رژیم غذایی خیابان پارک

بازدید از این مطلب: 2095 | | تاریخ نگارش:شما نیازی به زندگی در خیابان پارک برای داشتن ظاهری خوب ندارید، تمام چیزی که بدان نیاز دارید پیروی از برنامه‌ ی رژیم غذایی پارک برطبق گفته‌ های مؤلف رژیم غذایی خیابان پارک است. برنامه‌ ی شش هفته‌ ای رژیم غذایی پارک فراتر از یک رژیم کم‌ کالری است. این رژیم شامل یک تغییر کلی در سبک زندگی از جمله تغییر در زیبایی، قوانین و مقررات، وقار، تناسب اندام و مد است که برای بخشیدن ظاهری مشهور و ثروتمند به شما طراحی شده است.

متخصص امراض داخلی دکتر استوارت فیشر، مؤلف رژیم غذایی خیابان پارک می‌گوید: رژیم غذایی خیابان پارک می‌تواند به هر کسی کمک کند تا توسط کار کردن بر روی ظاهر و باطن خود موفق‌ تر باشد زیرا داشتن ظاهر بهتر چیزی فراتر از نحوه‌ی صحیح خوردن غذا است. او اضافه می‌ کند: رژیم گرفتن محض نمی‌ تواند در این امر به شما کمک کند. شما باید به هفت جزء بنیادی سبک زندگی خود رسیدگی کنید تا شانس بهتری برای پیشرفت ذهنی و فیزیکی خود داشته باشید. این هفت جزء بر طبق گفته‌های کتاب عبارت‌اند از: وزن، فیزیک بدنی، مو، پوست، لباس، اعتماد به‌ نفس و مهارت‌های فردی.

فیشر می‌گوید: دو تغییر رفتاری بر روی مهارت‌های فردی و اعتماد به نفس کار می‌کنند و بخش‌های دیگر بر روی ظاهر تمرکز می‌ کنند که خیلی فراتر از صرفاً وزن فرد است، بلکه در مورد چیزی است که هر فردی وقتی شما در اتاق راه می‌ روید بدان توجه می‌کند.

برای تألیف این کتاب، او تیمی از کارشناسان (بدون متخصصین تغذیه ثبت شده) را گرداوری نموده که هر یک از این افراد فصلی از مشاوره را درباره‌ی همه چیز از مدل مو و آرایش گرفته تا اعتماد به نفس را، به شما ارائه می‌دهد.

اما مهم نیست شما چگونه با این برنامه برخورد می‌کنید، این برنامه یک رژیم محدود کننده‌ی کم‌ کالری و موقتی به همراه تعدادی توصیه‌های اضافه شده از وجوه دیگر زندگی است. این رژیم به عنوان یک رویکرد مادام‌ العمر برای داشتن وزنی سالم در نظر گرفته نمی‌ شود که بیشتر متخصصان تغذیه آن را توصیه می‌ کنند.


چه چیزی می‌ توانید بخورید

برنامه‌ ی رژیم غذایی خیابان پارک یک برنامه‌ ی غذایی نسبتاً متعادل متشکل از سه وعده‌ی غذایی و یک میان وعده است که در مجموع حدود 1250 تا 1350 کالری را در روز فراهم می‌ کند. این برنامه شامل مقادیر فراوانی میوه، سبزیجات، گوشت‌های بدون چربی و غذای دریایی و همچنین مقادیر محدودی فراورده‌های لبنی و غلات سبوس‌ دار است.

این برنامه به دو برنامه منوی غذایی روزانه به همراه دستورالعمل‌ها و آنالیز تغذیه‌ای مواد غذایی تقسیم می‌شود، به طوری که شما بتوانید به طور دقیق مواد مغذی دریافتی خود را تعیین نمایید. هر کسی که مراقب میزان سدیم مصرفی خویش است باید هوشیار باشد زیرا بسیاری از این دستورالعمل‌های غذایی دارای سدیم بالایی هستند.

