایی فراوری شده‌ی پر از سدیم، حفظ یک رژیم غذایی کم‌ نمک در رژیم غذایی منطقه نباید یک چالش باشد.


نکات دیگری که باید بدانید

هزینه: فراتر از هزینه‌ی معمول خود هزینه‌ی دیگری ندارید.

پشتیبانی: هیچ گروه آنلاین رسمی وجود ندارد؛ اما وب‌ سایت منطقه ابزارهایی شامل یک مجله‌ی غذایی، راهنمای مواد غذایی، نکاتی برای خوردن غذا بیرون از منزل و دستورالعمل‌هایی برای تهیه غذا را به شما ارائه می‌دهد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: The Zone لاغری کاهش وزن رژیمی برنامه غذایی برنامه رژیمی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان مرکز آزمون ÖSD در تهران خرید مودم خرید مودم همراه
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.