تمام غذاهای توصیه شده در این رژیم به سهولت در دسترس هستند و هیچ ترکیب عجیب و غریبی از مواد غذایی وجود ندارد، حتی با وجودی که فیشر سال‌ها به عنوان مدیر ارتباط پزشکی در مرکز اتکینز خدمت می‌ کرده است. به رژیم گیرندگان گفته می‌شود که از خوردن شیرین‌ کننده‌های مصنوعی، شیرینی‌ها، الکل، آب‌ میوه و شیر (به جز خامه‌ای در قهوه یا چای) چشم‌ پوشی کنند. دستورالعمل‌های کمی برای دسر وجود دارد که می‌ توان گاهی اوقات از آن‌ها لذت برد اما در بیشتر قسمت‌ها، رژیم گیرندگان باید هوس خود در مورد خوردن شیرینی را با شیرینی طبیعی میوه‌ها ارضا کنند.

فیشر می‌گوید: ما شیرین‌ کننده‌های مصنوعی، شکر و بیشتر شیرینی‌ها را به جز چند دستورالعمل معدود حذف می‌ کنیم زیرا بنا بر تجربه‌ی شخصی من، لذت خوردن شیرینی‌ها مانند دادن نوشیدنی الکلی به فرد الکلی است که وسوسه‌ی فرد را برای خوردن بیشتر می‌کند.

این کتاب مصرف مکمل‌های رژیمی را توصیه نمی‌کند اما نویسنده آن‌ها را در وب‌ سایت و فروشگاه خویش (که در منهتن است و نه در خیابان پارک) می‌فروشد.


این رژیم چگونه عمل می‌ کند؟

با پیروی از این برنامه‌ی شش هفته‌ ای که برنامه‌ای با کالری کاهش یافته است، شما باید شاهد یک کاهش وزن 1 الی 2 پوندی در هر هفته باشید. این برنامه طوری طراحی شده است تا به شما کمک کند یک رژیم مغذی و کم‌ کالری را پیشه کنید، عادات سلامتی جدیدی را ترکیب نمایید و بیشتر بر طبق مد روز لباس بپوشید و بر روی راه‌های تفکر مثبت و جدید برای زندگی کار کنید. در این رژیم در طی یک دوره‌ی 42 روزه انجام روزانه‌ی تمرینات ورزشی به همراه سطوح رو به افزایش شدت در طول زمان ترسیم شده است.

فاز 1 رژیم غذایی خیابان پارک یک مرحله‌ ی دو هفته‌ای برای خودشناسی است که به فرد رژیم گیرنده یاد می‌ دهد چگونه هر یک از هفت قانون مورد بحث این کتاب را به کار ببندد. فاز 2، یک هفته آماده شدن برای سرافرازی است که توسط تمرین مهارت‌های جدید انجام می‌شود و در نهایت فاز 3، تهیه‌ی لیست A است که خود جدید شما را نمودار می‌سازد.

با در نظر گرفتن عقل سلیم، رژیم غذایی خیابان پارک دستورالعمل‌های منظم را برای کاهش وزن توصیه نمی‌ کند.

فیشر می‌گوید: شما نیاز به شاخصی ندارید که به خود بگویید عملکردتان چگونه است، لباس‌هایتان متناسب است یا چه احساسی دارید. تمام تعارفاتی که می‌ گیرید، به جای برخورداری از یک عدد برحسب یک مقیاس، داشتن تقویت بهتر است.

این کتاب به طور خلاصه اشاره به نگهداری دارد و پیشنهاد می‌ کند تا چیزی که در طی این شش هفته تمرین کرده‌اید را ادامه دهید، با این حال هیچ برنامه‌ی خاصی برای این کار ارائه نمی‌ دهد. فیشر می‌گوید: اصولی که در طول برنامه فراگرفته اید را برای یک عمر زندگی خود حفظ کنید.

با این حال، سطح کالری روزانه‌ی 350/1-250/1 برای حفظ وزن ناکافی است. هیچ رهنمودی پیرامون افزایش ورزش، کالری یا افزودن غذاهایی مانند لبنیات و غلات کامل بیشتر وجود ندارد.


کارشناسان درباره‌ی این رژیم چه می‌ گویند

مطالعات نشان می‌دهند که هر برنامه‌ی رژیمی کم‌ کالری که شامل ورزش باشد، مانند رژیم غذایی خیابان پارک، یک شرط خوب برای موفقیت در کاهش وزن است.

الیسا زید سخنگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا می‌ گوید: رژیم غذایی خیابان پارک یک برنامه‌ی کلی خوب برای سبک زندگی است اما سطح کالری ممکن است برطرف نمودن گرسنگی کافی نباشد. (فیشر خوردن یک میان وعده که با برشی از گوشت بوقلمون که دور هویج یا کرفس پیچیده شده باشد را به هنگام گرسنگی پیشنهاد می‌ دهد.)

زید رویکرد سبک زندگی این رژیم را برای کاهش وزن دوست دارد اما می‌گوید که این برنامه به طوری محدودکننده است که ممکن است حفظ و تداوم آن کاری دشوار باشد. او همچنین می‌گوید که منوهای غذایی این رژیم عموماً با وجود چند استثنای کوچک خوب هستند.

او همچنین بیان می‌ کند: منوهای پیشنهادی از لحاظ تغذیه ای دارای مقادیر کافی کلسیم، ویتامین D و پتاسیم نیستند زیرا در این رژیم غذایی مقدار محدودی لبنیات کم‌ چرب و غلات کامل وجود دارد.

زید که مؤلف کتاب تغذیه صحیح خانواده است، اضافه کردن لبنیات کم‌ چرب و بدون چربی و همچنین غلات کاملی از قبیل ذرت بوداده را برای پر کردن خلأهای تغذیه‌ ای و کمک به برطرف کردن گرسنگی پیشنهاد می‌ کند.

او می‌ گوید: شما ممکن است کالری بیشتری مصرف کنید اما حداقل باعث می‌ شوید که این رژیم مشابه با توصیه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت کشاورزی آمریکا از لحاظ مواد مغذی متعادل بوده و میزان رضایت بخشی آن نیز بیشتر باشد به طوریکه برای مدت بیشتری بتوانید از آن تبعیت کنید. زید همچنین هشدار می‌دهد که ورزش شدید بدون دریافت کالری کافی برای فراهم کردن سوخت مورد نیاز بدن ممکن است چالش‌ برانگیز باشد.

وزارت غذا و داروی آمریکا و انجمن رژیم غذایی آمریکا مصرف حداقل 1600 کالری را در روز برای رفع نیازهای تغذیه‌ ای توصیه می‌کند.

رژیم غذایی خیابان پارک: غذایی برای تفکر

هر فردی که به دنبال زیبایی و اعتماد به نفس است، در کنار یک برنامه‌ ی غذایی کم‌ کالری و اساسی از رژیم غذایی خیابان پارک لذت خواهد برد.

اگر شما کالری اختصاص یافته به این برنامه را اندکی توسط افزودن لبنیات کم‌ چرب و غلات کامل افزایش دهید، یک برنامه‌ی متعادل غذایی بهتر را از لحاظ مواد مغذی خواهید داشت. کالری اضافه شده سوخت و انرژی کافی را برای ورزش به شما می‌ بخشد، در برطرف گرسنگی به شما کمک می‌کند و طرحی را برای موفقیت در درازمدت برای شما فراهم می‌ نماید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com


این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب های این مطلب: The Park Avenue لاغری کاهش وزن رژیم غذایی غذای رژیمی

نظرات کاربران


%name%

%text%


مشکلی پیش آمده است.


آکادمی بسکتبال اندیشه پارسیان آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان Holland park flower shop آموزشگاه زبان Chelsea flower delivery
�?یسبوک آی تی طب توییتر آی تی طب گوگل پلاس آی تی طب اینستاگرام آی تی طب آر اس اس آی تی طب

به آی تی طب خوش آمدید. این وب سایت خدمات پزشکی ارائه نمی کند.

طراحی اپلیکیشن و طراحی وب سایت : پردو وب


کلیه حقوق متعلق به مرجع پزشکی ایران، آی تی طب می باشد.